škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Haftaya şanzıman yağı değişimi için randevu aldım, sebebine gelince aracı aldığımda yağ ile ilgili güncelleme gelmişti sentetik, mineral yağ ile değişti ve bu yüzden içinde kalan eski yağı ile karışımı azaltmak istiyorum çünkü uzun süre kullanınca yada araç iyice ısınınca vites geçişleri ve tepkileri biraz sapıtmaya başlıyor birde randevu aldığımda 2 lt yağ kullanılıyor dediler fakat teknik bilgilerine baktığımda 1,7 lt alıyor acaba daha önceki değişimde 2 lt mi doldurdular, belki de yağ biraz fazla olduğundan yeteri kadar soğumuyor ve kararsız çalışmaya başlıyor. Değişim sonrası bakalım fark olacak mı.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı bugün servise bıraktım, yağ değişimi için gittim ama kavrama değişimi ile karşılaştık. DSG zede olarak kervana özenli kullanmama rağmen katıldık. Bu sorun kaçınılmaz mış çünkü hala sorunlu kavrama varmış üzerinde,  bunun üstüne iki kere kavrama güncellenmiş. Uzun lafın kısası iyi niyetten bize 750 tl ye mal olacak ekstra bir şeyler çıkmazsa.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun Mehmet bey, umarım başka bir şey çıkmaz. Benimkide satın aldığım kişi tarafından hem kavrama hem mekatronik değişmişti iyi niyetten.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sağol Recep Abi dediğiniz gibi İnşallah başka sıkıntı olmaz ama bu tarz durumlarda Mekatronik yeni Balataya bazen uyum sağlamıyormuş, balata değişiminden sonra onunda kontrolü yapılır gerekirse oda değişecek yapacak bir şey yok artık bu masrafı baştan göze aldık.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Alıntı yapılan: mşah;613307
Aracı bugün servise bıraktım, yağ değişimi için gittim ama kavrama değişimi ile karşılaştık. DSG zede olarak kervana özenli kullanmama rağmen katıldık. Bu sorun kaçınılmaz mış çünkü hala sorunlu kavrama varmış üzerinde,  bunun üstüne iki kere kavrama güncellenmiş. Uzun lafın kısası iyi niyetten bize 750 tl ye mal olacak ekstra bir şeyler çıkmazsa.

Aracınızın model yılı ve km si neydi?

DSG ile ilgili bir sıkıntınız yoktu, forumdan bildiğim kadarıyla.. aracınızda, sorun çıkarma potansiyeli olan, eski versiyonlardan olduğu için değişim yapılıyor diye anladım.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13655]miyop[/MENTION]

Araç 2013 model Şubat üretimi 34000 km de. Şikayet olarak araç ısınınca vites geçişleri hissedilmeye başlıyordu yani biraz tuhaf çalışıyordu, 1 nci viteste titreme vardı kalkışta ama ben sorun etmiyordum çünkü aldığım ilk günden beri vardı, dönüşlerde bazen titreme vardı ama şanzımandan olacağı aklıma gelmemişti. Kavrama değişimine gelince yağ değişiminden sonra adaptasyon için teste çıktılar orada ortaya çıktı. Bu sorun er veya geç olacakmış parçadan dolayı belki bu km de olması daha iyi oldu ileride belki iyi niyet uygulama şansım azalırdı kullanıcı kaynaklı diye, her şeyde vardır bir hayır bakalım araç çıksın sonuç ne olacak.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ABD deki gibi (gerçi orada başka çekişmeler var) organize olup tümden geri çağırmaya sökmemiz gerekiyor bu hatalı üretimi ya da tasarım hatası her ne ise!

