škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 TSI DSG Style Paket İncelemesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İmeko

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba arkadaşlar.

Nisan ayı başında siparişini  verdiğim 2016 Superb 3 1.4 TSI DSG Style aracımı geçen hafta teslim aldım ve 1000 km yol yaptıktan sonra aracı düşünen arkadaşlar için ön inceleme yapmak istedim.

Aracım 1.4 tsi dsg style paket. Bu donanıma ilaveten sunroof, 18 pegasus jant, ambiyans aydınlatma ve elektrikli bagaj kapağı var. Aracımla ilgili başlıca hoşuma gitmeyen şeyler;

1- Anahtarlar çok kalitesiz. Kaliteli plastikten yapılmadığı belli. Asil anahtarın kaliteli, yedek anahtarın kötü olması daha makul olurdu.

2- Lastikler Hankook ventus prime 2. Sondan söyleyeceğimi baştan söyleyeyim; bu arabayı passat'dan ayıran başlıca unsur lastiklerdir.

3- Amortisörler d sınıfı bir araba için fazla sert. İleride yumuşayacağını biliyorum ama yinede böyle olmamalıydı.

4- Dikiz aynaları şık ama bana göre görüntülemesi dar. Alışmak biraz zaman alabilir.

5- Bolero ekranı küçük. 100 bin tl bandını geçen bir aracın ekranı bu kadar küçük olmamalı.

6- Klimanın sorunu fabrikasyon/üretim kaynaklı değil tamamen tasarım hatası. Camların ısı yalıtım kalitesi çok düşük. Baş hizası üfürme yeterli değil. Klimatroniğin yazılımı iyi ama çalışma prensibi keyfi. Bu tarz bir tasarım hatasının alman mühendisliği tarafından yapıldığını bilmek şaşırtıcı.

7- Torpido gözü çok küçük. d sınıfı bir aile arabası beklentilerini karşılamaz bu hacim.

8- Çakmak, kül tablası ve usb-aux girişinin aynı yerde olması hangi aklın ürünü kestirmek güç. usb-aux bağlantısı yapıldığında kablodan dolayı kapak kapanmıyor. Büyük bir usb takıldığında kapak kapanmıyor. Bu baplantıların yeri orta konsol olmalıydı.

9- Göstergeler 2010 yılı için çok şık ama 2016 yılı için çok vasat. Sıradanlığın getirdiği bir rahatlık var ama en azından prestige pakette dijital bir gösterge olmalıydı.

10- Şanzıman yazılımsal olarak biraz sorunlu. Yakıt tasarrufu ön planda tutulduğu için anlık tepkimelerde gecikme, ertelenen veyahut geciktirilen gaz pedalı komutlarına karşı kendini korumaya geç alıyor.

11- Bu araba sedan değil. Liftback. Bunu koltuğa oturduğunuzda orta aynaya baktığınızda anlıyorsunuz. Ayna görüşü o boyda bir araç için kısıtlı.

12- Diğerlerini bilmiyorum ama Pegasus 18 jant kalitesi malzeme yönünden vasat gözüküyor.

13- Koltukların ergonomik yapısı harikulade ama virajlarda yolcuları savuracak bir yapısı var.

Aracımla ilgili başlıca hoşuma giden şeyler;

1- Konfor. Bu araba orta-sert süspansiyonlarına rağmen konfor arabası. Fazlası değil. Kasa ağırlığı gibi başlıca sebeplerden ötürü sport modda 150 bg/250 ntork bir araba izlenimi vermese de aracın verdiği konfor tüm performans hatalarını kapatıyor.

2- Direksiyon. Orta-üst ve üst segmentte bir çok araç kullandım. Bu kadar hissiyatlı bir direksiyon görmedim. Çok kaliteli.

3- Arka diz mesafesi mükemmel. Sırf bu sebepten superb'i düşünen tanıyorum.

4- Bagaj. Tek kelime ile "mükemmel". Bagaj hacmi olarak belki rakip bulunur ama yükleme açısı ve boşluğu harikulade.

5- Bolero dokunmatik hassasiyeti çok iyi. Geçenlerde 136 bin tl'lik bir talisman test aracında radyo kanalı değiştireyim derken önümdeki araca vuruyordum. Dokunmatik hassasiyeti günümüz cep telefonları kadar iyi ve kullanışlı.

6- İç mekan malzeme kalitesi passatı superb'den ayıran üç unsurdan biri ancak ben aracımın içinde malzeme kalitesi düşük bir yer görmedim. Bu fiyat bandında bu malzeme kalitesi bence yeterli.

7- Şanzımanın yazılımsal sorunları var ama vites geçişleri makul düzeyde. Rahatsızlık vermiyor. Benim beklediğimden çok daha iyi seviyede.

8- Yol sesi rüzgarsız havada 130 km hızdan sonra, rüzgarlı havada rüzgarın şiddetine göre 110 km hızda içeri giriyor. Açıkcası bu çok kötü lastiğe rağmen böyle bir yol sesi çok iyi seviyede.

9- Motor sesi, motor sıkıştırma . Motor 1.4 benzinli olmasına rağmen açıkcası fazla ses beklemiyordum ama motor beklediğimden çok sessiz ve sıkıştırma oranı çok stabil bir görünümde.

