škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Astra için Hangi Lpg?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.wjktuning.com
Bildiğiniz gibi Opel Astra aldık, ve benzinli, 2.0 olması sebebiyle 350 krş dan aşağı inmiyor yakıtı, bizde lpg taktırmaya karar verdik..

4 silindir sıralı olcak.. Hangi markayı önerirsiniz? Ödemeyi peşin yapmak istiyoruz, taksit olunca baya fark olur sanırım.. Ortalama ne kadar tutar?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..
Çok bildimlik yaparsan, çok düşmüşlük yaşarsan.. Yok derdimlik yaparsan, dert görünce saparsın..

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
Atiker en ekonomiğidir, brc en idealidir ;)

brc alternatifi zavoli landi tartarani vs takılabilir.

ama paraya kıyarım derseniz prins, daha da çok kıyarım derseniz vialle lpi :D

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Landirenzo  nerden  çıktı  bilmiyorum vallahide  Erhan abi   ben  3 seneye  yakındır  bu  olaya  kafa  yorarım   şimdiye  kadar  beni  etkileyen  fayda  maliyet vs  kit   zavoli  oldu :)

hatta  ben  ona  zavolya  diyorum :D

enjektörleri  dağıtılıp  temizlenebiliyor landi  gibi  sesli  çalışmyor  parçalar  ithal vs

landi de  enjektörün  kartı  neyse  artık  orayı sadece  bosch  yapıyormuş  diye  duydum  enjektörün kendisi  farklı markaymış  ve sadece 140  hp  ye  kadar destekliyormuş  sonrası için  landi  yok..

birde  kendi  adıma  zavolya:D  nın   en  kral  montajını  yapan  sayılı  yerden  biri İzmir de  o yüzden  sevindirik  oluyorum  nedense.

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zavoli nin fiyatları ne alemde peki Ahmet abi? İnternette tam kesin fiyatlarını bulamadımda..

Bu hafta içinde falan takılma ihtimali var..
Çok bildimlik yaparsan, çok düşmüşlük yaşarsan.. Yok derdimlik yaparsan, dert görünce saparsın..

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
AhmetH;

Zavolinin kullandığı enjektörler çok basittir. O kadar büyütmemek lazım :) Kendi aracımda da zavoli kullanıyorum. Yazılım konusunda AEB desteği var, ama BRC yazılım konusunda kendini çok geliştirdi.

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
abi valla ne biliyorsanız akıl verin ya ban harbi dardayım LPG konusunda :)

hem arkadaşa da faydası olacaktır.

abartısız söylüyorum o kadar kara cahildim ki zamanında felicia ya takarken aldesa vardı o dandik voltran vardı o iyi :D bir onu bilirdim götürdüm voltran taktırdım şükür sıkıntı olmadı ama ne yaptığımın farkına sonradan vardım :D

tek isteğim var akıllı bir "beyni" olsun kendini otomatik kalibre edebilsin ve throttle enrichment olsun. yazılımına her türlü müdahele ederim açıkçası şöyle ayağa düşmüş yazılımı olan ara kablosuda bulunabilen bir kit olursa tadından yenmez :D

açıkçası fazla bir beklentim yok fazla 100 hp lik aracı 110 hp yapmayada niyetim yok sıkıntı yapmasın düşük devirde gaza oturunca  teklemesin  yüksek  devirde  benzine  geçmesin yeter.

bu arada çok sevdiğim bir tanıdığım ciddi yüklü clio RS ine zavoli taktırdı dün izmirde şimdilik sorun yok bir iki ayar daha yapılacak diyor .

italyan (?) simit tank ile beraber 1500 e malolmuş daha bunun prosedürü var tabi ruhsat işlerinde..

