škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti Genel Soru ve Cevap

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BugraKaan28

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende 2014 1.6 tdi dsg yeti var 73 binde . Benim far kesmişti yanmıyordu servise gittim garantiden değiştirdiler . Normalde fiyatı o zaman 750 tl di (5 ay önce ) ben herhangi bir ücret ödemedim . :D

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
@BugraKaan28

750 TL sadece ampul fiyatı mıydı, yoksa balast da değişti mi?

Çevrimdışı BugraKaan28

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
angell far oluğu için nasıl yaptılar bilmiyorum ama far kesmişti balast değişti diye hatırlıyorum yoksa bir ampül 750 tl değildir . 0 komple far seti de orjinali 2500 tl.

Çevrimdışı kaymakam

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BugraKaan28;610661
Bende 2014 1.6 tdi dsg yeti var 73 binde . Benim far kesmişti yanmıyordu servise gittim garantiden değiştirdiler . Normalde fiyatı o zaman 750 tl di (5 ay önce ) ben herhangi bir ücret ödemedim . :D

Hocam merhaba,

Farı garanti kapsamında nasıl soktular bildigim kadarıyla skoda 2 yıl garanti saglıyor arlıken garantisinimi uzatmıştınız?

Çevrimdışı kaymakam

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar,

şuanda aracım 67 bin km bakımlarını  sizce özel servistemi yetkili servistemi yapmalıyım 2014 model garantisi bitmiş durumda.
Ve yetkili serviz ve özel servis fiyatlarını bilen arkadaşlar varmı?

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaymakam;611474
Arkadaşlar,

şuanda aracım 67 bin km bakımlarını sizce özel servistemi yetkili servistemi yapmalıyım 2014 model garantisi bitmiş durumda.
Ve yetkili serviz ve özel servis fiyatlarını bilen arkadaşlar varmı?

DSG ise yetkili servisle devam etmenizi tavsiye ederim, garanti bitse bile iyi niyet garantisi olabilir en azından.
 Manuel ise tanıdığınız güvendiğiniz özel servise gidebilirsiniz.
 önceki aracım manueldi 45K bakımı değişecek parçaları ben alıp dışarda yaptırmıştım.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Sayfanın en üstünde yer alan menü çubuğundaki, "Arama" menüsünü kullanarak, bu konu hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Denemek için, "servis ücretleri" sözcüklerini arattım. Bu başlıktan alabileceğinize kıyasla, forumda bir hayli fazla miktarda konu ve bilgi mevcutmuş.

Çevrimdışı BugraKaan28

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben aracı alırken 2 yıl uzattım garantiyi . Her zaman yetkili servis pahalı olsada iyidir . Hem satarken avantajlısın . Hemde bakımdan dolayı çıkacak bütün sorunları servis karşılar .

Çevrimdışı Poseidoneptune

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

2012 model 1.2 TSI DSG Yeti elegance cam tavanlı modelinin sahibiyim.
Aracımdan gerçekten çok memnunum. Yıllık yaklaşık 20.000 km yapıyorum.
Bir süredir 1.6 TDI DSG'ye geçme konusunda düşünceye sahibim. siz forumdaşlardan da bu konuda görüş alabilir miyim ?

Saygılarımla.

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=9837]Poseidoneptune[/MENTION]

Selam. Bende düz viteslisi var. Araçtan da, şanzımanından da, tüketiminden de;) gayet memnunum. Sınıfına göre iyi bir araç.

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Poseidoneptune;612742
Merhabalar,

2012 model 1.2 TSI DSG Yeti elegance cam tavanlı modelinin sahibiyim.
Aracımdan gerçekten çok memnunum. Yıllık yaklaşık 20.000 km yapıyorum.
Bir süredir 1.6 TDI DSG'ye geçme konusunda düşünceye sahibim. siz forumdaşlardan da bu konuda görüş alabilir miyim ?

Saygılarımla.

merhaba [MENTION=9837]Poseidoneptune[/MENTION]

2015  TDI DSG elegance kullanıyorum gayet memnunum, malum sıfırı yok ama düşük km'de 2015 model bulursanız kaçırmayın derim.

Çevrimdışı Poseidoneptune

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erkki;612760
merhaba [MENTION=9837]Poseidoneptune[/MENTION]

2015  TDI DSG elegance kullanıyorum gayet memnunum, malum sıfırı yok ama düşük km'de 2015 model bulursanız kaçırmayın derim.

Sizin aracınızda start stop ve anahtarsız çalıştırma var mı ?
[MENTION=15038]Erkki[/MENTION]

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Alıntı yapılan: Poseidoneptune;612742
Merhabalar,

...

Saygılarımla.

Sahibinden sitesinde yer alan fiyatları referans alırsak, az km yapmış, 1.2 benzinli araçlarla, 1.6 dizeller arasında, ortalama olarak, 20,000 TL nin altında olmayan bir fiyat farkı mevcut.

Belirttiğiniz yıllık km kullanımında, dizelin sağladığı yakıt ekonomisi ile, araç değişiminde peşinen ödediğiniz bu fark, yaklaşık olarak altı senede size geri dönüyor.

Artı olarak, bu maliyet kapsamında, aracınızın model yılını yükseltmiş oluyorsunuz.

Tercih sizindir.

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Poseidoneptune;612764
Sizin aracınızda start stop ve anahtarsız çalıştırma var mı ?

@Erkki

aracımda start stop var fakat anahtarsız çalıştırma yok maalesef