škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bende stopları kızarttım :) Güncellendi!

Ziyaretçi · 108 · 40041

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
zaten aklımda olan ama gözümün yemediği bir olaydı, bahriyeli komutanlarımdan aldığım feyz ile daldım bugün stoplara. öncelikle elime kampana boyamadan sonra 2. kez boya aldığımdan profesyonel bir çalışma olmadı.

pek fazla anlatılacak bir şeyi yok, hepsiburada'dan motip transparan stop boyası sipariş ettim, kargosu beleş :hanz: şampuan hediyeli hemde 50 ml Clear :++: :++:

malzeme bu, 150 ml aldım ama bundan öle pek iş çıkacak gibi değil, yada ben amatörüm ondan, içinde her iki stopa bi kat daha atacak ya çıkar ya çıkmaz :kiki:artık etrafı mı boyadık bilmiyom :hanz:

stopları söktüm ama uygulamaya geçmeden önce ıskarta bi camda deneme çalışmaları yaptım pek anlamadığımdan boyanın tepkilerini ölçmek bakımından :) artık etrafı mı boyadık bilmiyom :hanz:

boyanmıcak yerleri maskeledim, tabi maskeleme bandı almayı unutmazsanız benim gibi kalıpla falan uğraşmazsınız orta reflektör için, unutmayın :hanz:
burda daha boyama bitmedi soldakine attım bi kaç kat daha, yan yana koyup ton tutturana kadar asıldım.

tabi çok dikkatli bakmayınca anlaşılmyor ama sonuçta amatörce 13 TL ye mâl edilmiş bir olay olunca bazı yerlerde çok dikkat etmeme rağmen zor belli olan dalgalanmalar oldu, özellikle eğim olan yerde yığılma yapıyı namıssız.

bitmiş hali bu, illa ki öteki kırmızı yerler gibi parıldak olmuyor, sonuçta oranın teni başka, oranında desenini tonunu öle kabullenip sevmek gerek :kiki:

gündüzün arabaya takar bile öyle foto koyarım, şimdilik bu kadar.

octaviaman

• Ziyaretçi
Emeğine sağlık.Arabanın üstünde güzel duracak büyük ihtimal.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Eline sağlık  :ok:

Fabito'da güzel durur bence  ;)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ellerine sağlık Hakancım illa banada yaptıracaksınız :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

ahmettatlı

• Ziyaretçi

hakanerdogan

• Ziyaretçi
çok saolun, teşekkürler, daha takmadım bende merak ediyorum :lol:

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun hakan... :ok:
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Beytullah abi senin beyaz güvercinde ne güzel durur ya kırmızı kırımızı... bide vernik atarsan üstünde... :spr::spr:

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;26483
Beytullah abi senin beyaz güvercinde ne güzel durur ya kırmızı kırımızı... bide vernik atarsan üstünde... :spr::spr:

girmeyin kanıma...:hanz: boya işinden hiç anlamam...:(

artık bi fırsatını bulursak ilerde inşallah...:ok:
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eline sağlık Hakan, odanın içinde boyamadın umarım :D Farkında olmasanda sprey boya baya uçuyo sağa sola. 150ml ile baya bi iş çıkar aslında, boyayı ne kadar az kullanırsan o kadar temiz iş çıkıyo. İnce bir kat atıp kurumasını bekleyip daha sonra bir kat daha atmak gerekiyo, aceleye getirip fazla sıkınca akma ve birikme oluyo boyada. Arabaya monte ettikten sonra oto cilası varsa cila süngeriyle iyice parlat, şu an pütür pütür, mat bir görüntüsü vardır cilayı atınca kaymak gibi olur.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sprey boyalar adi oluyor genelde hele plastikte tutunması zor oluyor en ufak bir dokunmada çizilme yapıyor vs o kadar dayanıklı bir malzeme değil ama güzel durmuş arabanın üstünde görmek lazım

Eline sağlık hakan abi :)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: 06navy;26488
Eline sağlık Hakan, odanın içinde boyamadın umarım :D Farkında olmasanda sprey boya baya uçuyo sağa sola. 150ml ile baya bi iş çıkar aslında, boyayı ne kadar az kullanırsan o kadar temiz iş çıkıyo. İnce bir kat atıp kurumasını bekleyip daha sonra bir kat daha atmak gerekiyo, aceleye getirip fazla sıkınca akma ve birikme oluyo boyada. Arabaya monte ettikten sonra oto cilası varsa cila süngeriyle iyice parlat, şu an pütür pütür, mat bir görüntüsü vardır cilayı atınca kaymak gibi olur.

tamam abi cila var atarım, oda değil ora balkon, yoksa anam :kavga:

maskelemeye çalıştım ama çok hafif uçuşma ile sağa sola birikme yapmış, ama görmez onları üstüne halıyı denk getirdim :kiki:

yinede beklediğim fiyasko ile karşılaşmadım, kesin elime yüzüme bulaştırıp şaşmaz yollarına düşüp 20-30 tl boyacıya verecem gibi bi his var içimde ama bunlarla biraz gidelim bakalım, bıkınca yada o atınca profesyonel bişi belki ilerde...

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;26474
Ellerine sağlık Hakancım illa banada yaptıracaksınız :D

stop kızartıp bide yaylasan, yaylasak, tam süper olacak :hanz:

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
elıne saglık hakan allahtan ısı yaparken evı kırletmemıssın hadı beklıoyz su stopların takılı fotolarını