škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia mı astra mı ?

ak47 · 27 · 11971

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ak47

• CLİO 1.4 16V 100 HP
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sevgili dostlar 1 yıllık skoda fabia birlikteliğim yaklaşık bir hafta önce bitti araç aryışlarına başladım ama bu gidişle tekrar fabia alacağım gibi geliyor aracım 2001 model 68 hp idi 2006 model civarı 1,2 htp düşünüyorum ama bide 2005 model ve üstü 1,6 opel astra classic aklımı çeliyor sizce hangi araç daha makul siz olsanız tercihiniz ne olur du ? yorumlarınızı bekliyorum. Bir de forumda astra kullanan arkadaşlar varsa yorumlarını yazarlarsa sevinirim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Hayırlısı olsun...

Astra (daha geniş, büyük, rahat, güçlü)

1.6 benzinli motorunu çok beğendim, tatile gittim, 6 kişi ve full bagajla klima açık, çekiş aslan gibiydi :)

Çevrimdışı ak47

• CLİO 1.4 16V 100 HP
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İrfan abi benim aklımı da astra çeliyor ama bilmiyorum kronik sorunları var mı aracın opel formuna girip biraz bakacağım

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tabiiki ikisi arasında Astra derim..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu sitenin en çokda objektifliğini seviyorum :) Skoda sitesi ama gerektiğinde astra daha iyi diyecek kadarda gerçekçi.Başka site olsaydı sanırım bu şekilde yorumlar olmazdı.Cidden bir otomobilsever olarak iyiki bu sitedeki insanları tanıdım ve iyikide bilgilerinden ve tecrübelerinden faydalanıyorum.ST ailesi bir ayrıcalık gerçekten.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı efsanea_06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ak47;135303
İrfan abi benim aklımı da astra çeliyor ama bilmiyorum kronik sorunları var mı aracın opel formuna girip biraz bakacağım
kronik sorun olmaz mı elbette var ama her aracın kronik sorunları var astra fabia ya göre bir üst sınıf araç ikisi arasında kaldıysanız astra alın derim

Çevrimdışı razor10

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı harun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.opelcarclub.com
Astra derim.Fanatiklik açısından anlaşılmasın. 1.6ların çekişine ve gidişine hayran kaldım ama yakıttan da feragat etmek gerekir.Yine de tercih sizin.Dizel düşünürseniz onu da tavsiye ederim.Kendim kullanıyorum.Uzun yolda 15 kuruş yakıyor.

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia=Ekonomik,senelerce kullanabileceğiniz sevimli dayanıklı bi araç
Astra Opel'in en tutulan modelinden biri zaten performans olarak iç hacim kadar olarak daha baskın. kronik arıza sorunu biri diğerinden fazla veya biri diğerinden az demek için astra kullanmış olmam lazım o yüzden pek bişey diyemicem.
Astra diyorum :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fabianın + sı şehir içindeki yakıt tüketimi olur sadece. onun dışında astranın dengi octavia.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia I'in bir artısı daha var: İç malzeme kalitesi. Astra Classic'in yeterli seviyede sunduğu malzeme kalitesine karşılık Fabia I oldukça kaliteli bir malzeme sunuyor.

Onun dışında gene de Astra Classic II daha iyi bir tercih.
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Astra diyorum, ama Astra'nın dengi Octavia tabi...

Astra'yı 100 km civarı kullandım, şehirlerarası. Benzinli idi, banka müdüründen o gün için emanet almıştık. Yola çıkarken kabaca bi hesap yapıp benzin aldık, dönüşte baya bi benzin artmıştı. Yani beklediğimizden baya az yakmıştı. Şehir içine benzer tüketmesi gereken bir yolda (Karabük-Kdz.Ereğli) 6-6.5 litre gibi yakmıştı.

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;135364
Astra diyorum, ama Astra'nın dengi Octavia tabi...

Astra'yı 100 km civarı kullandım, şehirlerarası. Benzinli idi, banka müdüründen o gün için emanet almıştık. Yola çıkarken kabaca bi hesap yapıp benzin aldık, dönüşte baya bi benzin artmıştı. Yani beklediğimizden baya az yakmıştı. Şehir içine benzer tüketmesi gereken bir yolda (Karabük-Kdz.Ereğli) 6-6.5 litre gibi yakmıştı.

Astra Classic II hem tüketimde hem de performansta çok başarılı. O konuda hiç şüpheye gerek yok. Sıkıntısı yaşıtlarına göre daha eski yıllarda geliştirilip üretilen bir araç olması, yani bazı standartlarının bir miktar daha düşük olmasıdır. (yalıtım, konfor ve donanım gibi konular)
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: SEAHAWK;135366
Astra Classic II hem tüketimde hem de performansta çok başarılı. O konuda hiç şüpheye gerek yok. Sıkıntısı yaşıtlarına göre daha eski yıllarda geliştirilip üretilen bir araç olması, yani bazı standartlarının bir miktar daha düşük olmasıdır. (yalıtım, konfor ve donanım gibi konular)

Doğru, motor çok başarılı ama mesela kullandığım kasa şu kasaydı :

İç mlzeme kalitesi olarak arabadakilere de söyledim, çok vasat. Fabia bu konuda çok daha üstün. En basitinden cam açma kapama tuşlarının plastiği çok pütürlü. Camın iç alt kısımdaki fitillerin sağ-solunda boşluklar vardı.
Yol tutuşun da hakkını vermek lazım, Fabia gibi sert süspansiyonu var ve 1 kademe daha iyi yol tutuyor.