škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia A7 gizli özellikler.

skoda2 · 79 · 32934

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Arkadaşlar xds 45.haftadan sonraki arabalara geldi o yüzden 2013,2014 modellerde imkansız

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Üzücü haber,

Yine de amerikan park, sürücü karşılama vb özellikleri açabiliriz

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda2;492153
Arkadaşlar xds 45.haftadan sonraki arabalara geldi o yüzden 2013,2014 modellerde imkansız

Benim araba 2015 model üretim tarhi 10 ekim .Bu durumda var mı? Aktif hale getirmek mi gerekiyor yoksa standart olarak aktif mi?

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda2;492153

DSG araçlarda var diye biliyorum ama manuel araçlarda yok Yeni 2 tane elegans tdi aldık bu hafta plakası takıldı. Ona kodlama yaparken baktım göremedim XDS yi. Beni şaşırtan tek şey ise ESP nin içine girince kodlamada not activated yazıyordu. Üç octaviada baktım üçüde böyle yazıyor niye anlamadım.

http://hizliresim.com/pmR1d0

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dediğim gibi 44. Hafta olsa xds gelmiyor ama 45. Haftada standart

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda2;492304
Dediğim gibi 44. Hafta olsa xds gelmiyor ama 45. Haftada standart

Cehaletimi maruz görün lütfen,xds nedir ve haftalarrdan kastnız nedir,hangi yılın hangi ay ve gününü kast ediyorsunuz?
Bir de bu  başlık altında paylaşım yapan aarkadaşlar lütfen paylaştığınız özelliklerin ne olduğunuu daha anlaşılır yani xds değilde xds nin ne oldunuğunu ve işlemi nasıl yaptığınızı yada yaptırdığınızı yazarmısınız.Böylelikle daha faydalı paylaşımlarınız olur.

Çevrimdışı fb1907

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MaÇaHeL;492335
Cehaletimi maruz görün lütfen,xds nedir ve haftalarrdan kastnız nedir,hangi yılın hangi ay ve gününü kast ediyorsunuz?
Bir de bu  başlık altında paylaşım yapan aarkadaşlar lütfen paylaştığınız özelliklerin ne olduğunuu daha anlaşılır yani xds değilde xds nin ne oldunuğunu ve işlemi nasıl yaptığınızı yada yaptırdığınızı yazarmısınız.Böylelikle daha faydalı paylaşımlarınız olur.

Elektronik dinamik diferansiyel kilidi “XDS”, bilinen EDL fonksiyonunun geliştirilmiş ve genişletilmiş versiyonudur.

Ancak, XDS çekiş kaybına odaklanmak yerine hızlı viraj geçişlerinde virajın iç bölgesinde bulunan ön tekerlek yükünün azalmasına tepki verir. XDS, tekerleğin patinaj yapmasını önlemek için virajın iç bölgesindeki tekerleğe ESP hidroliği üzerinden fren basıncı üretir. Bu şekilde çekiş iyileştirilir ve yetersiz yönlendirme eğilimi azaltılır. Bu esnada basınç seviyesi yaklaşık 5 bar’dan 15 bar’a kadar uzanan aralıkta hareket edebilmektedir. Sürüş izlenimi, ayarlı bir diferansiyel kilidinin hafifletilmiş şekline benzer. Tek taraflı, hassas bir fren basıncı yapılandırılması sayesinde daha sportif, daha hızlı ve hedef konusunda daha hassas bir viraj kabiliyeti elde edilir.

XDS yi vagcom ile daha güçlü pozisyona alınabiliyor yani strong yapılabiliyor bazı octavilalarda olduğunu söylüyor arkadaşlar 45 haftadan sonra gelenlerde ben 51 hafta da aldığımız arabada çıkmadı. Üretimi belki 45. haftadan önce olabilir ona bakacağım ama DSG lerde var ve istenirse ayar değiştirile bilir spor sürenler için.

Açıklayıcı olmuştur sanırım. Yanlış anlamada özür dileyerek yazıyorum. Bunları sen de googledan araştırarak öğrene bilirdin :)

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fb1907;492345
Elektronik dinamik diferansiyel kilidi “XDS”, bilinen EDL fonksiyonunun geliştirilmiş ve genişletilmiş versiyonudur.

