škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Good Year Ultra Grip Extreme

Ziyaretçi · 103 · 42280

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı takara34

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
konuyu takip ediyordum. ancak lastik işini biraz daha ertelemeye çalışıyordum maddi problemlerden dolayı. bugün de artık canıma tak dedi. öğle saatlerinde acil bir işim çıktı kadıkoy- kartal yaptım d100 de seyrederken trafiğin aniden durmasıyla benim 3 kez kaza atlatmam bir oldu neredeyse . düşünürken akşam iş dönüşü aracın bir önceki takım lastiklerini aldığım yere gitttim. bana kış lastiği ver dedim. 13" lik good-year var dedi iyi tak ön lere iki tane dedim. velhasıl taktık good year ultra grip extremeleri. eve dönüş yolunda asılıyorum frenle , yokuş çıkarken asılıyorum gaza. yok yok fena değişti yol tutuşu. daha kar buzgörmedik ama yağmurda takar takmaz faydasını gördüm.
işte fotoları fotolar acele çekilmiştir. hakan bu arada seninkilerde hayırlı olsun tekrardan .

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Takıp takabileceğiniz en konforsuz ama en sıradışı uzunlamasına kavrama sunan lastiklerden, sizinkilerde hayırlı olsun.

Çevrimdışı takara34

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;169025
Takıp takabileceğiniz en konforsuz ama en sıradışı uzunlamasına kavrama sunan lastiklerden, sizinkilerde hayırlı olsun.

aslında bana pek konforsuz gelmedi. büyük ihtimal araç ile alakalıdır. fabianın kabin gürültüsü ile 90 ların reno9 u bir olmaz . :ok:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: takara34;169057
aslında bana pek konforsuz gelmedi. büyük ihtimal araç ile alakalıdır. fabianın kabin gürültüsü ile 90 ların reno9 u bir olmaz . :ok:

Muhakkak, belli bir eşiği geçtikten sonra ki ek gürültüler hissedilmez, bizimde vardı 1994 Model GTE, motor içerde çalışırdı, ama döneminin emsalleri içinde en güzel kaçan cihazdı iddia ederim :)

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu ug7 lerle kısa bir süre yanak üzeri gitmişim 100 km gibi bir süratle banamısn demiyor velhasıl kelam canavar gibi sağlam lastikmiş

Çevrimdışı ANTARES

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arastirirken asagida siraladigim lastiklerden kullananlarin memnun oldugunu gordum ve kafam daha da karisti.

Bridgestone - LM30
Continental WinterContact TS 800
Goodyear Ultra grip 7 +   (205/55/16…………160TL / 9 taksit)
Michelin
alpin 4        (205/55/16…………..190TL)
Prelli Snowcontrol
Dunlop Winter Sport
Nokian WR G2

petlas snowmaster 651  (205/55/16………………100TL
Kumho KW23
Lassa Snoways    (205/55/16……………….150TL / 12 taksit)
KARGO DAHIL SATILIK DETAILING URUNLERI (TIKLAYIN)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ANTARES;170580
Arastirirken asagida siraladigim lastiklerden kullananlarin memnun oldugunu gordum ve kafam daha da karisti.

Bridgestone - LM30
Continental WinterContact TS 800
Goodyear Ultra grip 7 + (205/55/16…………160TL / 9 taksit)
Michelin alpin 4 (205/55/16…………..190TL)
Prelli Snowcontrol
Dunlop Winter Sport
Nokian WR G2
petlas snowmaster 651 (205/55/16………………100TL
Kumho KW23
Lassa Snoways (205/55/16……………….150TL / 12 taksit)

Bizde michelin bridgestone gibi markaları düşünüyorduk lastikcimiz bize tavsiye etmedi onlar avrupa koşullarına göre üretiliyor dedi Türkiyede yollar malum çukur dolu ve de çoğu yer dolgu asfalt dedi sana sorun yaratır ve fazladan para verirsin dedi zararına olur dedi.Bizede Lassa tavsiye etti babamda güvenerek aldı şimdilik memnunuz f/p oranı iyi bir lastik good year da öyle kaliteli ve TR de iyi iş görecek lastiklerden özellikle servisçiler kullanıyor benim gördüğüm o yüzden bence bütçenize uygun olanı alın gidipte 3 ay takacağınız lastiğe 250 tl vermeyin derim :ok:

Çevrimdışı TheTuco

• Y*Ö*R*Ü*K
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
En iyi lastik markası yeni lastik  tir   :))))
Tutuş artar  ses azalır......  :)
Ford Focus Collection HB

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Conti öneririm.TS800 hem kuru asfaltta hemde ıslak ve karlı zeminde süper bir yol tutuş sağlıyor.