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benden önceki müşteri titreme var diye getirmiş testte bir şey çıkmamış sorun
yok deyip gönderdiler adam bayağı sitem edip gitti biz başka şikayetten gittik titreme var diye değişim yapılıyor şans işi mi desem tesadüf mü bilmiyorum ama inşallah Mekatronik ileride sorun çıkarmaz bana pek dayanacak gibi gelmiyor uyum sağlamaz diye düşünüyorum.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ayıplı, kusurlu mal diye herhangi bir dönemde tüm arabalarda karşılaşıldığından tüketici mahkemesine başvurmalısınız. Birisi bu hareketi başlatmalı ki mağduriyetlere bir çözüm aransın.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Alıntı yapılan: mşah;613336
[MENTION=13655]miyop[/MENTION]

Araç 2013 model Şubat üretimi 34000 km de. Şikayet olarak araç ısınınca vites geçişleri hissedilmeye başlıyordu yani biraz tuhaf çalışıyordu, 1 nci viteste titreme vardı kalkışta ama ben sorun etmiyordum çünkü aldığım ilk günden beri vardı, dönüşlerde bazen titreme vardı ama şanzımandan olacağı aklıma gelmemişti. Kavrama değişimine gelince yağ değişiminden sonra adaptasyon için teste çıktılar orada ortaya çıktı. Bu sorun er veya geç olacakmış parçadan dolayı belki bu km de olması daha iyi oldu ileride belki iyi niyet uygulama şansım azalırdı kullanıcı kaynaklı diye, her şeyde vardır bir hayır bakalım araç çıksın sonuç ne olacak.

Arızaya rastlamak talihsizlik tabiki.. ama, iyi tarafları da var.

Aracınızın şanzımanı, güncellemeler öncesi aksamına sahip ise, daha fazla yaş ve km almadan, garanti kapsamında bir an önce sorunsuz hale getirilmiş olacaktır bu sayede.

Ayrıca, Dsg kavraması, manuel kavramaya nazaran, zaten daha kısa ömürlü olmaya müsait. Özellikle dur kalk trafikte, ısıtılarak kullanıldığında.. Sizdeki problemin servis tarafından tesbit edilmesi sayesinde, 34 bin km de, kavramanızı sıfırlamış olacaksınız.

2009-2013 aradsında, robot ünitesinde de (mekatronik) güncellemeler yapıldı diye biliyorum. Değişim esnasında onu da kontrol ettirmenizi öneririm.

Geçmiş olsun.

Çevrimdışı Poseidoneptune

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;613307

Geçmiş olsun Mehmet Bey

Umarım sorun kısa sürede hallolur.

Sanıyorum bana da aynı yol gözüküyor :(

iyi niyete sokmaları zor oldu mu ?

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=9837]Poseidoneptune[/MENTION]      Sağ ol Onur. Parça bugün gelmesi gerekiyordu eğer geldiyse 1-2 güne çıkar diye tahmin ediyorum. Garanti olayını ben bir şey demeden biz bir soralım garantiye girecek mi dediler bende tamam dedim bıraktım arabayı geldim, sonra aradılar size şu kadar ödeme çıkıyor diye.
Kavrama değişimini bende bekliyordum ama daha bu kadar erken olacağını sanmıyordum.

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;569219
Bugün denedim ama olmadı yada ben beceremedim . Arkadaş tur  atmak için arabayı aldı ah geldi cam düzelmiş nasıl oldu anlamadık, şimdi sorunsuz çalışıyor

Mehmet Bey benim aracimda da ayni problem var. Sizin aracta tekrar oldumu ayni sorun. Duzeltemedim bende.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ercan87;613659
Mehmet Bey benim aracimda da ayni problem var. Sizin aracta tekrar oldumu ayni sorun. Duzeltemedim bende.

Bir daha olmadı sadece bir ara arka camı otomatik kapatınca sona dayanıp tekrar aşağı iniyordu o da düzeldi ama özel bir şey yapmadım.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracı bugün teslim aldım, titreme olayı gitmiş şimdilik.
Ücret olarak 600 tl ödedim 2800 tl si iyi niyet  kısmı, iyi niyet olmasa 3500 tl.