škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Geri giderken frene basınca gelen ses

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta sözünü ettiğim ses için internette araştırma yaptgimda, balatalarin aşınma yönünden dolayı ilk frenleme de bu sesin norma olduğu yönünde yorumlar gördüm. Aracın on tarafından "küt" diye gelen bir ses. İlk geri gidişte yapıyor. Sonra yok. Ancak bu sesi yeni duymaya başladım. Kullandığım balatalar da 10 bin km.dir aracın üzerinde. Açıkçası çok hoş bir durum değil. Her ne kadar, internetteki yorumlar, olağan bir durum olduğu yönündeyse de, (balata aşınma yönünün değişmesi yorumu) ilk kez karşılaşıyorum bu durumla. Daha önce bilgisi ve deneyimi olan arkadaşlar aydinlatirsa sevinirim. Herkes iyi günler.

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu konuda bir bilgisi ya da deneyimi olmayabilir üyelerimizin. Ama hic kimsenin okumamış bile olması ilginç :)

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
koray bey hafta içinde konular birz az okunup yorum yazılıyor sanırım. birde bahsettiğiniz sorun ile bilgisi olan olmayabilir. bende az önce geldim sanayiden octinin ön fren balatalarını değişip diskleri azcık tornalattım.

sizin sorunuz ile ilgili bana ilginç geldi. ileri giderken ses yok geride ise ilk anda ses var. balata disk uyumsuzluğu olabilir. frenci benim alt komşum olur. dediğine göre 50 binde hiç aşınmayan balata olduğu gibi 30 binde biten balatada var diyor. bence siz bir baktırın. olmadı balata temizlik spreyi alın güzelce bir temizlik yapın. fren işi ciddi iştir.

Çevrimdışı emrsln

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
arkadaşım bende 2015 octavia 12 tsi dsg var onda da aynı ses var. Kardeşimde de aynı araç var onda da aynı ses var.Bundan önce de roomster 1.2 htp vardı onda da aynı şekilde ses vardı yanı bence sıkıntı yok ama gene bir baksınlar serviste.

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam ses önden geliyorsa ön tekerleri elinle sıkıca tutarak ileri geri sağa sola kuvvetli bir şekilde  salla boşluk olup olmadığını bir kontrol et..  Sonra arabanın sağından yada solundan iteleyerek sallanmasını sağla ön düzenden takırtı tıkırtı geliyormu bir de ona bak ... Rotlarda veya tablalarda boşluk oluşmuş olabilir ...

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gordunmu bak bi suru cevap oldu. Bi frenciye ugrayiver artik.

Çevrimdışı kor_ay

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İlginiz, yanıtlarınız için çok sagolun sevgili arkadaşlar. Şaka yollu bir takılmaydı yorumum :) sizler de sagolun ilgisiz kalmadınız :) internet üzerinden yaptığım araştırmalar sonucu, bu sorunun VW grubunda yaygın görülebilen bir durum olduğunu anladim. Bununla ilgili yapilan durum tarifi herkeste hemen hemen bire bir ayni. Bende de olduğu gibi... Sizin de dediginiz gibi, frenle ilgili olması durumu  önemsemeyi gerektiriyor. Yarin kışlık  lastikleri değiştirirken frenleri de iyice gözden geçirerek ne olduğunu anlarız sanırım. Sizlerle de paylasirim.
(Gerçi bugün kar yağdı Ankara'ya ama sanırım sondur :) )

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sincanda gunluk guneslik. Ne zaman nereye yagdi bu kar.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;509655
Sincanda gunluk guneslik. Ne zaman nereye yagdi bu kar.

İlker'de lapa lapa yağdı, arabaların üstü kar tuttu.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Demez olaydim 22:30 gibi karla karisik yagmur basladi simi yagmurl devam ediyor.