škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

dişli asfaltta ses

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı octavia_lakeview

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
merabalar.arkadaşlar aracım 2014 tdi dsg octavia.4 ay oldu alalı.genel itibari ile memnunum aracımdan.ancak dişli asfaltta gelen tıkırtı sesi beni uyuz etti.servise iki kez gittim.ilkinde kapıdan dediler sağ ön ve arka kapının ayarı ile oynadılar.tamam halloldu dediler ama düzelmedi.sonra tekrar gittim sunroof tan dediler,yağladılar pudradılar yine düzeldi dediler ama düzelen bişey olmadı.servis bilgisi malesef yetersiz.amatör yaklaşıyolar.başka bir forumdada paylaştım dsg den olabilir dediler.ama net bir bilgi edinemedim.bu sorunu yaşayanlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.ses sağdan geliyor muhtemelen ve tıkırtı şeklinde sadece dişli bozuk asfaltta geliyor.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia_lakeview;497927
merabalar.arkadaşlar aracım 2014 tdi dsg octavia.4 ay oldu alalı.genel itibari ile memnunum aracımdan.ancak dişli asfaltta gelen tıkırtı sesi beni uyuz etti.servise iki kez gittim.ilkinde kapıdan dediler sağ ön ve arka kapının ayarı ile oynadılar.tamam halloldu dediler ama düzelmedi.sonra tekrar gittim sunroof tan dediler,yağladılar pudradılar yine düzeldi dediler ama düzelen bişey olmadı.servis bilgisi malesef yetersiz.amatör yaklaşıyolar.başka bir forumdada paylaştım dsg den olabilir dediler.ama net bir bilgi edinemedim.bu sorunu yaşayanlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.ses sağdan geliyor muhtemelen ve tıkırtı şeklinde sadece dişli bozuk asfaltta geliyor.
Kesin tespiti ancak kendiniz yapabilirisniz. Forum kullanıcıları, sesi duymadığımız için göreceli yanıt vereceğiz.
DSG klanç sesi, iki tarafı bina olan ve kaldırım (ve ya bol çukurlu) olan yolda kolay tespit ediliyor.
Camları açın ve düşük devirde ağır ilerleyin. DSG klanç sesi, daha çok çınlamalı şıkırtı şeklinde oluyor.
Siz önce sesin içeriden mi, dışarıdan mı geldiğini tespit etmeye çalışın.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;497930
Kesin tespiti ancak kendiniz yapabilirisniz. Forum kullanıcıları, sesi duymadığımız için göreceli yanıt vereceğiz.
DSG klanç sesi, iki tarafı bina olan ve kaldırım (ve ya bol çukurlu) olan yolda kolay tespit ediliyor.
Camları açın ve düşük devirde ağır ilerleyin. DSG klanç sesi, daha çok çınlamalı şıkırtı şeklinde oluyor.
Siz önce sesin içeriden mi, dışarıdan mı geldiğini tespit etmeye çalışın.

teşekkür ederim.ses emin olmamakla birlikte sağ ön taraftan geliyor gibi.torpidodandır diye onu açtım kapadım elle tuttum sabit şekilde ama ses devam etti.diyelimki dsg den bu ses.o zaman ne yapılacak?aracımın kavraması ile ilgili bir sorun yaşamadım açıkçası.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia_lakeview;497935
teşekkür ederim.ses emin olmamakla birlikte sağ ön taraftan geliyor gibi.torpidodandır diye onu açtım kapadım elle tuttum sabit şekilde ama ses devam etti.diyelimki dsg den bu ses.o zaman ne yapılacak?aracımın kavraması ile ilgili bir sorun yaşamadım açıkçası.
DSG'den olma ihtimali düşük olduğunu düşüncesindeyim.
Sizin tarîf ettiğiniz şekilde, bir çok A7 kullanıcısının şikayetleri var.
Örn, benim araçta da sağ önde torpido üstünden bazen tıkırtılar geliyor.
Ancak sesin boyutundan anlıyorum ki çok büyük sorun yok.
Vag grubu bazı platform araçlarda (D segmenti hariç) klima filtre kutusunda ses geldiğini duymuştum. Böyle bir durum olabilir sizinki de.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dsg'dennolma ihtimali çok düşük. Bahsedilen dsg sesi daha ziyade "şakırti" diye tabir edebileceğimiz bir sestir. Youtube'da bu sese ait videolar mevcut.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;497943
Dsg'dennolma ihtimali çok düşük. Bahsedilen dsg sesi daha ziyade "şakırti" diye tabir edebileceğimiz bir sestir. Youtube'da bu sese ait videolar mevcut.

