škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rolantide sallanti

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kimimben42

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merabalar.Aracım 2001 model fabia 68 Hp.Aracımda rolantide ve düşük devirde sallantı,öksürme gibi ve zaman zaman da stop etme oluyor.Egzozdan çiğ yakıt kokusu da geliyor.Yapmadığımız kalmadı ama çare bulamadık.Oksijen sensörü değişti,bujiler değişti 3 tırnak bosch,boğaz temizlendi adaptasyon yapıldı,map sensörü değişti,würth atılıp benzinle binildi,hararet müşürü değişti,yakıt filtresi dahil bütün filtreler ve yağ değişti.Ama buna rağmen aynı.Özellikle benzinde çok daha kötü gaza alınca biraz daha rahatlıyor.Bilgisayara kaç kez bağlandı.17549 hatası veriyor.Ama ustalar anca bunlara yorumladılar.Ve hiç biri de tutmadı.Güç hatası veriyor diyende oldu,fakir karışım hatası veriyor diyende oldu.Şunu da belirtiyim araç 2 ve 3.vitesten sonra hiç bir sıkıntı yok.Sıkıntımız rolanti.Devir saatim de oynuyor bu arada.Özellikle benzinde gaza göre Motor aptal gibi çalışıyor.Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kimimben42

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ustaya özellikle kaç kere söyledim opelim vardı onda egr den çok çekmiştim bi bakarmısın dedim ama yok hocam egr den olmaz dedi sürekli bana.Yeri nerede bilginiz var mı acaba?