škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 TSI DSG Style Paket İncelemesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yufotym;579323
Ankarada yaptırabilcegimiz güvenilir bir yer var mı? Bir de òsı konusunda farketti mi? Sadece ön cam mı sizinki de?

Hayırlı olsun aracınız öncelikle.Yaklaşık iki aydır air 80li kullanıyorum. Enderinde bahsettiği gibi araca giren ısı bariz şekilde azaldı. Güneşliği koymayı unutsam bile araba çok daha çabuk soğuyo artık. İşçilik ve güven anlamında başka biyer aramayın. Gidin bırakın aracınızı Dby'ye, içiniz rahat olsun.

Çevrimdışı yufotym

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcb951;579341
Hayırlı olsun aracınız öncelikle.Yaklaşık iki aydır air 80li kullanıyorum. Enderinde bahsettiği gibi araca giren ısı bariz şekilde azaldı. Güneşliği koymayı unutsam bile araba çok daha çabuk soğuyo artık. İşçilik ve güven anlamında başka biyer aramayın. Gidin bırakın aracınızı Dby'ye, içiniz rahat olsun.

Pp60 ı önerdi dby de, air80 daha az korur güneşten dedi ama daha şeffaf dedi. Hangisi sizce?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yufotym;579383
Pp60 ı önerdi dby de, air80 daha az korur güneşten dedi ama daha şeffaf dedi. Hangisi sizce?

PP60 benim camlarımda bulunan cam filmidir ve teknik özellik olarak hakikaten çok başarılı bir seridir; genel manada termal olarak az bir miktar öndedir Air 80'e göre. Filmin temel bir özelliği bir miktar reflekte olmasıdır, bunu düşünün öncelikle derim. Yani ön camın az biraz reflekte olmasını mı istersiniz yoksa direkt hafif mavimsi ve şeffaf olmasını mı?
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;579387
PP60 benim camlarımda bulunan cam filmidir ve teknik özellik olarak hakikaten çok başarılı bir seridir; genel manada termal olarak az bir miktar öndedir Air 80'e göre. Filmin temel bir özelliği bir miktar reflekte olmasıdır, bunu düşünün öncelikle derim. Yani ön camın az biraz reflekte olmasını mı istersiniz yoksa direkt hafif mavimsi ve şeffaf olmasını mı?

Benim de bu konuda bir sorum var arkadaşlar: Ön cama yapılan film bildiğim kadarı ile yasal değil. Polis durdurduğunda sorun olmayacak mı? Hatta ileri de muayenede?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hanikoduduko;579402
Benim de bu konuda bir sorum var arkadaşlar: Ön cama yapılan film bildiğim kadarı ile yasal değil. Polis durdurduğunda sorun olmayacak mı? Hatta ileri de muayenede?

Diğer camlara yapılan cam filmi ne kadar yasalsa ön cama yapılan cam filmi de o kadar yasaldır; polis isterse ön cam da dahil bütün camlara cezayı keser. Siz sonra hukuki yoldan hakkınızı arayabilirsiniz.

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;579404
Diğer camlara yapılan cam filmi ne kadar yasalsa ön cama yapılan cam filmi de o kadar yasaldır; polis isterse ön cam da dahil bütün camlara cezayı keser. Siz sonra hukuki yoldan hakkınızı arayabilirsiniz.

Teşekkürler.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hanikoduduko;579407
Teşekkürler.

Rica ederim. Bu tarz kaygılar varsa ön cam için Air 80 yine en ideal tercih olacaktır aslında; zira diğer filmlere göre çok çok daha az belirgindir.

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;579409
Rica ederim. Bu tarz kaygılar varsa ön cam için Air 80 yine en ideal tercih olacaktır aslında; zira diğer filmlere göre çok çok daha az belirgindir.

Bir anımı paylaşayım o zaman:
Eski aracımda ön kapı camlarında film vardı (markasını falan bilmiyorum, %25 demişti usta). Polis bu sebepten bir kere durdurdu. "Ön yan camlarda olamaz, ceza keseceğim" dedi. Ben de kanunun tam olarak nasıl olduğunu sordum. "Dışarıdan seni rahatlıkla görebilmem" lazım dedi. "Buyur kapatayım da gör" dedim. Baktı dışarıdan, " Hadi ben ceza yazmayacağım ama başka bir polis mutlaka yazar haberin olsun" dedi.

Bu arada muayenede de hafif kusur diye yazmışlardı.

İstanbul Avrupa Yakası için Ankara'daki gibi kaliteli bir yer bilen var mı?

Çevrimdışı yufotym

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;579409

Çok sağolun tesekkur ederim.

Çevrimdışı Turboordek

• Ucucu Madde
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hanikoduduko;579413

İstanbul Avrupa Yakası için Ankara'daki gibi kaliteli bir yer bilen var mı?

Sirinevlerde Erdogan abi var. google da aratirsaniz zaten cikar. hem octavia hem de superb araclarima burda yaptirdim. Llumar galiba yok ama Solarguard bayisi. Guzel is yapiyorlar. Hatta superb in on cama yaptiklari filmin sol ust kosesinde 4-5 santimlik bir cizik farkettik komple sokup yeniden yaptilar.

