škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia A7 İç ve Dış Led Uygulama Fotoğrafları

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı J.Marston

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar; uygulamayı 2-3 hafta önce yapsam da ancak koyma fırsatı buldum.

Aracın görünüme estetik katmak için sarı olan ampülleri beyaz led yapmaya karar verdim.

İlk olarak Plaka Aydınlatmalarını Led yaptım. Photon PH 7020 kullandım.

Daha sonra Ayna altı aydınlatmasını değiştirdim. Bu uygulamanın montajını kendim yapmadım. Aynayı kurcalamaktan, bozmaktan korktuğum için sanayide bir aynacıya götürdüm yaptırdım. Burada da kullandığım ürün Photon PH 7020.

NOT =
Kelvin değeri daha yüksek ürün takabilirsiniz. Ben 6.000K taktım parlak ancak daha yüksek değerler daha iyi sonuç verebilir.[/B]

Tavan Aydınlatmaları sönük iken ayak bölgesi aydınlatmaları.

4 Ayak Aydınlatması içinde Photon PH 7020 kullandım.

Tavan Aydınlatmaları Dahil

Tavanlar için Photon PH 7017 kullandım. 7020 ler boyut olarak büyük geldi kapakları kapanmadı.

Torpido Aydınlatması

Bagaj Aydınlatması

Toplamda plaka aydınlatması için 2 adet, ayna altı için 2 adet, ayak aydınlatmaları için 4 adet, ön tavan aydınlatması için 2 adet, arka tavan aydınlatması için 3 adet, bagaj aydınlatması için 2 adet, torpido aydınlatması için 1 adet olmak üzere 16 adet yani 8 kutu Photon marka led ampüllerden kullandım.

Ürünler arıza ışığı yakmaması için Ender Elektronikte diğer gizli özellikler ile kodlandı.

Çevrimdışı dervişbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.drive.net/r/skoda/1303477/
Ben de bugün plakayı halletim, çok değiştirdi görüntüyü :)

İç için ise biraz bekleyeceğim. Çok güzel olmuş bu arada.. Fotoğraflar için de çok teşekkürler..

Çevrimdışı dervişbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
sadece plaka arıza ışığı yakıyor de mi? zemin ışıkları arıza falan yakmaz sanırım..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dervişbey;505029
sadece plaka arıza ışığı yakıyor de mi? zemin ışıkları arıza falan yakmaz sanırım..

İç mekan ışıkları yakmaz.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Çok beyendim güzel olmuş yakışmış konu için sağol led işini merak ediyordum nasıl durur diye

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çok güzel omuş ama size tavsiyem 4500-5500K arası ürünler daha tatlı beyaz ışıtıyor.6000 ve üzeri kelvinler maviye kayıyor soğuk beyaz pek hoş durmuyor açıkcası :)

Çevrimdışı dervişbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;505053
Çok güzel omuş ama size tavsiyem 4500-5500K arası ürünler daha tatlı beyaz ışıtıyor.6000 ve üzeri kelvinler maviye kayıyor soğuk beyaz pek hoş durmuyor açıkcası :)

fotoğraflara da evet, zemin aydınlatması biraz maviye kaçmış..
fakat tepe aydınlatma ve plaka gayet tatlı bir beyaz veriyor gibi.. halbuki k değerleri aynı..

neden farklı görünüyor?

ya da zeminde kullanabileceğimiz daha düşük k değerli bir ürün önerebilir misiniz?

Çevrimdışı um1t

• Octaviarnus
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arka taraf harika olmuş, Sadece plaka için uygulamayı düşünürsek ne kadara malolur acaba?

Çevrimdışı J.Marston

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vatan38mekan06;504994
Çok güzel olmuş güle güle kullanın

Teşekkürler

Sadece plaka yakmıştı evet.

Alıntı yapılan: kadir_;505053

Ayak aydınlatmaları aynı ampül aynı Kelvin değeri ama dediğiniz gibi Maviye kaydı. Nedenini çözebilmiş değilim :)

Alıntı yapılan: um1t;505072
Arka taraf harika olmuş, Sadece plaka için uygulamayı düşünürsek ne kadara malolur acaba?

İnternette 20 TL'den başlayıp 50 TL'ye kadar emsal ürünler var.

Çevrimdışı ozgurh

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Led olarak kodlarsanız akımı oda yakmıyor

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İyi günlerde kullanın,

Dış kısımlar için uygulama çok hoşuma gitti. Fakat aracın döşemesi bej olunca beyaz ışık bence o elegans duruşa aykırı olmuş, siyah döşemeye daha çok yakışabilirdi, Bu photon ledlerin farklı renklerini bulmak mümkün mü acaba, sarı turuncu vs...

Çevrimdışı J.Marston

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: macrostr;505173
İyi günlerde kullanın,

Dış kısımlar için uygulama çok hoşuma gitti. Fakat aracın döşemesi bej olunca beyaz ışık bence o elegans duruşa aykırı olmuş, siyah döşemeye daha çok yakışabilirdi, Bu photon ledlerin farklı renklerini bulmak mümkün mü acaba, sarı turuncu vs...

Evet turuncu vardı görmüştüm.
Teşekkürler.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
merak ettıgım bır konu plaka ısıgını kodlayınca ledlerde akıma abglı ısınma yanma ya da erıtme gozlenıyor mu. yoksa araba akımı lede gore mı ayarlıyor.

ıkıncısı ıse ayak aydınlatmaları sıddetı ayarlanabılır aydınlatmalar. led uyguladıgımız zaman da şiddetini ayarlayabılıyormuyuz yoksa hep aynı şiddettemı yanıyor

Çevrimdışı dervişbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dryusufbal;505181
merak ettıgım bır konu plaka ısıgını kodlayınca ledlerde akıma abglı ısınma yanma ya da erıtme gozlenıyor mu. yoksa araba akımı lede gore mı ayarlıyor.

ıkıncısı ıse ayak aydınlatmaları sıddetı ayarlanabılır aydınlatmalar. led uyguladıgımız zaman da şiddetini ayarlayabılıyormuyuz yoksa hep aynı şiddettemı yanıyor

ben de merak ediyorum bunları..
Plakaları led yaptım ama sorun oluşur mu bilmiyorum..

:confused: