škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia A7 Çakmaklık Ve Bagaj 12V soketi çalışmıyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı halitciftci

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Octavia A7 Çakmaklık Ve Bagaj 12V soketi çalışmıyor arkadaşlar.Araçta çalismayan başka bir aksam yok.Sigortadan oldugunu dusunuyorum ama hangi sigorta oldugunu bir türlü bulamadim.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: halitciftci;651025
Octavia A7 Çakmaklık Ve Bagaj 12V soketi çalışmıyor arkadaşlar.Araçta çalismayan başka bir aksam yok.Sigortadan oldugunu dusunuyorum ama hangi sigorta oldugunu bir türlü bulamadim.

Kullanma klavuzunda 299. Sayfaya bak. Surucu tarafi sigorta kutusunda 40 numarali sigorta. 15A di yanlis hatirlamiyorsam ama uzerinden cikana bak yinede sen neyse onu tak. Birde yanismi yanmamismi once kobtrol et gozle.

Çevrimdışı halitciftci

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Eyvallah buldum sigorta yanmis.20 ampermis degistirdim sorun çözuldü.

Çevrimdışı HSYN63

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benimde aynısı oldu servise uğramıştım direk 1 adet değiştirdiler hemen düzeldi.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çakmaklıkta tablet şarj edince benim de sigorta atmıştı, sonra tableti uzatma alıp 12v bagajdan şarj etmeye başladım, sonra çıkmadı.

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elliyedi;651044
Çakmaklıkta tablet şarj edince benim de sigorta atmıştı, sonra tableti uzatma alıp 12v bagajdan şarj etmeye başladım, sonra çıkmadı.

Sokette sorun vardır. ve sürekli kısa devre yapar o soket. Sigorta yanarsa iki çakmaklik da çalışmaz. Tablet çekse çekse 5V da 2A anca çeker ki o da 12.6V bir beslemede akü ve hattına 0,8A en çok yük bindirir. olsun olsun 1A de hadi. Çakmaklık 12,6V 20A destekler (ben 15A taktım yanınca).

Uzatma yapma bence gerek yok, 12V çakmaklık prizini muhakkak kontrol et. Tablet değil, telefon falan da şarj edemezsin onunla. içine bir şey kaçmış olabilir. ya da kablolarda bir sıkıntı