škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

4 modelden hangisi? Good Year alındı

lrfan · 76 · 24684

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;180881
Nokian distribüsyonu iyi yapılmıyor yıllardır, bayiler bir var bir yok diyor X model için, neyse zaten Nokian almayacağım.

Good Year 1 yıl garanti veriyor yoldan kaynaklanan hasarlara (balon vs.), sorgu sualsiz alıyor lastiği geri (normal garantisi zaten 2 yıl).

Sipariş verdim Good Year az önce, diğer markalara da baktım, elledim, kokladım, yokladım, tekrar teşekkür ederim hepinize :)
hocam hayırlı olsun.
konuya vakıf olamadım geç kaldım yorumlamada kusura bakma.

Çevrimdışı kk35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
er 300 bir çok testte güvenilirlik olarak hep ilk ikinin içinde, biraz ses yapan ama bizim yol şartlarına uyan bir lastik bence

...almışsınız, hayırlı olsun :)
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2011, 19:03:08 Gönderen: kk35 »

Çevrimdışı burock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İsabetli bir tercih olmuş bence. Bir dahaki lastik değişiminde bizim boya uygun efficient olmadığından duragrip alcaz. Şuanki evo330 lar çok güzel lastik yol tutuşu çok güzel ama bizim zayıf yalıtımla birleşince yol işkence oluyor.

Çevrimdışı mc pherson

• ............
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Gerçi almışsınız ama ben de zaten GY Efficient Grip diyecektim. Bridgestone lastiklerinin istinasız hepsi ısındıktan sonra yumuşar ve asıl performansını o zaman gösterir. Uzun yol ve otoban kullanımı için birebirdir. Sert yanakları direksiyon hareketine süper tepki verir. GY Bridgestone yanında daha konforludur ve sessizdir. Yanakları çok daha yumuşaktır ve direksiyon hareketlerine suda süzülen bir sandal gibi cevap verir :) Şehir içi için konfor-yol tutuş-sessizlik-fuel economy gibi kriterleri sizin kullanımınıza en uygun sağlayan lastik GY Efficient Grip. Tekrardan hayırlı olsun :ok:

Çevrimdışı archaeologist

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;180570
Good Year Efficient Grip

Continental Premuim Contact 2

Bridgestone Turanza ER300

Michelin Energy Saver

Asıl önceliğim sessizlik ve konfor. Malum, bu lastikleri de en fazla 30 bin km kullanırım. Fiyatları yakın birbirine, ne alayım, neden?

Yardım :)
Bridgestone Turanza ER300
benim araba bunlarla geldi.
octavia 1.6 TDI elagance 2011

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Dün lastiklerim takıldı. 5 yaşındaki zaten sert olup iyice sertleşmiş Dunlop Super Sport'larla resmen jant üzerinde gidiyormuşum gibi geldi EG takılınca.

Lastik gerçekten güzel, yumuşak ve konforlu, bu kadar bariz farkı hissetmek hoşuma gitti. Lastikle berber sibopları da değiştirmeyi ihmal etmedim.

Benim gibi 4.5 yılda 23 bin yapan, kısa mesafe kullanan biri için ideal lastik gerçekten. 1 yıl yola bağlı kusurlara karşı ek sigortası var ;)

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

@ Hakan

Lastikler Sloven malı, 4910 ibaresi var, daha fırından yeni çıkmış sayılırlar :heyo:
Jant göbeğindeki türbe yeşili logoları attım, orijinal desende logolar takıldı, dün hava karardı diye foto çekmedim :)

Çevrimdışı omer06

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;181668
Dün lastiklerim takıldı. 5 yaşındaki zaten sert olup iyice sertleşmiş Dunlop Super Sport'larla resmen jant üzerinde gidiyormuşum gibi geldi EG takılınca.

Lastik gerçekten güzel, yumuşak ve konforlu, bu kadar bariz farkı hissetmek hoşuma gitti. Lastikle berber sibopları da değiştirmeyi ihmal etmedim.

Benim gibi 4.5 yılda 23 bin yapan, kısa mesafe kullanan biri için ideal lastik gerçekten.

@ Hakan

Lastikler Sloven malı, 4910 ibaresi var, daha fırından yeni çıkmış sayılırlar :heyo:
patlaksız uzun yollara İrfan abi :) 4 tekerin yerden kesilmez inşallah :)
bizim araçtakiler italyan malı 4510 bizimkide :) yeni yeni yanıyo :D
« Son Düzenleme: 14 Ocak 2011, 09:13:20 Gönderen: omer06 »

Çevrimdışı G.Antep Şubesi

• Kötü Caddy
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 5.yaşındaki lastikleri değişince, aynen senin dediği gibi "ulen jant üzeri gidiyormuşuz" demiştim :)
Hayırlı olsun abi..

Çevrimdışı SubaruOutback

• Nano Ürün Uzmanı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İrfan hocam hayırlı olsun, güle güle kullanın :ok:
[SIGPIC]http://img442.imageshack.us/i/chemicalguyslogo.jpg/[/SIGPIC] Toritsuka Reta

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İrfan abi güle güle kullanın inşallah :ok:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun İrfan hocam. Güvenli güvenli bin arabana ;)

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Colt54

• MIVEC Owner!
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mitsubishiclubtr.com
Alıntı yapılan: lrfan;181668

Benim gibi 4.5 yılda 23 bin yapan, kısa mesafe kullanan biri için ideal lastik gerçekten. 1 yıl yola bağlı kusurlara karşı ek sigortası var ;)

Zamanın behrinde (1 buçuk yıl önce) çok acil lastik değiştirmem gerekti(204*45*16).. Bayramın 2. günü ve sadece 1 tane çıkmacı bulabildim..

4 tane Bridgestone Turanza /Potenza aldım..(205*50*16) önler 2001 arkalar 2007 üretimi..(niye eskiler önde birazdan anlatıcam) Dişler 5-6mm falan.. 2 ay kullandım.. Islakta mm kaydığını görmedim..  Ancak gel gelelim gürültü yapıyordu..

Gittim bridgestone bayiine dedim bunların yenisini verin.. Adamlar arka lastikleri görünce gözleri fal taşı gibi açıldı..

Abi dedi sen nabıyosun.. Araban 2005 model ama lastiğin 97 üretimi..

Dedim nası yani.. 307 yazıyor.. abi 2000 yılından önce 3 haneliydi artık 4 haneli...:knp:

Anlayacağınız iyi bir kazık yemiştim.. ÜStelik bana kazık atan admın çocuklarına bayram harçlığı bile vermiştim. Haram zıkkım olsun lastik paraları..

O gün bugündür.. lastik ağırlık kodlarını bile öğrendim.. 1997'de üretilmiş yıllarca depoda beklemiş.. kaya gibi lastiklerle 180km hız yaptım..

İşin garibi ise.. 13 yaşında lastikti ama gerçekten yol tutuşu güzeldi..

LAstikleriniz hayırlı olsun..

Çevrimdışı ANTARES

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Irfan Bey sizde kislik lastik yok muydu?
KARGO DAHIL SATILIK DETAILING URUNLERI (TIKLAYIN)