škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia A7 gizli özellikler.

skoda2 · 79 · 32918

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.otomobilucargider.com/
Fabia,octavia a5 gibi modellerin böyle bir konusu var,bende a7 için açıyım dedim,
Çoğumuzun bildiği yada bilmediği bir sürü özellik var octavia a7 de olan  bir tane örnek veriyim ve herkez bildiklerinden yazsın lütfen.

1)Anahtardan kapatma tuşuna basılı tuttuğumuzda camların kendi kendine kapanması yada otomatik aynaların kapanması.

Yeni aldığım arabanın özelliklerini merak ile bekliyorum.
« Son Düzenleme: 22 Aralık 2014, 15:28:51 Gönderen: skoda2 »

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2) Her anahtar kendi Ayak ve Gösterge Aydınlatma ayarı kayıt ediyormuş böylece 2 kişi kullanımlarında herkez kendi ayarlarını kullanabilir.

Çevrimdışı umut111

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1. maddedeki açma kapama işi de anahtara göre değişiyor.

Aslında 1. madde pek gizli özellik sayılmaz. yeni nesil araçların tümünde kilit veya açma tuşuna uzun süre basıldığında camlar otomatik olarak kapanır veya açılır.

Gizli özellik değince benim aklıma şu geliyor

atıyorum set tuşuna 10sn basılı tutun akü şarj durumun maxi dot da göstersin veya maxi dotu yağ sıcaklığına getirin cc yi off konuma alın sellektör kolunu çekin, turbo basıncını göstersin vb

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kullanma kılavuzunun 118.sayfasında sabit ısıtıcının uzaktan kumanda ile kontrolü diye bir bölüm gördüm,opsiyonel galiba ama öğrenmek isteyen olur diye söyleyim dedim.
http://www.cars-equipment.com/www/en/shop/skoda/oem-webasto-remote-control-skoda-badge/

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;490223
1. maddedeki açma kapama işi de anahtara göre değişiyor.

Aslında 1. madde pek gizli özellik sayılmaz. yeni nesil araçların tümünde kilit veya açma tuşuna uzun süre basıldığında camlar otomatik olarak kapanır veya açılır.

Gizli özellik değince benim aklıma şu geliyor

atıyorum set tuşuna 10sn basılı tutun akü şarj durumun maxi dot da göstersin veya maxi dotu yağ sıcaklığına getirin cc yi off konuma alın sellektör kolunu çekin, turbo basıncını göstersin vb

Can abi bu işlem cidden turbo basıncını gösteriyor mu ya :)

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı soru benim de aklıma gelmedi değil [emoji4]

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yok ya ben atarak söyledim, zaten orada da atıyorum yazmıştım :)

Opel de bu tür abidik gubidik şeyler yapınca bi sürü gizli özellik çıkıodu da onun için demiştim )

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;491737
Yok ya ben atarak söyledim, zaten orada da atıyorum yazmıştım :)

Opel de bu tür abidik gubidik şeyler yapınca bi sürü gizli özellik çıkıodu da onun için demiştim )

Aküyü gösteriyo da lan dedim kafamda kocaman bi acaba türedi :)

Çevrimdışı skoda2

• Skoda Pilotu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda2;491767
Öyle aman aman bir özelliği yok galiba

Vag-com la aktif edilebilen özellikler var. Bunlar rain close, selamlama, geri viteste sağ aynanın yere eğilmesi, autoda klima seviyesinin gösterilmesi, modüle gerek olmadan amerikan parkların aktif edilmesi, lap timer ve aklıma gelmeyen şeyler de olabilir

Çevrimdışı emrsln

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 dsg octavia aracımla 500 km oldu izlenimlerimi aktarmak isterim. Depo sesi yok halletmisler, camlardan gelen ses cok iyi seviyede bunuda halletmişler, torsiyon olayıda cok iyi sert virajlar yada sert frende gayet iyi arkayı atma falan yok. Ayrica ender elektronik metin abi sağolsun bilinen gizli özellikler dışında bulduğum kodlarla şunları açtık:
Xds yi strong yaptık yol tutus daha iyi,
Direksiyonu dynamic yaptik park ederken kolay dönüyo hızlanınca sertleşiyo tavsiye ederim normal hali bence cok yumuşak isterseniz spor ve otomatik seçeneğide var,
Far yıkama süresini geciktirdik (su tasarrufu),
Fren disk kurutma geciktirdik,
Hil hold u erken yaptık normalde çok tutuyo rahatsız ediyodu bence,
Sinyal verince hangi tarafsa gündüz farlarıda yanıp sönüyo.
Anahtarsız çalıştirma varsa kapıyı kapatıp 2-3 metre uzaklaşınca otomatik kitliyo fakat aynaları katlama otomatikman iptal oluyo.
Birde damla modunu denedik kabul etmedi, sis farinin ikisinide yakmayı denedik olmadı. Amekikan parkı %30 tavsiye ederim ve son olarak el frenini çekince gündüz farı sönuyo. İsterseniz kodları gönderirim saygılar...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu kodlama işine ben de girmek istiyorum güzel özellikler var aslında.

Ancak camdan gelen ses konusuna katılmıyorum çünkü fabrikasyonda bir değişiklik yok. Belki size öyle gelmiş olabilir. Çünkü aracı ilk aldığımda bana da ses gelmiyordu. Uzun yol yapa yapa insanların ne demek istediğini anladım. Bariz bir rüzgar sesi var yüksek süratlerde. Ama beni rahatsız etmiyor.

Çevrimdışı bay80

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Kodları gönderebilirseniz sevinirim. Ben de birkaç tanesini yaptım, gayet mennunum fakat xds, direksiyon daha önce hiçbir yerde görmemiştim. Bir de Amerikan parkta sol park sağ parka göre daha güçlü yanıyor, bir türlü düzeltemediğim için eski haline geri aldım. Bunları Aliexpressten 18 dolara aldığım kablo ve vcds 12.12 ile yaptım. Teşekkürler:gut:

Çevrimdışı ali_baturu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kodlama olayını ben de yapmak istiyorum fakat bende kod ve ekipman yok.
kodlar ve tavsiye edeceğiniz birisi var mıdır?