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ne marka taktırırsan taktır doğru dürüst montaj yapan ve yazılımdan anlayan bir yere taktır. En beğendiğin marka sallıyorum BRC ama bulunduğun yerdeki BRC bayisinin işçiliği ve montaj sonrası desteği iyi değil ise onun olsun BRC. Ben aracıma Ankara ANELSAN'da Milano marka taktırmıştım, işçilikleri çok iyiydi, son derece profesyonel çalışıyorlardı, yazılım mühendisi çalışıyordu şirketlerinde yani çoğu LPG'ci gibi deneme yanılma yöntemi ile iş yapmıyorlar. Ben adamla 2 dakika konuşunca anlayabiliyorum ne kadar işten anlayıp anlamadığını sen de bi dolaş hem fiyat al hem de kafana yatan bir yer varmı bak ona göre karar ver. İlla bir markaya takılıp kalma. Aracının gücünü kaldırabilecek bir sistem taktırmaya çalış yoksa benim gibi 200de enjektör yakarsın :D

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Onlar değilmiydi zaten senin enjektörleri yamuk takan? :kiki:

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: 06navy;58268
Ne marka taktırırsan taktır doğru dürüst montaj yapan ve yazılımdan anlayan bir yere taktır. En beğendiğin marka sallıyorum BRC ama bulunduğun yerdeki BRC bayisinin işçiliği ve montaj sonrası desteği iyi değil ise onun olsun BRC. Ben aracıma Ankara ANELSAN'da Milano marka taktırmıştım, işçilikleri çok iyiydi, son derece profesyonel çalışıyorlardı, yazılım mühendisi çalışıyordu şirketlerinde yani çoğu LPG'ci gibi deneme yanılma yöntemi ile iş yapmıyorlar. Ben adamla 2 dakika konuşunca anlayabiliyorum ne kadar işten anlayıp anlamadığını sen de bi dolaş hem fiyat al hem de kafana yatan bir yer varmı bak ona göre karar ver. İlla bir markaya takılıp kalma. Aracının gücünü kaldırabilecek bir sistem taktırmaya çalış yoksa benim gibi 200de enjektör yakarsın :D

Yanan enjektör hangi sisteminkiydi???

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese yardımları için teşekkürler..

900 peşin atiker için biraz önce konuştuk, yarın takılacak..

Bende atikere soğuk bakıyordum ama sordum 2.0 ecotec motora çok taktık dedi tanıdığımız, hiç bi sorun yaşamadık gayette güzel düzen tutar dedi garantide verdi, bakalım nasıl olcak..

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Biraz önce arabayı bıraktık geldik, yarın akşama alacaz..

Babam karışmadı bana bıraktı, bende çok kararsız kaldım depoyu simit taktırayım mı diye..

Ama ordada baktım özel ince uzun bi tank getiriyolarmış, ondan tavsiye etti daha iyi olur diye, yok dedim tam o sırada aynı sistemi taktıkları bi accent geldi, ondan baktım gayette güzel olmuş, hiç yer kaplamamış bagajda, tamam dedim bende bundan olsun.. Dolum yerinide tamponu falan kesmeyin dedim, zaten gizliyoruz tamponun altına kesmiyoruz dedi tamam dedim bende..

Bakalım yarın alcaz nasıl olcak bende çok merak ediyorum.. En çokta lpg nin neredeyse 3 katı olan benzinden kurtulduğuma seviniyorum :D Umarım performanstada pek - si olmaz..

Çevrimdışı sagacity

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: by wodoo;58728
... bende çok kararsız kaldım depoyu simit taktırayım mı diye..
Ama ordada baktım özel ince uzun bi tank getiriyolarmış, ondan tavsiye etti daha iyi olur diye, ......

hayırlı olsun güle güle kullanın.. bu lpg tankını merak ettim ince ve uzun olan..  mumkunse resim ekleme sansınız varmı ? ayrıca bu tank standartlara uygunmu ? garanti ? hangi firmanın ürünü ? bilgilerini paylaşırsanız sevinirim ?
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2009, 09:11:35 Gönderen: sagacity »
Çırak Ustayı Sollamazsa Sanat Ölür,  Hatalı Sollarsa Çırak Ölür..

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sagacity;58827
hayırlı olsun güle güle kullanın.. bu lpg tankını merak ettim ince ve uzun olan..  mumkunse resim ekleme sansınız varmı ? ayrıca bu tank standartlara uygunmu ? garanti ? hangi firmanın ürünü ? bilgilerini paylaşırsanız sevinirim ?

Akşama detaylı foto eklerim.. :ok: