škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni superb yol sesi..

yufotym · 64 · 14690

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yufotym

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
1.6 tdi style plus dsg superbimi 15 gündür kullanıyorum. Lastikler pirelli ve uzun yolda yol sesi beni rahatsız etti ama lastikten mi kaynaklanıyor bilmiyorum. Başka lastikle bu aracı kullanan varsa yorum alabilir miyiz?

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lastiklerden hocam maalesef. Tum testlerde de ayni hususa deginiliyor. Eğer imkaniniz varsa lastikleri degistirin.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Birçok konuda yazdım, yine yazıyorum;

Bende çok rahatsızım fakat sadece lastikleri değiştirmekle geçecek mi bu sorun ?
Önemli olan nokta bu...Lastiklerini değişmiş bir kullanıcıya sormak lazım. Yoksa sadece lastikle alakalı ise hemen değişirim. Ayrıca P7'nin yol tutuşu da berbat. Tamam SuperB'nin süspansiyonlarının yumuşak olduğu bir gerçek fakat lastiğinde yola tutunuşu önemli. Continental Sport Contact 5 kullanıyordum A6'da. Olağan üstü memnundum. 220-230 km hızlarda bile stabil gidiyordu araç tabi ki AUDİ farkı ama lastiğinde faktörü büyük. Otopark'ın yeni A6 testinde Pirelli lastiklerden çok şikayetçi olmuşlardı. Yine SuperB testinde Continental Lastiğin olması halinde daha iyi yola tutunacağını belirtmişlerdi.

Çevrimdışı Cihangir Emre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Donanımhaber de bu konu şuan konuşuluyor lastik degiştirenlerde aynı diyor lastik değiştirmeye gerek yok o zaman

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
45 yanaklı silikaların tamamı serttir arkadaşlar Pirelli'ye çok da bağlamamak lazım. Düşük hız indeksli yumuşak 45 yanak lastik olmaz çoğu Sporttur, Pilottur, performans tipidir. Bu sınıfta Nokia'n alın Michelin alın yine sert olur. Silika sert ise 235 iz basan lastik gürültü yapar.

Ben bi tek sevdim galiba bu Cinturatoları, adı üstünde Touring sınıfı lastik, performanslı kullanılmayacaksa sorun yok, hiç tutmayın çok kötü atın demek de çok anlamlı değil, yazık yani.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;569289
45 yanaklı silikaların tamamı serttir arkadaşlar Pirelli'ye çok da bağlamamak lazım. Düşük hız indeksli yumuşak 45 yanak lastik olmaz çoğu Sporttur, Pilottur, performans tipidir. Bu sınıfta Nokia'n alın Michelin alın yine sert olur. Silika sert ise 235 iz basan lastik gürültü yapar.

Ben bi tek sevdim galiba bu Cinturatoları, adı üstünde Touring sınıfı lastik, performanslı kullanılmayacaksa sorun yok, hiç tutmayın çok kötü atın demek de çok anlamlı değil, yazık yani.

Performanslı kullanımda vasat. Özellikle de otoyolda sürekli gittiğim 180-200 km gibi hızlarda vasat bir performans sergiliyor. SuperB'nin süspansiyonları zaten yumuşak lastikte vasat tutunma sergileyince iyi olmuyor.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nasıl bir tutunamama hissettiniz? espyi devreye sokacak bir durum mu yaşadınız?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;569289

Faruk benim arabada 3 yıl dayanabildim ki o da zoraki. Hakikaten kötü bir lastik bana göre. "Kütük gibi lastik" diyebilirim. Hoş ondan sonra aldığım Primacy 3'ten de hiç memnun kalmadım. Ancak Pirelli ile kaza tehlikesi atlatmışlığım vardır duramaması nedeniyle ki çok yüksek süratler de değildi. Benim tecrübem sıklıkla ABS, ASR ve ESP ile haşır neşir olmaya sebep olan, güven vermeyen bir lastik olduğudur.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;569311
Nasıl bir tutunamama hissettiniz? espyi devreye sokacak bir durum mu yaşadınız?

180-200 km ve üstü hızlarda araç yaylanıyor...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Superb 2'de yalıtım konusunda fazlasıyla zaman, emek ve para harcamış biri olarak diyebilirim ki araç fabrika çıkışı iyi yalıtımlı değilse sonrasında yapılanlar bir yere kadar etkili oluyor. Primacy 3 gibi görece sessiz bir lastik taksam da sorun tamamen çözülmemişti, aynı şekilde Ziebart'ta yapılan ses yalıtımı uygulamasında da.

Adam gibi yalıtım için taban, tavan, yan panel; yani Allah ne verdiyse söküp, adam gibi yalıtım yapmak lazım. Ancak bu durumda olası trim seslerine razı olmak lazım.

Araçlarda en yanıltıcı olan durum yurt dışında ultra kaliteli yollarda yapılan ölçümler. Aynı arabayı bizim süpersonik asfalta vurunca neyin ne olduğu belli oluyor. Her zaman derim, iyi yalıtılmış araba ile kötü yalıtılmış araba arasındaki farkı yurt dışı test ortamlarında anlayamazsınız, o arabaları bizim buranın yollarına sokup, ölçerseniz gerçek ortaya çıkar. Bu konuda en somut örnek kendi deneyimimdir; yurt dışı testlerde benim araba ile B7 kasa Passat desibel olarak aynı görünür, benim aynı koşullarda yaptığım testlerde ise iki araç arasında kaydadeğer fark çıkmıştır.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: enoktakenokta;569320
Superb 2'de yalıtım konusunda fazlasıyla zaman, emek ve para harcamış biri olarak diyebilirim ki araç fabrika çıkışı iyi yalıtımlı değilse sonrasında yapılanlar bir yere kadar etkili oluyor. Primacy 3 gibi görece sessiz bir lastik taksam da sorun tamamen çözülmemişti, aynı şekilde Ziebart'ta yapılan ses yalıtımı uygulamasında da
....

Ender'e aynen katılıyorum. Güya en sessiz lastiği aldım ama ceed'de yol sesi hiç değişmedi. Sizde de değişeceğini sanmam.

Problem şu ki biarz da çıtamız yükseldi. Motor sesleri de baya azalınca lastik seslerine takar olduk. Çok da şeetmemek lazım.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: baba63;569318
180-200 km ve üstü hızlarda araç yaylanıyor...

Aracın yaylanmasının sebebi lastikleri değil, yumuşak yayları ve gelen salınımı stabilize edemeyen yumuşak amortisörleri.
lastiklerin kayması lazım ki anlayabilelim lastiği tutmadığını.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;569327
Aracın yaylanmasının sebebi lastikleri değil, yumuşak yayları ve gelen salınımı stabilize edemeyen yumuşak amortisörleri.
lastiklerin kayması lazım ki anlayabilelim lastiği tutmadığını.

Daha iyi lastik, süspansiyonların yumuşaklığından kaynaklanan yaylanmasını azaltır diye düşünüyorum...

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sert lastik-yumuşak lastik diye ayrım var ve bunun gibi etkenler dolayısıyla aracın gidişiyle ilgili herşeye etki eder.