škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araba zor calisiyo

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kimimben42

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar aracim 2001 1,4 68hp fabia.Arabamin benzin enjektorlerini makinada temizlettim.hepside gayet iyi oldu gozumle gordum puskurtme oranlarini filan fakat o gunden sobra aracim zor calisiyor.Sabah ilk calistirmada ilk marsda hemen aliyor ama gun icinde 4-5 kez mars basiyorum anca aliyor.Krank devir sensoru aralikli ariza verdi orjinali ile degistirdik duzelmedi.arabam hep ilk marsta alirdi ama o enjektor temizliginden sonra bunu yasanaya basladim.Tecrubeli arkadaslar yardimci olursa sevinirim

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aklıma söyle bir olay geldi lpg enjektörlerinde sık yaşanan bir sorundur bu aracın enjektörlerinden 1 yada bir kaçında sorun olabilir sanayi tabiri ile işeme yapıyor olabilir gereğinden fazla biriken çiğ benzin ilk çalışmayı zorlaştırabilir. Arabanın sıcakken yapıyor ama sabah soğuken yapmıyor olmasının sebebi enjektörlerin sıcak ve soğuktaki genleşme farkından olma ihtimali var.Yani soğukken kaçırmayan enjektör ısınınca kaçırabilir.

Çevrimdışı kimimben42

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;531522
Aklıma söyle bir olay geldi lpg enjektörlerinde sık yaşanan bir sorundur bu aracın enjektörlerinden 1 yada bir kaçında sorun olabilir sanayi tabiri ile işeme yapıyor olabilir gereğinden fazla biriken çiğ benzin ilk çalışmayı zorlaştırabilir. Arabanın sıcakken yapıyor ama sabah soğuken yapmıyor olmasının sebebi enjektörlerin sıcak ve soğuktaki genleşme farkından olma ihtimali var.Yani soğukken kaçırmayan enjektör ısınınca kaçırabilir.

Arac calisirken ilk basta benzin enjektorlerini kullanmaz mi? Ben benzin enjektorlerin temzletmeden hic birsey yoktu temizlettigim gun basladi.arizali olsa makinede gorurdum hepsinin atis hizi seviysi filan iyiydi.acaba dediginiz sorun lpg enjektoru degilde benzin enjektoru icin gecerli olur mu iseme olayi?? Banada oyle geliyor damlatiyor sanirim ve arac boguluyor.peki ne yapabilirim bunun bi ayari varmi yapan bi yer filan???

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kimimben42;531968
Arac calisirken ilk basta benzin enjektorlerini kullanmaz mi? Ben benzin enjektorlerin temzletmeden hic birsey yoktu temizlettigim gun basladi.arizali olsa makinede gorurdum hepsinin atis hizi seviysi filan iyiydi.acaba dediginiz sorun lpg enjektoru degilde benzin enjektoru icin gecerli olur mu iseme olayi?? Banada oyle geliyor damlatiyor sanirim ve arac boguluyor.peki ne yapabilirim bunun bi ayari varmi yapan bi yer filan???

Bende benzin enjektörleri damlatıyor demek istedim zaten çalışırken değerleri normal gözükebilir ama boşta beklerken kaçırıyor olabilir ısıdan dolayı genleşme olacaktır soğukken kaçırmayıp sıcakken kaçırıyor olabilir mekanik ustanız varsa bakabilir ama tam nasıl tesbit edilir bilmiyorum sağlam bir enjektör kiti olsa fazladan takılıp denenirdi.

Çevrimdışı emor78

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kimimben42;531482
Cevap verecek kimse yok mu??

gırank devir sensörünü çin malı taktırdıysan sorun yapar orjinali 350 tl gibi bende degiştirdim orjinal diye çin malını 140 tl ye sattı uyanık parçacı 1 ay bile gitmedi sonradan ögrendim orjinal degilmiş orjinali pahalı olan sorunu sensörde ara benim eskisini taktım arada bir sorun yapıyor hala ama sorun degil

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim eski arabada lpg regülatörü bozuk olduğu için geç çalışma sorunu olmuştu. lpg ye geçince çalışmada sıkıntı var mı?

Çevrimdışı kimimben42

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Krank sensoru italyan mali orjinal facet marka.Lpg de arabada hic bir sorun yok.Sabahlari da tek mars aliyor.gun icinde 4-5 tur mars yaptiktan sonra zorla aliyor.Buyuk ihtimal enjektor temizligi yaptirdiktan sonra enjektorlerden oldu.cunku o gun basladi.ondan once oyle birsey yoktu.

Çevrimdışı imhotep_61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
LPG deposunda gaz bittiği zaman birde deneyin ilk marşı.
LPG bitince tek marşta çalışıyorsa LPG enjektörlerinden biri kaçırıyor demektir. Yanma odasında zengin karışım oluyor.
Aracın ilk benzinle çalışması ile alakası yok. Yanma odasında hem benzin hem gaz olmuş oluyor.
Çözümü komple LPG enjektörlerini değiştirmek. Parça+işçilik ~150TL