škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kar Paleti Kullanan Var mı?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;548864
valla bu kar kelepçesi de her janta olmaz işte. ender abinin jantta takmak uğraştırır, benim arabada geniş geniş takılır mesela.

zincir takmak da çok zor birşey değil aslında. arkadan dolandır, yukarı çek birleştir. gerisi gerdirme zaten. mesele bu tarz ürünleri sökebilmekte.

en son 7-8 sene önce izmirden angaraya gelirken bir kara yakalanmışım iüüüfff. 400km falan polis zoruyla zincir taktım. ankaraya gelip çıkarmak istediğimde o camurluğun jantın her yerini kar kaplamış buz tutmuş. zincirin birkaç baklası zaten kopmuş sağa sola dolanmış. aman aman ne rezillik yarım saat uğraştıydım valla.

o gün tövbe ettim. zincirmiş paletmiş ne gerek var ya? değil polis cumhur başkanı gelse taktıramaz. kışlık lastik denilen birşey var zaten. gayet yeterli benim için o.

diyeceğim o ki kolay takılmasından ziyade kolay sökülmesine dikkat edin.

bu ürünün takılıp çıkarılması çok kolay ötekilere göre bence.
https://www.youtube.com/watch?v=EMsf6BFoVwE

tabi fiyatları da birazzcık tuzlu. ve sadece bir ebata göre oluyor
http://www.n11.com/arama?q=spikes+spider&srt=PRICE_LOW

neden bu kadar zahmete gerek var halen anlayabilmiş değilim. açık bi palet yapıcaksın. sericen arabanın önüne çıkıcan tam ortasına, yukarda kancayla birleştiricen. nedir yani bu kadar fantezi? bunu neden yapmıyolar :D
Doğukan tamam bazen fütursuz para harcıyorum arabaya, ama o kadar parayı kar paletine versem intihar ederim lan:D

Dedim ya nomalde ben de hiç kafa yormam bu zamazingolara ama oturduğum yeri biliyorsun, geçen hafta içi o meşhur yokuşlardan birini tuzladıkları halde bayağı bir araba çıkmakta bayağı bir zorlandı.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi valla fentaaaazi olsun dedim biraz :D takimelbiseyle karda in zamazingo tak ustun basin batsin geri bin. Takim elbise parasindan yirtarsin oyle dusun :D

Ya da en iyisi cok kar yaginca bizde kal sen. O da olmazsa ara beni ceke ceke cikaririm seni kudretli angryle

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;548999
Abi valla fentaaaazi olsun dedim biraz :D takimelbiseyle karda in zamazingo tak ustun basin batsin geri bin. Takim elbise parasindan yirtarsin oyle dusun :D

Ya da en iyisi cok kar yaginca bizde kal sen. O da olmazsa ara beni ceke ceke cikaririm seni kudretli angryle
Ahahahahaha:++:

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gördüğüm kadarıyla paletler pahalı. Kar çorabı ve kar pençesi olarak satılan alternatif ürünler de var. Çorap bildiğin çorap zaten :D Kar pençesi de yazlık lastiklerin oluğuna denk getirilerek takılıyor. Hiç kullanan da görmedim.

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Engin E.;548281
Evet bu...ama fiyat daha ucuz...şaşmaz, cancan oto da ve onun alt sokak köşesindeki diğer aksesuarcıda 30 lira dediler...

bu ürün uyduruk bir şey, tak git ile alakası yok. bildiğiniz büyük cırtların değişik şekli. biraz yük görse muhtemelen  açılır veya kopar.

http://www.takgitt.com/videolar.asp

ürünün sitesinde bir kaç video var.
aynı üründen bende de var ama benim araçta fren balatası ile jant arasında çok az boşluk olduğu için kullanamadım.
kullanan arkadaşlar genelde memnun.
« Son Düzenleme: 21 Aralık 2015, 19:22:06 Gönderen: fabialife »

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Her lastiğe 8-10 tane cırt kablo kelepçesi taksak ne olur?

