škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Good Year Ultra Grip Extreme

Ziyaretçi · 103 · 42259

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: SEAHAWK;148141
Valla adam gibi tutunsun da ister biraz fazla yaksın. Hani sen ilk mesajında yazmışsın, 1. viteste asıldım, debriyaj yerinde çıkacak sandım diye. O hissi almayalı o kadar zaman oluyor ki... Firestone kullanımdayken 1. viteste gaza tam bastığımda tekerlerde tutunma kaybının yaşanmadığı tek bir an yok. 2000-3000 arası kesinlikle sessiz sedasız bir patinaj oluyor. Devir hız ilişkisi sapıtıyor falan. Hani böyle debriyaj sırıyor gibi. Adam gibi ivme hissedemiyorsun. 80 hp'lik araçla 250 hp'lik önden çekişli turbo GTI tadı alıyorum yani.:++:

Valla sen yazın ortasında zincir tak ve Kızılay Meydanında el freni ile 0'lar çizerek lastiği protesto et derim :D

Şaka bi yana, gazı okşar kullanımda işte o tip lastikler az yaktırıyor aslında. Fazla kavramayacak, kasmayacak :D

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;148143
Valla sen yazın ortasında zincir tak ve Kızılay Meydanında el freni ile 0'lar çizerek lastiği protesto et derim :D

Şaka bi yana, gazı okşar kullanımda işte o tip lastikler az yaktırıyor aslında. Fazla kavramayacak, kasmayacak :D

Hahahahah:++::lol:

Dediğinde de doğrusun. Sonuçta bu arabanın bu ölçülerle o kadar az yakabilmesinde mutlaka düşük sürtünmenin etkisi vardır. Zaten lastik de Fuelsaver, yani düşük sürtünme özellikli.:) Firestone Firehawk 700 Fuelsaver (Tam model ismi verdim ki, gördüğünüz yerde kaçın:++:)
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
http://www.okazii.ro/catalog/39768725/Anvelope-Firestone-Firehawk-700-Fuel-saver-195-55-R15.html

Satılık lastiğe gel :D

Biz tahtıravanların altına koyuyoz bunu :lol:

(şimdi farkettimde, 23.000'li bişiler diyo, 23 binde bu hale geldide protesto mu çekiyo????)
« Son Düzenleme: 14 Ekim 2010, 23:38:13 Gönderen: hakanerdogan »

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;148146
http://www.okazii.ro/catalog/39768725/Anvelope-Firestone-Firehawk-700-Fuel-saver-195-55-R15.html

Satılık lastiğe gel :D

Biz tahtıravanların altına koyuyoz bunu :lol:

(şimdi farkettimde, 23.000'li bişiler diyo, 23 binde bu hale geldide protesto mu çekiyo????)

Ahuahuhah:++:

Valla inanırım o 23 bin olayına da. Bizim araç 45 binde. Üstelik senenin 5 ayında kışlık lastikle gezer. Yazlıklar tahminen 30 bin anca yapmıştır yani. Ama daha şimdiden ciddi ciddi diş derinliği kaybı var. 4mm falan kaldı sanırım.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mayham85;148152
değişme zamanı gelmiş onların

Geldi aslında hakikaten. Ama biraz daha dayanması lazım.:)
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2010, 00:24:09 Gönderen: SEAHAWK »
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu arada kış lastiğinin fazla yaktırdığı konusunda hakana bende katılıyorum.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Selam Hakan,

yakıt tüketimindeki artısa hava sıcaklığın düsmesininde etkisi büyük sanırım,
her sabah gittigim 13 km deniz seviyesi düz yolda, yazın sıcaklarda ortalama 4,1 ortalama ile gidiyorum(cc 90km sabit), havalar gecen cok sogudunda 7-8 derecede 4,8 ortalama ile gittim, bu sabah 17 derecede 4,4 ile gittim, yani kısa mesafede motor ısınana kadar arac cok yakıyor,
senin tüketim artısında hava sıcaklarının düsmesininde etkiside var gibi :-)

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;148266
Selam Hakan,

yakıt tüketimindeki artısa hava sıcaklığın düsmesininde etkisi büyük sanırım,
her sabah gittigim 13 km deniz seviyesi düz yolda, yazın sıcaklarda ortalama 4,1 ortalama ile gidiyorum(cc 90km sabit), havalar gecen cok sogudunda 7-8 derecede 4,8 ortalama ile gittim, bu sabah 17 derecede 4,4 ile gittim, yani kısa mesafede motor ısınana kadar arac cok yakıyor,
senin tüketim artısında hava sıcaklarının düsmesininde etkiside var gibi :-)

good year a laf söyletmem diyorsun yani :):kork1:

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Iyi ismimizi koruyalım :) dimi?

lastik isi gercekten önemli bi is, herkes lastik yapamıyor, yaptığını zannediyor, 20-30bin km sonra yapamadığını anlıyor, lastigin disi olsa bile yol tutmamaya baslıyor, veya cabuk eriyip gidiyor, veya - / + hava sartlarında özelligini kaybediyor, veya cabuk patlıyor, catlıyor,
ne kadar kaliteli(dolayısıyla pahalı) lastik kullanırsak o kadar güvendeyiz,
ani durumlarda lastigi iyi olan kurtuluyor-duruyor,
üc kurus lastige vermeyip, daha büyük maddi kayıplara ugruyoruz, can kaybının değeri ölcülemez zaten,
daha ucuz diye aldığımız lastikler 20-30bin km sonra özelligini kaybediyorlar,

benim sahsi düsüncem, sürekli bindiginiz aracın lastigi iyi olsun, aracla asfalt arasında lastik var sonucta,

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;148270

lastik isi gercekten önemli bi is, herkes lastik yapamıyor, yaptığını zannediyor, 20-30bin km sonra yapamadığını anlıyor, lastigin disi olsa bile yol tutmamaya baslıyor, veya cabuk eriyip gidiyor, veya - / + hava sartlarında özelligini kaybediyor, veya cabuk patlıyor, catlıyor,
üc kurus lastige vermeyip, daha büyük maddi kayıplara ugruyoruz, can kaybının değeri ölcülemez zaten,

benim sahsi düsüncem, sürekli bindiginiz aracın lastigi iyi olsun, aracla asfalt arasında lastik var sonucta,

Çok güzel bir açıklama....:ok:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mustisahin;148270

Evet aklıma bunlar geldi dedim la başlarım 3'üne 5'ine, 2 takım/8 adet alabileceğim belki en iyi lastikleri aldığımı düşünüyorum.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SEAHAWK;148141
Valla adam gibi tutunsun da ister biraz fazla yaksın. Hani sen ilk mesajında yazmışsın, 1. viteste asıldım, debriyaj yerinde çıkacak sandım diye. O hissi almayalı o kadar zaman oluyor ki... Firestone kullanımdayken 1. viteste gaza tam bastığımda tekerlerde tutunma kaybının yaşanmadığı tek bir an yok. 2000-3000 arası kesinlikle sessiz sedasız bir patinaj oluyor. Devir hız ilişkisi sapıtıyor falan. Hani böyle debriyaj sırıyor gibi. Adam gibi ivme hissedemiyorsun. 80 hp'lik araçla 250 hp'lik önden çekişli turbo GTI tadı alıyorum yani.:++:

:++::++:

Şaka bir yana belkide kışlıklara erken geçmemizin en büyük sebebi Firestonelar.hafif kötü asfaltta kızaklamaya çom müsait bir lastik zaten her daim patide:D

Lastiği 17binkm kullandık kullanıyoruz benim gözümde hiç bir aşınma yok halen taş gibi aşınmadan duruyor gören kışlık lastik zannediyor:DHakan Abinin verdiği linkteki lastikleri görünce acıdım hep pati modunda ilerlemiş arkadaş:hanz:

ben yazdım sanıodum yazmamışım lastikler Hayırlı Olsun abi güle güle kullan:)
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2010, 15:19:27 Gönderen: dgn »

Çevrimdışı abidincek

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;148139
3.4'ün altına inemedim 2 gündür, hani Efficientlar varken 2.9 yaptığım rotada(gece boşken geçiyorum), ulan bi lastik patinaj bile çekmez mi...

ben bu lastikleri geçen yıl aldım kullandım. ılgazın zirvesinde kar buz paty yapmaya çalıştım mübarekler yerleri bir ısırıyor yaptıramadım. bu lastikler mütiş. cam gibi buzda gittim en ufak bir kayma yapmıyor. hakan kardeş gönlün rahat olsun seni hiç bir rampada bırakmaz bu lastikler..:ok::ok:
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hasan;147804
Benim Lastikler de 195/60/15 88H Good Year Efficientgrip arabayı aldığımda taktırdım 142.5 tanesi

bende yaklaşık 1 ay önce taktırdım 195*65*15 GY EG leri 125 tl ve 6 taksit
bu hafta aküyü yeniledim yiğit akü 100 tl ve 6 taksit önümüzdeki 15 gün içindede lassa  kışlıklar takılacak 110 tl ve 6 taksit

taksitle yaşıyoruz anlıycanız