valla nasıl aktarsam bilmiyorum sesi :) vidoya çekeyim desem araç gürültüsünden dolayı kastedilen ses duyulmaz.tıngır tıngır bir ses.sanki ufak bir metal yada plastik bilye var tıngırdayıp duruyo gibi.kimine göre şıkırtıda denebilir belki :).ama beni uyuz ettiği kesin.yani araç eski olsa takmıcam kafayada.sıfır araç neticede,aracın doğasındamı var bu ses bilmiyorum

Çevrimdışı sepsis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben de benzer bir sesle ilgili problem yaşamıştım. Canım da sıkılmıştı. Sonradan sesin gözlük bölmesinde unuttuğum güneş gözlüğünden geldiğini farkettim. Küçük tıkırtıların kaynağını bulmak zor olabiliyor..

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Parke taşta arabanın altından gelen tıkırtı benzeri metal sesi ise DSG sesidir.  Arıza göstergesi değildir..
http://youtu.be/BcNe9SYs5eY
« Son Düzenleme: 17 Şubat 2015, 17:36:47 Gönderen: Akif Hoca »

Çevrimdışı kace

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
torpidonun sağ direk kaplamasıyla birleştiği yere bir karton veya katlı kağıt parçası sıkıştırarak ses yapan yolda dene bende kesilirse kolay nasıl yapacağını yazarım bende dediğim noktadan kaynaklı çıktı dikey olarak değil uzunlamasına sıkıştırmayı yapacan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kace;497987
torpidonun sağ direk kaplamasıyla birleştiği yere bir karton veya katlı kağıt parçası sıkıştırarak ses yapan yolda dene bende kesilirse kolay nasıl yapacağını yazarım bende dediğim noktadan kaynaklı çıktı dikey olarak değil uzunlamasına sıkıştırmayı yapacan

tam demek istediğinizi anlaöadım.rica etsem biraz açarmısınız?

Çevrimdışı kace

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ses konusunda bende çok hassasım  en ufak tıkırtıdan rahatsız olurum kullandığım yol kaplama asfalt (dişli asfalt) gözlük sesi, sol kapı içi sesi torpido tırım sesi emniyet kemeri sesi hepsini kestim şu an rahatsız edici hiç bir ses kalmadı. Şimdi gelelim anlatmak istediğime torpidonun sağ ve solunda bağlı olduğu yan ana direkler ile torpidonun birleştiği noktadan bende özelikle soğuk havalarda aşırı ses gelirdi arasına torpido ve direklerin eğimine ,şekline uzunlamasına L şeklinde katlı kağıt sıkıştırarak test sürüşü yaptım sesin kesildiğini görüncede kalıcı bir çözüm uyguladım yani araya konulacak malzeme ayarlayarak hiç belli olmayacak bir şekilde yerleştirerek sesten kurtuldum

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Takmayın bu kadar canım, açın müziğin sesini :)

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kace;498011
Ses konusunda bende çok hassasım  en ufak tıkırtıdan rahatsız olurum kullandığım yol kaplama asfalt (dişli asfalt) gözlük sesi, sol kapı içi sesi torpido tırım sesi emniyet kemeri sesi hepsini kestim şu an rahatsız edici hiç bir ses kalmadı. Şimdi gelelim anlatmak istediğime torpidonun sağ ve solunda bağlı olduğu yan ana direkler ile torpidonun birleştiği noktadan bende özelikle soğuk havalarda aşırı ses gelirdi arasına torpido ve direklerin eğimine ,şekline uzunlamasına L şeklinde katlı kağıt sıkıştırarak test sürüşü yaptım sesin kesildiğini görüncede kalıcı bir çözüm uyguladım yani araya konulacak malzeme ayarlayarak hiç belli olmayacak bir şekilde yerleştirerek sesten kurtuldum

söylediklerinizi uygulucam.inşallah kesilir.teşekkürler.

Çevrimdışı rapidgen

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sepsis;497953
Ben de benzer bir sesle ilgili problem yaşamıştım. Canım da sıkılmıştı. Sonradan sesin gözlük bölmesinde unuttuğum güneş gözlüğünden geldiğini farkettim. Küçük tıkırtıların kaynağını bulmak zor olabiliyor..

Ayni olayi bende yasadim. Rapid tdi dsg aracimda tikirti gelmeye basladi ben sesin sagdan geldiğine emindim ancak esim soldan geliyor israr edince sorunu cozduk. Gozlugun sapi plastige denk gelmis ve zingirti yapıyor sorun cozuldu. Simdide navigasyon tutacagi cukurkarda ziplayinca gicirdiyor sesin ondan geldigini bildigimden rahatsiz degikim