Camlarin isi yalitimi ile ilgili yorumunuzu daha once okumus olsaydim yaptirdigim filmden daha koyusunu tercih ederdim. Tum camlarda %35 civarinda renkli film olmasina ragmen isi kesme yeterli bulmadim. Belki camlarin isi yalitimi anlaminda kotu olmasi, belki dosemelerin koyu renkli olmasi sebebiyle boyle olabilir bilemiyorum.

Çevrimdışı Mertabibibi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: İmeko;579157
Herkese merhaba arkadaşlar.

Nisan ayı başında siparişini  verdiğim 2016 Superb 3 1.4 TSI DSG Style aracımı geçen hafta teslim aldım ve 1000 km yol yaptıktan sonra aracı düşünen arkadaşlar için ön inceleme yapmak istedim.

Aracım 1.4 tsi dsg style paket. Bu donanıma ilaveten sunroof, 18 pegasus jant, ambiyans aydınlatma ve elektrikli bagaj kapağı var. Aracımla ilgili başlıca hoşuma gitmeyen şeyler;

1- Anahtarlar çok kalitesiz. Kaliteli plastikten yapılmadığı belli. Asil anahtarın kaliteli, yedek anahtarın kötü olması daha makul olurdu.

2- Lastikler Hankook ventus prime 2. Sondan söyleyeceğimi baştan söyleyeyim; bu arabayı passat'dan ayıran başlıca unsur lastiklerdir.

3- Amortisörler d sınıfı bir araba için fazla sert. İleride yumuşayacağını biliyorum ama yinede böyle olmamalıydı.

4- Dikiz aynaları şık ama bana göre görüntülemesi dar. Alışmak biraz zaman alabilir.

5- Bolero ekranı küçük. 100 bin tl bandını geçen bir aracın ekranı bu kadar küçük olmamalı.

6- Klimanın sorunu fabrikasyon/üretim kaynaklı değil tamamen tasarım hatası. Camların ısı yalıtım kalitesi çok düşük. Baş hizası üfürme yeterli değil. Klimatroniğin yazılımı iyi ama çalışma prensibi keyfi. Bu tarz bir tasarım hatasının alman mühendisliği tarafından yapıldığını bilmek şaşırtıcı.

7- Torpido gözü çok küçük. d sınıfı bir aile arabası beklentilerini karşılamaz bu hacim.

8- Çakmak, kül tablası ve usb-aux girişinin aynı yerde olması hangi aklın ürünü kestirmek güç. usb-aux bağlantısı yapıldığında kablodan dolayı kapak kapanmıyor. Büyük bir usb takıldığında kapak kapanmıyor. Bu baplantıların yeri orta konsol olmalıydı.

9- Göstergeler 2010 yılı için çok şık ama 2016 yılı için çok vasat. Sıradanlığın getirdiği bir rahatlık var ama en azından prestige pakette dijital bir gösterge olmalıydı.

10- Şanzıman yazılımsal olarak biraz sorunlu. Yakıt tasarrufu ön planda tutulduğu için anlık tepkimelerde gecikme, ertelenen veyahut geciktirilen gaz pedalı komutlarına karşı kendini korumaya geç alıyor.

11- Bu araba sedan değil. Liftback. Bunu koltuğa oturduğunuzda orta aynaya baktığınızda anlıyorsunuz. Ayna görüşü o boyda bir araç için kısıtlı.

12- Diğerlerini bilmiyorum ama Pegasus 18 jant kalitesi malzeme yönünden vasat gözüküyor.

13- Koltukların ergonomik yapısı harikulade ama virajlarda yolcuları savuracak bir yapısı var.

Aracımla ilgili başlıca hoşuma giden şeyler;

1- Konfor. Bu araba orta-sert süspansiyonlarına rağmen konfor arabası. Fazlası değil. Kasa ağırlığı gibi başlıca sebeplerden ötürü sport modda 150 bg/250 ntork bir araba izlenimi vermese de aracın verdiği konfor tüm performans hatalarını kapatıyor.

2- Direksiyon. Orta-üst ve üst segmentte bir çok araç kullandım. Bu kadar hissiyatlı bir direksiyon görmedim. Çok kaliteli.

3- Arka diz mesafesi mükemmel. Sırf bu sebepten superb'i düşünen tanıyorum.

4- Bagaj. Tek kelime ile "mükemmel". Bagaj hacmi olarak belki rakip bulunur ama yükleme açısı ve boşluğu harikulade.

5- Bolero dokunmatik hassasiyeti çok iyi. Geçenlerde 136 bin tl'lik bir talisman test aracında radyo kanalı değiştireyim derken önümdeki araca vuruyordum. Dokunmatik hassasiyeti günümüz cep telefonları kadar iyi ve kullanışlı.