Şimdilik bu kadar arkadaşlar. Yorumlarım tabi ki şahsi. Kullandıkça yakıt, mekanik kapsam vb. hususlarda bilgilendirmeye devam edeceğim umarım.

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bilgilendirme icin tesekkurler bazilarina bende katiliyorum ama dizayn olarak elestirilerinize katilmiyorum cunku pasatla nerdeyse herseyi ayni yorumlarinizda sanki passati dizayn olarak daha iyi yapmislar yorumu cikiyor yaniliyormuyum?

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı İmeko

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abeyy;579159
Bilgilendirme icin tesekkurler bazilarina bende katiliyorum ama dizayn olarak elestirilerinize katilmiyorum cunku pasatla nerdeyse herseyi ayni yorumlarinizda sanki passati dizayn olarak daha iyi yapmislar yorumu cikiyor yaniliyormuyum?

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yok hayır. Bir önceki arabam 2015 model passat comfortline idi. Karşılaştırmam gayri ihtiyari oldu. Sürekli karşılaştırıldıkları için objektif olabilirim bu konuda. Passatın artıları var, superb'inde keza öyle.

Çevrimdışı yufotym

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Camların ısı yalıtımı hususu sanırım doğru zira ben bir başka araç da kullanıyorum ama superbte daha çok hararet oluyorum. Yan 4 cama film yaptırdım ama cok bisey degismedi. Acaba baska bir yöntemi var mı?

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ısı yalıtımı kötü camların. ben air 80 film yaptıracağım ön cam ve ön yan camlara. arkalara da koyu renk film gene.

Çevrimdışı volkan.e

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Amortisörlerin sertliğinden dolayı süspansiyon sert gelebilir. Genellikle takoz unutuyorlar yada aracı gemide taşınırken salınım yapmasın diye ayarları oynuyorlar bu yüzden servise gösterminizde fayda var.Bende de sertti, sonrasında sol önden ufak tefek çukurlara girince ses gelmeye başladı serviste ayarladılar şimdi sorun yok

Çevrimdışı yufotym

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;579264
ısı yalıtımı kötü camların. ben air 80 film yaptıracağım ön cam ve ön yan camlara. arkalara da koyu renk film gene.

Ön cam görüş kalitesini erkilemez mi? Bır de fiyatı nedirki?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yufotym;579294
Ön cam görüş kalitesini erkilemez mi? Bır de fiyatı nedirki?

Air 80 görüş konusunda hiçbir sıkıntı çıkarmaz(kullandığım için biliyorum); şu an sanırım 300-350-TL civarıdır ön cam fiyatı.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı salihank

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Çok açıklayıcı olmuş teşekkürler , Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

Çevrimdışı yufotym

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;579308
Air 80 görüş konusunda hiçbir sıkıntı çıkarmaz(kullandığım için biliyorum); şu an sanırım 300-350-TL civarıdır ön cam fiyatı.

Ankarada yaptırabilcegimiz güvenilir bir yer var mı? Bir de òsı konusunda farketti mi? Sadece ön cam mı sizinki de?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yufotym;579323
Ankarada yaptırabilcegimiz güvenilir bir yer var mı? Bir de òsı konusunda farketti mi? Sadece ön cam mı sizinki de?

Ankara'da tek bir yer öneririm; dbydetailing. Orada fim işini yapan Salih Usta zamanında benim aracımın cam filmlerini de yapmıştı. İşçiliği kusursuzdur.

Çevrimdışı yufotym

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;579332
Ankara'da tek bir yer öneririm; dbydetailing. Orada fim işini yapan Salih Usta zamanında benim aracımın cam filmlerini de yapmıştı. İşçiliği kusursuzdur.

Burda orijinal llmuar air 80 kullanılıyor di mi? Kusura bakmayın cok soru sordum, bir de dalgalanma vs oluyor mu hiç görüşte? Cok tesekkür ederim..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yufotym;579334
Burda orijinal llmuar air 80 kullanılıyor di mi? Kusura bakmayın cok soru sordum, bir de dalgalanma vs oluyor mu hiç görüşte? Cok tesekkür ederim..

Estağfurullah. Aynen, orijinal Llumar cam filmi kullanıyorlar, o konuda kafanızda hiç soru işareti olmasın. Hatta yakın zamanda forumdan [MENTION=11764]mcb951[/MENTION] rumuzlu Can arkadaşımız yaptırdı orada; kendisi son derece memnun.

Dalgalanma gibi bir sorun yaşamadım. Filmin sıcaklığı düşürmek ve klimayı eskiye oranla daha düşük devirde çalıştırabilmek gibi avantajları olmuştu. Park ettiğimde dahi güneşin altında normalde yanar vaziyette olan konsol ve direksiyon ılık olurdu. Yine güneş tam karşıdan vurduğunda göğsüme dokunduğunda sıcak değil ılık olurdu.

Çevrimdışı mfuluat

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;579332

Benim de aracım şu an orada :) Ön cam hariç diğer camlara film ve seramik kaplama yaptırıyorum, inşallah yarın arabayı alacağım.

Şu an Ankara'da işçilik anlamında gerçekten işin hakkını veren yerlerden biri, ben de açıkçası Ender'in vesilesi ile haberdar oldum, tanıştım, görüştüm ve aracı bıraktım. Bir konuşup tanışmanızı tavsiye ederim. Sonuçları ayrıca paylaşırım inşallah.