škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Kodiaq 4x4 1.4 TSİ Prestige Paket Teslim Aldık

Demigod · 18 · 16043

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Demigod

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese selamlar,

Hayatımda hep mesafeli duruduğum bir markaydı Skoda.
İlgimi ilk olarak Octovia RS ile cekti. Combi RS alıp almama arasında baya gidip geldikten sonra nasip olmamıştı almak.
Ancak ikiz çocuklar dunyaya geldikten sonra artık daha büyük ve ekonomik SUV seceneklerine yöneldim.
Yaklaşık 10 ay X-Trail kullandıktan sonra çokta memnun olmayarak o araçtan vazgectik.
Sonrasında Passsat Variant almaya niyetliyken Kodiaq ile karşılaştık.
Hızlı bir karar sürecinden sonra arabayı 5 Temmuz' da teslim aldık.
Toplamda 2 bin km yol yaptım.

Hem deneyimlerimi paylaşmak almayı düşünen insanlara yardımcı olmak adına hemde bilmediğim birşeyler olabileceği için bilgi amaçlı forum' a kayıt oldum.

Arabayı teslim aldığımın ertesi günü Çeşmeye tatile gittik.

Arabada 5 kişi ve agzına kadar dolu bir bagajla 130 km sabit hız ile çeşmeye kadar gittik. Ortalama 8.3 litre yaktık.

Dönüş yolunda 150 160 ve çok daha agresif bir sürüş gerçekleştirdim. Dönerkende ortalama yakıt 10 Litre gösterdi.

Arabanın motoruyla ilgili çok soru oluyor. Xtrail' den çok daha istekli ve hızlı hissetiriyor kıyaslamak bile mümkün değil bunu soyleyebilirim. Yakıt olarakda Xtrailden kesinlikle çok daha fazla değil. Hiç bir şehirler arası yolda 7.5 litrenin altına inemedim ben xtrail ile.

Sormak istediğini ne olursa cevaplamaya çalışırım bildiğim kadarıyla

İyi forumlar.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com

Çevrimdışı drmoral78

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kazasız belasız keyifle kullanmaniz dileğiyle hayırlı olsun...
Aracın donanımı, ek opsiyonları ve aracı teslim aldıktan sonra yaptığınız özel işlemler var mı? Ayrıca aracın rengi?
Ve tabi ki foto isteriz

Çevrimdışı Demigod

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: drmoral78;620349
Kazasız belasız keyifle kullanmaniz dileğiyle hayırlı olsun...
Aracın donanımı, ek opsiyonları ve aracı teslim aldıktan sonra yaptığınız özel işlemler var mı? Ayrıca aracın rengi?
Ve tabi ki foto isteriz

Prestige paket aldığım için ekstra opsiyonlara hiç girmedim. Kaputa vinyl kaplama ve seramik kaplama yaptırmayı dusunuyorum fırsat bulduğumda. Arabanın rengini Lava Blue aldık resimleri ilk fırsatta yükleyeceğim :)

Çevrimdışı Demigod

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Resimleri direk foruma ekleyemedim kusura bakmayın link verdim o yüzden
« Son Düzenleme: 26 Temmuz 2017, 11:26:51 Gönderen: Demigod »

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayrlı olsun,her daim neşe ile kullamanız dileklerimle, MaşALLAH...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Renk cok guzel, hayirli olsun ;)
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı marifaydin

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hayırlı Olsun Güle Güle Kullanın İnşallah. Bu arada ikametgahınız neresi bu a ile başlayan üç harfli plaka hangi şubeden çıktı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Caner Bey hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela göstermesin inşallah.  Gerçekten dikkatimi çeken bir ifadeniz oldu. X-Trail ile şehirlerarası yollarda 7.5 lt.nin  altına inemediğinizi yazmışsınız. Bu sanırım agresif bir sürüş tarzı  sonucu olmalı diye düşünüyorum. 1.6 dizel motor için bu değer bana  gerçekten çok yüksek geldi. X-Trail'in test sürüşünü yapmıştım ve ayrıca  bir galerici arkadaşımın sattığı aracı da bir gün kiralamıştım. Sürüş  keyfi gerçekten Kodiaq ile kıyaslanamaz bence de. Ben Subaru Outback 2.0  D aldım aslında aklımın bir köşesinde hep Kodiaq vardı ama fiyat  seviyesi maalesef bütçemi çok aştı.

Samimi olarak söyleyeyim  Outback ile Ankaradan İzmite sabit 140-150 km ile gittim ve 7 lt yaktım  ki araçta 5 yetişkin 2 çocuk ve ağzına kadar dolu bagaj vardı. Bunu  X-Trail ile kıyaslamak için yazdım. Konuyu da Skoda dışına taşımış gibi  olduğum için özür dilerim ama bilgi bilgidir bir köşede dursun.

Aracın rengi de 10 numara. Kocaman bir MAŞALLAH.

Merak ettiğim soru şu:
Araç sürekli 4*4 mü yoksa isteğe göre 2 çekişe alma opsiyonu var mı?
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2017, 00:04:34 Gönderen: bahcekapiliyavuz »

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla renk 10 numara. prestij zaten dolu geliyor.  kazasız belasız kullanın. hayırlı olsun.
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2017, 10:56:53 Gönderen: özdil »

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=10948]bahcekapiliyavuz[/MENTION]

Hocam bu sistem akıllı 4 çeker sistemidir gücüm gerektiği tekere güç yollar aynı sistem Superb Octavia Passat vs araçlarda da var.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı ecz.taha

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun. Ben de ilerleyen yıllarda 2. El  dizel otomatik prestige almayı düşünüyorum. Sıfır fiyatları baya yüksek geldi bana malesef.

Serviste içine bindim. Çok ferah bir araba. Bagaj da gayet kullanışlı.