škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Denizliden merhaba

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yasin20

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İyi günler. İsmim yasin sarıoğlu. 30 yaşında denizlide ikamet ediyorum. Asıl mesleğim makine mühendisliği şuan memurum. Herkese iyi sohbetler.

Foruma asıl kayıt sebebim araç almak istiyorum. Yıllık 20 veya 25bin anca yapacağımı düşünüyorum. suberb 1.4 tsi prestige paket araç mı yoksa 1.6 tdi style mı alsam karar veremedim. Sonuçta skoda alacağız

Çevrimdışı Suha

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hemşehrim aleyküm selamlar. Sen de benim gibisin, Denizlimizde pek km yapmadığımız için 1.4 olsun daha dolu olsun demek bana daha mantıklı geliyor.

Çevrimdışı yasin20

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Eyvallah hemşehrim. Ya sorma prestige daha güzel geliyor banada . 20bin yapan insan için benzinli almak mantıklı mı? Benzinli ile dizel arasındaki araftayım :wax:

Çevrimdışı Suha

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yasin20;632488
Eyvallah hemşehrim. Ya sorma prestige daha güzel geliyor banada . 20bin yapan insan için benzinli almak mantıklı mı? Benzinli ile dizel arasındaki araftayım :wax:

Ben 2010 model benzinli aldım, havalar 10 derece civarında iken ortalamam 7.8 idi. Havalar 0 derecelere indi ortalama 1 litre arttı 9 oldu. Bahar aylarında 7 civarı olacağını tahmin ediyorum.
Böyle bir ortalama değerleri ile hiç tüp müp ihtiyacı duymayacağım herhalde.
Müsait olursan işyerim Suluköprü mevkiinde, buyur gel çay içer muhabbet ederiz.

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
20-25 bin km aralığında dizel mantıklı duruyor. Benzinli üzer

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Suha

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Erol hocam Çanakkaleyi pek bilmem ama bizim Denizli trafiği şuan gerçekten rezalet. Ortalama hızım 25 lerde sürünüyor. Böyle olduğu halde 7.8 görüyorum az soğuk hava şartlarında. Ki bendeki bir önceki motor. Yeni motorların daha az yaktığını biliyorum (duyuyorum).
Hal böyleyken dizelin bakım masrafı kızdırma bujisi vs ile uğraşmak bana pek uygun gelmiyor.
Yasin kardeşimin ev iş güzergahını bilsem daha net konuşurum aslında. Trafik ışığı vs durumları.
Misal benim ev iş arası tam 10 km. Ve tam tamına 10 tane trafik ışığı var :D

Çevrimdışı yasin20

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hakan hocam aynı durum benim içinde geçerli. Ferhatlar kolejinden teleferik tarafına gidiyorum. Trafik işe gidiş-gelişlerde çok yoğun oluyor. Nasipse Birgül yanına geliyim.

Çevrimdışı Suha

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yasin20;633161
Hakan hocam aynı durum benim içinde geçerli. Ferhatlar kolejinden teleferik tarafına gidiyorum. Trafik işe gidiş-gelişlerde çok yoğun oluyor. Nasipse Birgül yanına geliyim.

Tabi Yasin kardeşim. Her daim kapım açıktır. Google Sühanet yaz şak diye çıkar, Çınar Zafer gazozunun biraz ilerisindeyim.