6- İç mekan malzeme kalitesi passatı superb'den ayıran üç unsurdan biri ancak ben aracımın içinde malzeme kalitesi düşük bir yer görmedim. Bu fiyat bandında bu malzeme kalitesi bence yeterli.

7- Şanzımanın yazılımsal sorunları var ama vites geçişleri makul düzeyde. Rahatsızlık vermiyor. Benim beklediğimden çok daha iyi seviyede.

8- Yol sesi rüzgarsız havada 130 km hızdan sonra, rüzgarlı havada rüzgarın şiddetine göre 110 km hızda içeri giriyor. Açıkcası bu çok kötü lastiğe rağmen böyle bir yol sesi çok iyi seviyede.

9- Motor sesi, motor sıkıştırma . Motor 1.4 benzinli olmasına rağmen açıkcası fazla ses beklemiyordum ama motor beklediğimden çok sessiz ve sıkıştırma oranı çok stabil bir görünümde.

Şimdilik bu kadar arkadaşlar. Yorumlarım tabi ki şahsi. Kullandıkça yakıt, mekanik kapsam vb. hususlarda bilgilendirmeye devam edeceğim umarım.

1 - Anahtarlar passatla aynı golfle aynı anahtar son derece kaliteli anahtarlar  üst ve alt kısımları alüminyum ortası güzel bir plastik yumuşak dokulu plastik isterseniz bmw 7 serisi var güzel anahtarları var tavsiye ederim

2- Sizin lastikler sonradan 18 e çevirdiğiniz için farklı normalde pirelli p7

3- herkesin yumuşak dediğini süspansiyona sert demeniz ilginç geldi 19 inç jant kulananlar bile yumuşak olmasa süspansiyon binilmez diyo 19la ???

4- dikiz aynası normal boyutlarda passatla aynı insigniayla de boyut olarak aynı hemen hemen

5- Bolero ekran evet küçük ama bunu telafi etmek için de mirrorlink koymuşlar ki bence etmiş ..

6- Klimada evet baş hizasına banada yetersiz geldi ama başka bir sorunla karşılasmadım gayet sağlıklı calısıyo bnde  

7- torpido gözü sınıf standartlarında araba büyük diye saklama alanlarınıda kocaman beklemek garip olur

8- Katılıyorum bence kol dayama gözünde +1 usb ve aux olması lazımdı

9- Ben sevmiyorum şahsen hayalet göstergeyi tercih meselesi

10- (1.4 tsi act dsg) tepkileri çok iyi şanzımanda sorunsuz ki 0-100 ü ve son hızı ortada  ama 1.6 tdi larda normaldir gecikme yetersiz kalıyo o motor

11- Rakiplerine göre normal insignia mondeo vs arkasıda aynı farkı yok

12- pegasus jantlar = passat interlagos jant aynı malzemeden üretiliyo ve ikiside güzel jantlar biraz hassaslar ama

13- Koltukları begenmeyen ilk sizi gördüm...

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sıkıştırma oranı stabil görünümde ne demek? görünen bir şey mi bu?

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
TSI' ın mantığı o zaten, sıkıştırma oranını geniş aralıkta sunmak. Bu halde düşük devirlerde de yüksek tork,  yüksek güç elde edilebiliyor. Bu sebeple düşük hacimli motorlar yeterli olup, MTV'den avantaj sağlıyor (şimdilik). Yüksek sıkıştırma aynı zamanda yakıt verimini artırır.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben 19 jant pirelli lastikle bile gayet yumuşak buluyorum gerçekten konforlu bence anahtara felan takılmanız biraz fazla ayrıntı ki kaliteli bir anahtar.Aracı d segmentteki rakipleriyle kıyasladığımızda hacim olarak zaten lider.Donanım olarak karşılaştırıldığında her donanım seviyesinde 2-3 özellik fazlası var rakiplerinden.Malzeme kalitesi objektif olarak söylüyorum passat düşünüyorduk orda da çok inceledim passatın vitesin alt kısımları sert göğüsün alt kısmı sert plastik yumuşak malzeme superbte daha çok inanmayan varsa inceleyebilir.Fiyatıyla en iyisini veren d segmentteki aracın Superb olduğunu düşünüyorum.Ayrıca dış tasarımındaki hatlar ve kaslı görünüm çok dikkat çekici.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
izmir vosmerde 2015 ağustosta test aracı 1.4 tsi act style araç vardı. onun süspansiyonu aynı passat comfortline gibi sert idi. hiç highline passat kullanmadım bilmiyorum. skodaya karar verdiğimizde ellerinde mevcut olan prestij superblerin ikisinde de 19 inç phoenix jant vardı. hiç tecrübe etmeden o haliyle aldık. vosmer izmiri bilirsiniz showroomun önündeki kaldırım yoldan 8-10 cm yüksektir. showroomdan aracı kendim çıkardım ve o kaldırımdan indirdim. o yumuşacık süspansiyonu hissedince derin bir oh çektim. prestijlerde daha yumuşak yay/amortisör kombinasyonu kullanılmış. 1.5 senedir kullanıyoruz sıkıntımız yok.