UG extreme, adından da anlaşılacağı gibi extreme şartlara uygun bir lastik, deseninden de belli zaten :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mc pherson;168419
Kardeş kışlık olarak 185 60R 15 kesinlikle tavsiye ederim senin için. yazlık lastiklerde kesinlikle orjinal derdim ama kışıklarda hem ince olması hem de fiyat avantajından dolayı 185 60R 15 diyorum. Jazz.a Bridgestone LM30 aldık bildiğin gibi,cumartesi akşam gece sinemadan çıkınca her yer kar kaplıydı. Yoldaki 10cm civarı bir karda test ettim lastikleri. Araçta 2 bayan olduğu için fazla sınırları zorlayamadım ama yine de genel olarak bir fikir edindim. Dik sayılabilecek bir yokuşta durdum ve neredeyse sıfır patinaj ile kalktım. Tabi CVT şanzımanın etkisi de büyük bunda. Aynı yokuşta inerken de frene bastığımda hiç ABS girmeden yavaşladı araç. Ben de sınırı merak ettiğim için biraz daha yüklendim. Tabi biraz tepkiyle karşılaştık,gece gece ne denemesi bu diye :++: Fren ve patinaj sınırı baya yüksek lastiklerin. Ama yanal tutunmalarını hiç beğenmedim. Biraz sınırı zorlasam hemen çizgisinden kaydı araç. Kuru ve ıslak zeminde gerek tutuşu gerekse de sessizliği ile bu lastikleri kesinlikle tavsiye ederim ancak UG7 denemesem de deseninden ve testlerden de anlaşılacağı üzere kış koşullarında daha başarılı bir lastik. Ama Good Year UG7'nin hiç beğenmediğim ve açıkçası sinir olduğum tarafı ise yanaklarının çok zayıf olması ve direksiyon tepkilerinin süngerimsi olması. Ayrıca UG7 gibi yönlü lastiklerin asfaltın kalitesizliğinden ötürü yolda araca gezinme yaptırması. Özellikle yüksek hızlarda bu çok belirgin. Tabi bu özellik araçtan araçtan araca göre artar veya azalır.Kışın araç çoğunlukla kuru ve ıslak zeminde kullanıldığı ve olur da kara yakalanırsak bir sürprizle karşılaşmayalım diye LM30 tercih ettim. Benim beklentilerimi fazlasıyla karşılıyor. Umarım yardımcı olabildim.
Fiyat konusuna da gelince ben 185 60R 15 84T LM30'ları tanesi 130TL'den aldım. Bridgestone bu sene fiyat politikası gereği liste fiyatlarını oldukça düşük tutmuş ve sabit fiyatlara geçmiş. Listelerde pek oynama olmuyor. Ama Good Year listesine takılma,çılgın indirimler yapabiliyor lastikçiler. zaten Good Year'ın indirimli hali de Bridgestone ile hemen hemen aynı düzeye geliyor. Karar senin artık.

Tecrübeler için çok teşekkürler. Önemli bilgiler.:)

Ama gene de kışlık hakkında yazıp çizmemin bir anlamı yok aslında. Zira dediğim gibi bizim aracın asıl ihiyacı yazlık lastik. Kışlık konusu çok daha ileri zamanlarda düşünmem gereken bir konu.

Alıntı yapılan: dgca;168746
İyi ki de sağdan soldan gelen lafları aldanıp "Ankarada kış mı olur, 4 mevsim yeter" 4 mevsim almamışım.

Gerçekten 4 mevsim lastik olsa yeter. Sorun piyasada 4 mevsim diye bilinen lastiklerin hemen hepsinin aslında bildiğimiz yazlık lastik olması.

Alıntı yapılan: Colt54;168858
Arkadaşlar bana da bir çare buluverin..

195*50*16
185*55*16
yada son çare
205*50*16

Aslında UG7'nin 195*55*16'sı var ama direksiyonu tam çevirdiğimde sürtme yapabilir..

Alıntı yapılan: hakanerdogan;168863
Hurdacılar sitesinde kısa bir gezinti ile 4 sac jantı 100 liraya alıp, ebadı iyice düşürüp fiyat avantajı ile durumu extra külfetsiz çözebilirsiniz zannımca :)

Mantıklı bir çözüm. Zaten Colt'a uygun görülen o orjinal ölçü de ayrı bir tartışma konusu...
« Son Düzenleme: 23 Aralık 2010, 03:11:44 Gönderen: SEAHAWK »
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

efe_38

• Ziyaretçi
geçen babamda mercedese 4tane goodyear vakumlu kış lastiği almış birtürlü bakamıyorum ne olduğuna :( ama çok çok hoşuma gitti kar falan dinlemiyor gaza yüklendiğim anda yarıp atıyor :ok:

babam her zaman lastikte goodyear der :) 3 araba var hepsininde 4 lastiği goodyear yazlık kışlık dahil :D benimde takdirimi kazanan lastiktir :ok:

Çevrimdışı takara34

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ağustos ayındayız halen kış lastikleri var aracın üzerinde satma düşüncem olduğu için lastik almadım.