škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yollardaki Hız Sınırı Arttırılmalımı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ahmettatlı

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: hotrain;42876
bence yol şeritlerine göre hız değimeli.öreneğin oto yolda sol şeritte min hız 140 olmalı .2. şeritte max hız 120 olabılır.Sonucta yuksek suratta en cok karsılan kotu durum sola cekıp yavas gıdenler ve bunlara makas atmaya calısanlar.Bence bu dediğim şehir içi duble yollardada uygulanabilir.Tamamen kendi fikrim.Aşırı eleştiriye kapalıyım:)
suudi arabistanda kasaba yolu bile 4 gidiş 4 geliştir ve her şeridin bi hız limiti var  işte o kadar geri dediğimiz arabistana 50 yıl sonra bile yetişemeyiz

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
72 ile ceza yedim bende :hhh:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Alıntı yapılan: lrfan;42872
Limitlerde %10 esneklik var, 90 limit olan yerde 99 ile ceza yazamazlar, sollama hızı payı  ;)

Ticari araçlarda aynı yolda limit 80, o da 88'i geçerse cezadan kurtulamaz.

Bende yol bilgisayarını 99 Km/h ayarlamıştım :)
99 Km/h de uyarı sesi geliyor kesiyorum hızımı :D
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı hotrain

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmettatlı;42883
suudi arabistanda kasaba yolu bile 4 gidiş 4 geliştir ve her şeridin bi hız limiti var  işte o kadar geri dediğimiz arabistana 50 yıl sonra bile yetişemeyiz

:+1: hatta iranda suriyede halk için öle uygulamalar var ki giden şaşıyor.Bizde ise devlet mafya gibi nasıl haraç alırım diye düşünüyor.ülkemizin güneydogu ve dogu karadeniz hariç dediğiniz gibi yollar yapmak çok kolay ha diğer yerlere olmazmı yaptıktan sonra olur neden olmasın

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;42872
Limitlerde %10 esneklik var, 90 limit olan yerde 99 ile ceza yazamazlar, sollama hızı payı  ;)

Ticari araçlarda aynı yolda limit 80, o da 88'i geçerse cezadan kurtulamaz.

sollama payı olayı hocam, ehliyet alırken extradan öğrendiğim tek şeydir bu,:kiki::kiki:

sollarken limit 90 olsun, istersen 200 yazdır, sollamada ceza yoktur.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Hız sınırı 100 olmalı bence. %10 toleransla 110 olur.

Alıntı yapılan: hakanerdogan;42828

ayrıca istatistiklerde açıklarlar, işte bilmem bu ay Ankara'da 70 bin kez kayıtlı kırmızıda geçildi, onun 1000 i benim :++: :++:  hiç gelmedi henüz.

Ankara'da ışığa bakan yok zaten, ışıkta dursan arkadan ittiriyorlar...

hakanerdogan

• Ziyaretçi
aynen öyle, önünde yayla gibi yol, ne duruyon adamın ayağı debriyajdan geri geri geliyor zaten :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: mygokhan;42896
72 ile ceza yedim bende :hhh:

Limit 50 ise yersin tabi  :D

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;42979
Limit 50 ise yersin tabi  :D

Arkamdaki angut minübüse :cnv: yol vermemek için hız yapmıştım.
Hız limiti 50 kmh olan yerde 74 kmh ile ceza yedim. :mad:
Aynı yerde 2 hafta sonra limitleri 70 kmh'ye çekmişler. :kafa:
O değilde yakalandığınız zaman (salak gibi) suçluluk duygusuna kapılıyorsunuz o çok gücüme gidiyor. :knp:

Çevrimdışı ugurbey33

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Suleyman;42984
Arkamdaki angut minübüse :cnv: yol vermemek için hız yapmıştım.
Hız limiti 50 kmh olan yerde 74 kmh ile ceza yedim. :mad:
Aynı yerde 2 hafta sonra limitleri 70 kmh'ye çekmişler. :kafa:
O değilde yakalandığınız zaman (salak gibi) suçluluk duygusuna kapılıyorsunuz o çok gücüme gidiyor.

Aynen bizim buranın sahil yoluda (bilirsin belki) 2-3 sene öncesine kadar 60 km idi sınır en son ben ceza yediğimde 75 ile girmiştim (ilk trafik cezamdı birde)  birde ne duyuyum 1 hafta sonra sahil yolunda hız sınırı 70'e çıkarıldı. Şimdi son 1 senedir her köşe başında 70 tabelası var sahil başladığı ve bittiği noktalara ise reflektörlü üst direk yapmışlar 70 yazıyor. :( Sanki uğur gelsin yesin ondan sonra çıkartalım der gibi
« Son Düzenleme: 23 Ekim 2009, 08:45:58 Gönderen: ugurbey33 »
PuG 307

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet biliyorum 70 kmh gayet mantıklı bir hız. Sizin orda birde yeşil dalga vardı. 70 kmh ile gidince senkronu tutturursan ışıklara yakalanmıyorsun.

Çevrimdışı ugurbey33

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Suleyman;42988
Evet biliyorum 70 kmh gayet mantıklı bir hız. Sizin orda birde yeşil dalga vardı. 70 kmh ile gidince senkronu tutturursan ışıklara yakalanmıyorsun.

Evet var ama sadece sahil yolunda eskiden 1. ve 2. çevreyolundada vardı daha sonra trafik yoğunluğundan kaldırdılar. Ama sahilde tempoyu tutturursan :) (sürekli 60 veya 70'le gidersen yani) tüm ışıklar sana yeşil. Tabi bazı istisnalar haricinde (örneğin trafik sinyalizayonun bozulması) :)
Bu arada radar amca yeni bir yöntem bulmuş geçen krikoyla arabayı kaldırıp lastik patladı süsü vermişti ama tabi ben tecrübe edindiğimden yaşamamın tecrübesiyle yemedim o numarayı :)
« Son Düzenleme: 23 Ekim 2009, 08:54:09 Gönderen: ugurbey33 »
PuG 307

efe_38

• Ziyaretçi
şehir içi 50 komedi kim gidiyo elliyle yaw anca bir hacı murat,birde yayalar gider :D :D

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Artırılmalı artırılmalı artırılmalı :D

Hala ödeyemedim :++: