škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Koltuk Kaplama Hakkında..

djhalo · 104 · 48865

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı samonite

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: classi;613195
dösemecioğlunun sitesinde sadece krem ve siyah modeller var herhangi baska bir tasarım yada renk yokmu yani önceden hazırlanmıs dosemeler mı oluyor bilgisi olan varmı? Benim kafamda bordo var sitesindeki fotograflarda hep aynı tip döşemeler gördüm.

Doğru 3 model ve renk var neredeyse hepsi aynı ama arayıp sormak gerekir. Belki de online siparişlerde bu şekildedir. Gidince illaki istediğini yaparlar hatta randevu ile çalışıyorlar.yani sen ben gittim tak diyemiyorsunuz. Önce gidip model tip seçiliyor sonra randevu hazırlandıktan sonra takılıyordur.

Çevrimdışı samonite

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabia II;613131
Merhabalar. Öncelikle memnun oldum. :) Kılıf oldukça kalın ve sağlam bir malzemeden yapılmış. Yani eğer ki boya, leke vs gibi bir sıkıntı yaşamazsa çok  uzun yıllar götürür. Fiyat konusunda size biraz yardımcı olurlar eğer konuşursanız liste fiyatı üzerinden. Bağlantıları iyi öyle kolay kolay bozulacak türden değil sadece başlık arkası lastiklerle arkadaki yolcular oynarsa onlar çıkıyor tekrar takıyorsunuz onun dışında bir problem yok :gaz:

Teşekkürler cevabın için. Bu arada o başlıktaki lastikler Kurcalama ile çıkıyor demişin. Peki başlığı tamamen çıkarıp o demir çubukları atlatıp(içe doğru) tekrar yerine takmak mümkün olmuyor mu? Mümkünse o şekilde geçirip yerine takarsan bu şekikde sağdan ve soldan lastikler kurtulmaz diye düşünüyorum. Tabi fotoğraflara bakarak yorumladım yanlış yorumlamış olabilirim.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Herkese merhaba,

Koltukların kirlenmesinden çok, zaman içerisinde ortam tozunu emip, alerjik hale gelmemeleri için, kılıf veya kaplama düşünenlerdenim.

Yüzeydeki kiri, hertürlü temizlemek mümkündür. Ancak, döşemenin içine zamanla nüfus eden tozlardan aynı şekilde kurtulmak mümkün olmuyor.

Önceki araçlarımın kumaş döşemelerinde yaşadığım deneyimlerden ötürü böyle düşünüyorum.

Araç ne kadar temiz tutulursa tutulsun, ortam tozu, kumaş koltuklar tarafından zamanla emilerek, döşeme altına iniyor.

Döşeme kumaşını geçirimsiz hale getiren kimyasal ürünler de yok değil. Ancak, bunları da düzenli uygulamadıktan sonra, verim almak zor. Düzenli uygulamanın maliyeti ve külfeti de, ayrı bir sorun.

Netice olarak, bu forum başlığındaki ve diğer bazı internet ortamlarındaki araştırmalarım sonucunda, suni deri kılıf yaptırmakta karar kıldım.

Orjinal döşemelerin kalıcı olarak iptal edilecek olması ve  üç ila dört kat arasında değişen maliyet farkı nedeniyle, kaplama yaptırmak yerine, kılıf kaplatmayı tercih ettim.

Şu mesajımda daha önce bahsettiğim, otomstore isimli internet magazasından sipariş verdim.

Firma Sakarya' da bulunuyor.

Skoda' nın hemen tüm modelleri için kalıpları mevcut.

Site üzerinden, hazır modeller arasından seçim yapmak veya kendi kumaş ve renk seçimleriniz ile model oluşturup, sipariş yapmak mümkün.

Kendi özel siparişim üç gün içerisinde elime (istanbula) ulaştı.

Malzeme kalitesinden genel olarak memnunum. Kullanılan kumaş, iplik, ve astar malzemeleri kaliteli.

Kolayca temizleniyor ve altına toz geçirmiyor. Bu anlamda, amacıma ulaştım diyebilirim.

İşçilik kalitesi ise, genel olarak iyi sayılmakla birlikte, bazı pürüzler de mevcut.

Birincisi, hiçbir zaman kaplama kadar, mükemmel görünümlü olmuyor. Bazı yerlerde, kırışıklıklar ve potlar olabiliyor. Zaman içerisinde bunların azaldığı söylense de, tamamen kaybolacaklarını sanmıyorum.

İkincisi, imalatçı bazı noktaları atlayabiliyor. Kendi siparişimde, kolçak üstünü yapmayı unuttu (ve sonradan gönderdi), arka orta koltuğun arkasındaki bardaklık için ise, kılıfta yer açmayı unuttu. Bu konularla, tekrardan ilgilenmem gerekecek.

Son olarak, araç koltuklarımın kılıflı ve kılıfsız hallerini aşağıda paylaşarak, mesajıma noktayı koymak isiyorum.

Suni deri kılıf düşünenler için bir referans olabilir düşüncesiyle, kendi deneyimimi paylaştım.

Koltukların orjinal halleri:

Koltukların kaplı halleri:

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yan koltuklardaki airbag cıkısları açık değil mi dostum cok hos olmus. brn de su bmw nım beyaz yarı deri görünümlü bşr koltuk kaplaması var ona cevırmek istiyoeum

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dryusufbal;614506
yan koltuklardaki airbag cıkısları açık değil mi dostum cok hos olmus. brn de su bmw nım beyaz yarı deri görünümlü bşr koltuk kaplaması var ona cevırmek istiyoeum

Teşekkür ederim.

Ön koltukların yanlarındaki hava yastıkları için, fotografta görünmeyen, iki adet (yama görünümlü) parça mevcut. Onları da fotograflayıp, ilave etmeye çalışırım.

Çevrimdışı rduran

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Çok güzel duruyor. Peki internetten sipariş ettikten sonra kılıfları siz mi taktınız? Takması kolay mı?

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rduran;614971
Çok güzel duruyor. Peki internetten sipariş ettikten sonra kılıfları siz mi taktınız? Takması kolay mı?

Bir koltukçuya taktırayım diye düşünürken, sabredemeyip, büyük kısmını kendim taktım.

Ön koltuk altlıklarını ise, firmanın istanbuldaki bayileri içinden, bulunduğum yere yakın olan bir tanesine taktırttım.

İlk montajda, arka koltuk arkalıklarının dibinde bulunan fermuarlar kapanmıyordu. Bir hafta kadar bekleyip kılıflar biraz açılınca, onları da bir başka koltukçudan yardım alarak, kapattırdım.

Vaktiniz ve enerjiniz müsaitse, kendinizin takmanızı tavsiye ederim. Yapılan iş daha özenli oluyor.

Çevrimdışı rduran

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: miyop;614976
Bir koltukçuya taktırayım diye düşünürken, sabredemeyip, büyük kısmını kendim taktım.

Ön koltuk altlıklarını ise, firmanın istanbuldaki bayileri içinden, bulunduğum yere yakın olan bir tanesine taktırttım.

İlk montajda, arka koltuk arkalıklarının dibinde bulunan fermuarlar kapanmıyordu. Bir hafta kadar bekleyip kılıflar biraz açılınca, onları da bir başka koltukçudan yardım alarak, kapattırdım.

Vaktiniz ve enerjiniz müsaitse, kendinizin takmanızı tavsiye ederim. Yapılan iş daha özenli oluyor.

Cevap için teşekkür ederim. Sizin araç yeti değil mi? Bir de oluşturduğunuz model için link atabilir misiniz? Ya da hangi desenleri vs seçtiğinizi yazabilir misiniz?

200 TL kumaş kılıfa vermektense suni deriye iki katını vermek daha mantıklı geliyor bana. Tozlandı mı, sil nemli bir bezle. Birşey mi döküldü, en azından süngerine işlemez kotukların.

Montajı kendim yaparım diye düşünüyorum ama bakalım. Koltuklar arabanın içinden çıkarılıp dışarıda geçirilmiyor değil mi kılıflar? Herhangi bir yeri sökmeden takılabiliyor mu?

Bir de sizi çok uğraştırmayacaksa, bağlantı/fermuar yerlerini vs yakından çekip yükleyebilir misiniz? Montajı kendim yaparsam bana referans olsun.
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2017, 17:38:14 Gönderen: rduran »

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Üreticinin sitesinde bulunan, "kendi kılıfını kendin tasarla" bölümünü kullanarak sipariş verdim.

Koltuğun rengini siyah (Aşağıdaki kartelada, LS101 olarak görünen kumaş). İplik rengini gri olarak seçtim.

https://drive.google.com/file/d/0B8Lg9DnZ9GtFSV9HZ3YzeHl5dGc/view?usp=sharing

Çift renkli veya çift kumaşlı seçim yapmak mümkün, ancak, ortaya nasıl bir sonuç çıkacağını kestiremediğimden kendim tek renkli seçim yaptım.

Kumaşa nazaran, suni deride montaj işi biraz daha çaba gerektiriyor. Yine de, vaktiniz var ise, montajını rahatça yapabilirsiniz.

Yeti aracımda, arka koltuklar komple sökülebiliyor. Ben bu avantajı değerlendirip, arkaların montajını ev ortamımda yaptım :)

Detay fotograflarını bilahare eklemeye çalışırım.

Kumaşa nazaran, suni deriyi temizlemek ve temiz tutmak, hakikaten çok kolay.

Gözenekli ve nefes alan bir malzeme olmakla birlikte, alta toz geçirme konusunda, geçirimsiz olarak kabul edilecek seviyede, kumaştan üstün.
Belki piyasada pekçok farklı çeşitleri vardır. Ancak, bu üreticinin kullandığı kumaş, görünümü ve dokunuşta verdikleri hissiyatları ile, normal deriye oldukça yaklaşıyor diyebilirim.

Şikayetçi olduğum konuları ise,
- Sıcağı hızlı toplaması (güneşte çabuk ısınıyor, sıcak havalarda fazla terletiyor)
- Kılıf şeklindeki kaplamanın, normal suni deri döşemeye nazaran, yer yer kırışma ve potluk yapması, olarak özetleyebilirim
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2017, 22:04:33 Gönderen: miyop »

Çevrimdışı rduran

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: miyop;615005
Üreticinin sitesinde bulunan, "kendi kılıfını kendin tasarla" bölümünü kullanarak sipariş verdim.

Koltuğun rengini siyah (Aşağıdaki kartelada, LS101 olarak görünen kumaş). İplik rengini gri olarak seçtim.

https://drive.google.com/file/d/0B8Lg9DnZ9GtFSV9HZ3YzeHl5dGc/view?usp=sharing

Çift renkli veya çift kumaşlı seçim yapmak mümkün, ancak, ortaya nasıl bir sonuç çıkacağını kestiremediğimden kendim tek renkli seçim yaptım.

Kumaşa nazaran, suni deride montaj işi biraz daha çaba gerektiriyor. Yine de, vaktiniz var ise, montajını rahatça yapabilirsiniz.

Yeti aracımda, arka koltuklar komple sökülebiliyor. Ben bu avantajı değerlendirip, arkaların montajını ev ortamımda yaptım :)

Detay fotograflarını bilahare eklemeye çalışırım.

Kumaşa nazaran, suni deriyi temizlemek ve temiz tutmak, hakikaten çok kolay.

Gözenekli ve nefes alan bir malzeme olmakla birlikte, alta toz geçirme konusunda, geçirimsiz olarak kabul edilecek seviyede, kumaştan üstün.
Belki piyasada pekçok farklı çeşitleri vardır. Ancak, bu üreticinin kullandığı kumaş, görünümü ve dokunuşta verdikleri hissiyatları ile, normal deriye oldukça yaklaşıyor diyebilirim.

Şikayetçi olduğum konuları ise,
- Sıcağı hızlı toplaması (güneşte çabuk ısınıyor, sıcak havalarda fazla terletiyor)
- Kılıf şeklindeki kaplamanın, normal suni deri döşemeye nazaran, yer yer kırışma ve potluk yapması, olarak özetleyebilirim

Hocam uzun dönemde hala memnun musunuz? Sıkıntınız var mı?

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rduran;636933
Hocam uzun dönemde hala memnun musunuz? Sıkıntınız var mı?

Gayet memnunum. Kullanılan malzeme, belirli bir kalite seviyesinde.. kullanımı da sorunsuz.

Daha önce de belirtmiştim sanırım, en önemli sorun, görsellikle ilgili.. suni deri malzeme, kılıf olarak kullanıldığında, bazı ek yerlerinde hafif potluklar yapabiliyor. Bunların bir kısmına müdahale etmek mümkün iken, bir kısmını da, gidermek mümkün olmuyor.

Çevrimdışı rduran

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: miyop;636935
Gayet memnunum. Kullanılan malzeme, belirli bir kalite seviyesinde.. kullanımı da sorunsuz.

Daha önce de belirtmiştim sanırım, en önemli sorun, görsellikle ilgili.. suni deri malzeme, kılıf olarak kullanıldığında, bazı ek yerlerinde hafif potluklar yapabiliyor. Bunların bir kısmına müdahale etmek mümkün iken, bir kısmını da, gidermek mümkün olmuyor.

Teşekkür ederim, potluk çok da sıkıntı değil benim için.

Çevrimdışı rduran

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: miyop;636935

Sizinki tamamen tek tip deri galiba. Ben orta kısımda Tay Tüyü (PASIFIC DESIGN) ve Desenli deri (CALIFORNIA DESIGN) arasında kararsız kaldım. Tamamen deri olursa yazın terletir diye düşünüyorum. Tay tüyü ise nasıl bir malzeme bilmiyorum, biraz araştırınca su geçirmeyen kolay temizlenen bir malzeme gibi görünüyor ancak bilemedim.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rduran;636978
Sizinki tamamen tek tip deri galiba. Ben orta kısımda Tay Tüyü (PASIFIC DESIGN) ve Desenli deri (CALIFORNIA DESIGN) arasında kararsız kaldım. Tamamen deri olursa yazın terletir diye düşünüyorum. Tay tüyü ise nasıl bir malzeme bilmiyorum, biraz araştırınca su geçirmeyen kolay temizlenen bir malzeme gibi görünüyor ancak bilemedim.

Doğrudur. Tamamı, tek renk suni deri.

Sipariş oluşturmadan önce, malzemeleri dokunup inceleme şansım olamadığı için, nisbeten az riskli olan bir seçim yapmaya çalıştım.

Üreticinin yeri Adapazarında. Dışarıya renk kartelası da göndermiyorlar. Bu tür malzemeleri fiziksel olarak incelemeden, dokusuna/rengine karar vermek ve geçirimsizliği hakkında fikir edinmek zor oluyor.