škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Jant Boyama (wjk tuning)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.wjktuning.com
Yeni bir işlemle daha karşınızdayız, iyi seyirler.. Wjk Team..

Arkdaşlar Yarinde yazı yazılıp böyle olucak...  Yani çakma Enkei :hanz:

Çok bildimlik yaparsan, çok düşmüşlük yaşarsan.. Yok derdimlik yaparsan, dert görünce saparsın..

hakanerdogan

• Ziyaretçi
çok güzel olmuş, beyaz jantı arabasına göre severim.

yazı işi kolay bi kağıttan kesivercen o kadar, çokda güzel olur kanımca. elinize sağlık beğendim.

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
elinize sağlık... güzel iş...:ok:
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı Yunus İBİŞ

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
wayy muhteşem ekip muhteşem iş çook güzel olmuş tebrikler.
"Biz Türk\'üz!Tarihimize ve en yakın mazimize bakarak Türk\'üz der ve bundan haklı bir iftihar duyarız."

^^^^^^^^^^^|___
|...:SAGOCUYUZ::....| |;\\___.
|_..._.....__===|=_=__=...,]|
(@)***(@)**(@)**(@)(@)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
çok süper olmuş:ok: yanında ki arkadaş kim o?birde bu işleri daha önceden yapmışmıydın.o makinayı nasıl temin ettin.jantların sürtük yerleri,ezik ve çizikleri nasıl yaptın,çelik macun kullandınız mı?baya bi soru oldu herhalde:hanz:.istediğin sorudan başlayabilirsin.:kiki:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu yapılan işlemi bu benim octide ki jantlara da yapılabilir mi(foto da ki örnektir)
http://www.sahibinden.com/2003_octavia_collection_1_6_hatasiz-77WQQaXQQ16472612WQQpXQQdisplayitem

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;43820
bu yapılan işlemi bu benim octide ki jantlara da yapılabilir mi(foto da ki örnektir)
http://www.sahibinden.com/2003_octavia_collection_1_6_hatasiz-77WQQaXQQ16472612WQQpXQQdisplayitem

valla sana biraz ters kaçar hocam. beyaz beyaz camiye gelirsin :kiki::kiki::kiki:

valla cemaatin dilinden düşmez :++: :++: :++:

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese teşekkürler..

Alıntı yapılan: fenomen;43815
çok süper olmuş:ok: yanında ki arkadaş kim o?birde bu işleri daha önceden yapmışmıydın.o makinayı nasıl temin ettin.jantların sürtük yerleri,ezik ve çizikleri nasıl yaptın,çelik macun kullandınız mı?baya bi soru oldu herhalde:hanz:.istediğin sorudan başlayabilirsin.:kiki:

Şöyle başlayım.. :D

1 - Yanımdaki arkadaşda benim gibi bir kader mahkumu (modifiye adına :D)

2 - Daha önceden tampon boyama vs.. çok iş yaptık, birçoğunuda paylaşmıştım forumlarda..

3 - O makinayıda 280 tl di yanlış hatırlamıyorsam bauhaus'tan almıştık boya işleri için..

4 - Jantların çizik yerlerine çelik macunu çekecektik ancak önceden boyandığı için ve boyanın bol kullanıldığı için çizikleri yeteri kadar kapatmıştı, biz sadece zımparayla eski boyasına indik.. (bkz. 5. fotodaki derin gözüken çizikler)

5 - Sizin jantlarda boyanır tabiki, derin çizikler çelik macunuyla doldurularak sıfır çıkabilir..
Çok bildimlik yaparsan, çok düşmüşlük yaşarsan.. Yok derdimlik yaparsan, dert görünce saparsın..

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ama benim jantlar sanki boyanan cins boyalardan değil gibi,alaşım jantlar boyanır mı yani.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;43827
valla sana biraz ters kaçar hocam. beyaz beyaz camiye gelirsin :kiki::kiki::kiki:

valla cemaatin dilinden düşmez :++: :++: :++:
:kiki::kiki::hanz::kiki:yaw hakan cemaatten önce senin diline düştük iyimi:hanz:herşeyden önce cemaatin görmesi çok zor çünkü cami kuş uçuşu 150 m olduğu için görev mahalline octi ile gitmiyorum.ama benim jantlara sanki gitmaz gibi geliyor.arkadaşların yaptığı boya düz mat boya sanırım,benim jantlara gider mi bilmem kihakan sen bilirsin bu işleri.cemaat bişi demez korkma dese bile ben göğüslemeye şimdiden hazırım.bende bu konuda bi açılım yapmak istiyorum:hanz:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
beyaz jant açılımı ha :lol:

aman hocam...! sakın... benim fikrim tabi.

yav koca şehirde sanayide bunu yapacak adam yok mu be hocam, ben şaşmazda hangi tükana girsem çokda elzem olmayan basit gereçlerle gayette kolay yapıyolar.

orjinal renge boyat :)

Çevrimdışı by wodoo

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;43830
ama benim jantlar sanki boyanan cins boyalardan değil gibi,alaşım jantlar boyanır mı yani.

Vallahi öyle bişey duymuştum bende bi jant malzemesi boya tutmuyor diye ama tam hatırlamıyorum şu anda.. Boyanabilir bence, krom renk boyalar var sizin jantlarla aynı renk, onlarla hallolur..

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;43833
beyaz jant açılımı ha :lol:

aman hocam...! sakın... benim fikrim tabi.

yav koca şehirde sanayide bunu yapacak adam yok mu be hocam, ben şaşmazda hangi tükana girsem çokda elzem olmayan basit gereçlerle gayette kolay yapıyolar.

orjinal renge boyat :)
yok hakan beyaz zaten olmazda bunun rengine karar vermem lazım herşeyden önce,parlak alaşım bi jant bu.geçenlerde bakımda arka kampanaları boyattım g gri renge güzel oldu.brandayı çektim o zamandan buyana örtülü bi şekilde kıyamıyorumda valla:hanz:biraz önce yani ikindi vakitlerinde brandayı kaldırıp baktım terleme solma varmı diye gıccır gıcır valla.o zaman ustaya söylmiştim jantlarada bir el atalım diye bu muğla civarında bunu boyayacak usta yoktur bende bilmediğim işe burnumu sokmam dedi.velhasıl anlıyacak eleman usta ufukta henüz yok.

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güzel ve kaliteli bir astar hatta 2-3 kat astar (arada zımparalama işlemi) sonrası boyanın tutunmaması için ben bir sebep göremiyorum... Görebilen varsa beri gelsin :hanz:

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu iş birazda cesaret istiyor sanırım,herşeyin bir ilki vardır ama jantların yabana gitmeside söz konusu