Kar yağsın denemeyi düşünüyorum.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;550882
Her lastiğe 8-10 tane cırt kablo kelepçesi taksak ne olur?

Kar yağsın denemeyi düşünüyorum.

Kopar.:)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Konuyu açan kişi olarak son durumu da yazayım. Tak-Gitt 200-TL civarında ve o kadar parayı vermeye gönlüm razı gelmedi; özellikle Donanımhaber forumda okuduğum bazı kötü yorumlardan sonra. Ben de gittim Engin'in tavsiyesi üzerine ucuz yollu cırtlardan aldım, kargoyla birlikte 25-TL'ye geldi, bagaja attım duruyor. Umarım kullanmama gerek kalmaz, pek iş yapacak gibi de görünmedi, ama sıkıştığım an ilk onları denerim, yemezse bir hayırseverden zincir takma için yardım isterim, en kötü ihtimalle Doğukan'ı çağırırım:D

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;550919
Konuyu açan kişi olarak son durumu da yazayım. Tak-Gitt 200-TL civarında ve o kadar parayı vermeye gönlüm razı gelmedi; özellikle Donanımhaber forumda okuduğum bazı kötü yorumlardan sonra. Ben de gittim Engin'in tavsiyesi üzerine ucuz yollu cırtlardan aldım, kargoyla birlikte 25-TL'ye geldi, bagaja attım duruyor. Umarım kullanmama gerek kalmaz, pek iş yapacak gibi de görünmedi, ama sıkıştığım an ilk onları denerim, yemezse bir hayırseverden zincir takma için yardım isterim, en kötü ihtimalle Doğukan'ı çağırırım:D

n11 deki cırtların fiyatı düşmüş ama forumlarda pek de önermemişler. Bana da kopacak gibi geldi. Sonuçta 1200 kilo yük binecek üstüne. Bir de patinaja falan düşerse tutmaz.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;550941
n11 deki cırtların fiyatı düşmüş ama forumlarda pek de önermemişler. Bana da kopacak gibi geldi. Sonuçta 1200 kilo yük binecek üstüne. Bir de patinaja falan düşerse tutmaz.

Ben baktığımda n11'de fazla satıcı yoktu ve daha pahalıya geliyordu. En düşük fiyatı(18-TL) gittigidiyor'da buldum.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

her daim abi :ok:

angara ekibinin araçlarının sorunsuz yürümesi benim sorumluluğumda ;)

bu kar kelepçeleri ilk seferde iş görür muhtemelen. üzerine binecek olan yük ve bindiği yer göz önüne alındığında üzerine araba çıkınca kırılmaz ona bişey olmaz. zaten lastik basıyor üstten sönümleyici) altında da kar olacak (o da minik bir sönümleyici) ama sök tak sırasında tırnaklarının aşınabileceğini ön görüyorum. bir de iyice sıkmak lazım. tam sarmazsa lastiği yan basarsa burulursa kırılabilitesi var tabi. bir de soğukta o plastik iyice sertleşecek o yüzden söküp takma sırasında tırnakların deforme olması muhtemel. ama 25tl lik şey bir kere işe yarasa yeterde artar bile ;)

bir de bence sadece çekiş lastiğine takılmalı. çünkü çekiş ve frenaja pozitif etki yaratırken yanal kuvvette (viraj, dönüş) negatif etki yaratır. gerek yok bence kar lastiği de varsa sadece çekiş lastiğine takmak kafi gelir.

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cuma kar geliyo diyolar patron. Hazır tatil, teste çıkarız belki[emoji12]

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcb951;550967
Cuma kar geliyo diyolar patron. Hazır tatil, teste çıkarız belki[emoji12]

Kar yağınca yengeçler çıkacak piyasaya diyosun yani abi [emoji23]

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Buraya yagdi kar. Lassa snoways şimdilik is gordu bakalim .