Ancak, XDS çekiş kaybına odaklanmak yerine hızlı viraj geçişlerinde virajın iç bölgesinde bulunan ön tekerlek yükünün azalmasına tepki verir. XDS, tekerleğin patinaj yapmasını önlemek için virajın iç bölgesindeki tekerleğe ESP hidroliği üzerinden fren basıncı üretir. Bu şekilde çekiş iyileştirilir ve yetersiz yönlendirme eğilimi azaltılır. Bu esnada basınç seviyesi yaklaşık 5 bar’dan 15 bar’a kadar uzanan aralıkta hareket edebilmektedir. Sürüş izlenimi, ayarlı bir diferansiyel kilidinin hafifletilmiş şekline benzer. Tek taraflı, hassas bir fren basıncı yapılandırılması sayesinde daha sportif, daha hızlı ve hedef konusunda daha hassas bir viraj kabiliyeti elde edilir.

XDS yi vagcom ile daha güçlü pozisyona alınabiliyor yani strong yapılabiliyor bazı octavilalarda olduğunu söylüyor arkadaşlar 45 haftadan sonra gelenlerde ben 51 hafta da aldığımız arabada çıkmadı. Üretimi belki 45. haftadan önce olabilir ona bakacağım ama DSG lerde var ve istenirse ayar değiştirile bilir spor sürenler için.

Açıklayıcı olmuştur sanırım. Yanlış anlamada özür dileyerek yazıyorum. Bunları sen de googledan araştırarak öğrene bilirdin :)

Teşekkürler.

Çevrimdışı madblue

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba 2014 octavia 1.2 dsg aracımla foruma yeni katıldım.

xds nin 45. hafta standart olması 2013 yılında verilen bir haber. siz bu 45. hafta  durumunu nerden öğrendiniz?

http://www.briskoda.net/forums/topic/291921-xds-differential-standard-week-45/

vag com 12.12 kablo versiyonu harici xds görünmüyor diye internetten okudum bu versiyonu kullanan varsa bilgi paylaşabilirmi?

(benim kablo versiyon 12.10 ve xds, abs menüsünde görünmüyor)

ender elektronikten Metin bey 2014 modellerde xds olmayanla karşılaşmadığını söyledi, kafam iyice karıştı.
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2015, 12:33:07 Gönderen: madblue »

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar dediğim gibi bu haftadan sonra üretilen arabalar,2014 model arabaların bazılarını kapsıyor xds yi standart olarak getiriyor.
Ender elektronik xds li arabalara denk gelmiştir o konuda bir yorum yapamıcağım ama 2013 modellerde vs bu özellellik yok.
Yeterince açıklayıcı olduğunu düşünüyorum.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkayı torsiyon yap, öne XDS koy. Bence kel alaka.

Olursa güzel olur tabii ama bence VW madem prem olmak istiyor, o zaman basit şeylerden kısmamalı. Bence Octavia klasmanındaki bir araç, motor bağımsız olarak arkada bağımsız süspansiyonu hak ediyor.

Çevrimdışı 0ngelman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
XDS yabancı forumlarda epey araştırdım. yazılanlara göre (0-80) km hız arası destekliyormuş. Octavia 2012 model elegans, golf 7 kodlarını buldum,  Octavia kodları golf 7 deki gibi söyleniyor ama 2013 Octavia DSG 1.6 ARACIMDA YOK.
site http://ankk-vagcom.com/category/codages_vagcom/skoda/skoda_octavia3_5e/

Çevrimdışı Š_ve_

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Anahtar üzerindeki bagaj kilidini açma tuşuna 3 sn basılı tutunca bagaj kapağı atıyor. Ben yeni öğrendim.

Çevrimdışı KartalPekel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Š_ve_Š;494164
Anahtar üzerindeki bagaj kilidini açma tuşuna 3 sn basılı tutunca bagaj kapağı atıyor. Ben yeni öğrendim.[/QUOT

Bagaj kapağını yukarı kalkacak umuduyla hemen denedim fakat sadece kilidi ayırıyor ama yinede bilmediğim bi özellikti teşekkürler :)