škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araca Özel Perde

lrfan · 217 · 90246

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Merhaba arkadaşlar,

Film işine sıcak bakmadığım için hep bu tarz perdelerden aldım

Takıldı :ok:

Alıntı
Evet, sonuç tam istediğim gibi :ok:

Klipsleri (plastik olanları kullanmadım)

Metal olanlardan kapı camlarına 3, kelebeklere 2, bagaj camına 1 tane (silecek motorunun plastiğinin oraya) yetti

Güneşe doğru bakınca

Önce

Sonra

Dışarıdan içerisi görünmüyor :ok:

İçeriden dışarısı

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İrfan abi Passat forumundan bir kaç kişi kullanıyor.Gayet memnunlar.Fakat klipsleri yerine takarken bant yapıştır önce,boyayı kazıyabiliyormuş.
Ama bana sorarsan,en incesinden güzel bir film çektir derim.Hiç bir sorun olmaz sadece arkalarda,hemde en ince.
http://www.passatturkiye.com/threads/548-Passat-Perde/page2

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam dün arkadaş bod marka aldı hepsiburada'dan takılması kolay. Klipsleri Can'ın dediği gibi önce bantlayıp takarsan boyaya zarar vermez. Bende dün hb'deb baktım mops marka var bizim araca fiyat 160 TL civarı neredeyse kaliteli bir cam filmi ile aynı fiyatı. Almayı düşünüyorum ama benim zıpır çocuk zarar verirmi bilemedim. Yarın resim çekip eklerim buraya...;)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Suleyman;236698
Hocam dün arkadaş bod marka aldı hepsiburada'dan takılması kolay. Klipsleri Can'ın dediği gibi önce bantlayıp takarsan boyaya zarar vermez. Bende dün hb'deb baktım mops marka var bizim araca fiyat 160 TL civarı neredeyse kaliteli bir cam filmi ile aynı fiyatı. Almayı düşünüyorum ama benim zıpır çocuk zarar verirmi bilemedim. Yarın resim çekip eklerim buraya...;)

Cam filminin açık tonu o kadar işe yaramıyor, malum bizim arka camlar dev gibi, kaçış yok güneşten arkada oturana. Hem kışın film olsun istemem, ya da gece karanlıkta film arkada oturana çile oluyor.

Üstelik film işinde muayene hikayesi var, polis var. Muayenede ilkinde hafif kusur verir ama sonraki muayenede ağıra döner, kusur düzelmemişse.

Yani film işi moka sarabilir, hele çevirmede hatanı arayan bir polise dek gelirsen.

İyi bir filmi 150'ye halletmem zor, fiyatlara baktım :)

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;236700
.............................

Yani film işi moka sarabilir, hele çevirmede hatanı arayan bir polise dek gelirsen.

Polisler her ay veya belli bir dönemde belli bir sayıda uygulama yapmak zorundalar. O sayıyı dolduramazlarsa dediğin gibi fili bahanesi ile ceza yenebilir.
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam, dedigin gibi film kısın karanlık havada bayagı görüsü engelliyor, sürüs güvenligini azaltır, kalitesiz olanı cabuk deforme oluyor, rengi soluyor,
fakat perdeninde eksi yönü , normal havada dısarıyı filmden daha az gösterir bence,

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;236700
Cam filminin açık tonu o kadar işe yaramıyor, malum bizim arka camlar dev gibi, kaçış yok güneşten arkada oturana. Hem kışın film olsun istemem, ya da gece karanlıkta film arkada oturana çile oluyor.

Üstelik film işinde muayene hikayesi var, polis var. Muayenede ilkinde hafif kusur verir ama sonraki muayenede ağıra döner, kusur düzelmemişse.

İrfan abi filmin iyisinde,en koyusu bile ışığı çok fazla kesmez.Ancak ısıyı minimuma indirir.
Bendeki filmler 3M marka,%25 geçirgen(Daha doğrusu %75),yani 2 numara.Gece en ufak sıkıntı yok.
Dandik filmlerde gündüz bile dışarsı zor görünüyor.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;236719
İrfan abi filmin iyisinde,en koyusu bile ışığı çok fazla kesmez..

O zaman perde yine benim için daha uygun olacak :)

Alıntı yapılan: mustisahin;236718
fakat perdeninde eksi yönü , normal havada dısarıyı filmden daha az gösterir bence,

Bu dert değil, yazın arka taraf çok güneş-ışık alıyor, bebek uyuyamıyor vs. Dışarısı hiç görünmese de olur :)

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Senin sorun ışığı kesmekse perde daha doğru olur o zaman :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benimde ikilemde kaldığım bir konu.Hala kararsızım bende.Ama görünüş için istiyorum ziyade bende..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı hedowich

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
filmin UV filtresi ozelligini de unutmamak lazim malesef isin cilt kanseri boyutuda var:( arabada bazen gunes sicakligindan terletmesinden cok resmen yakmasi deli ediyor beni..

Irfan hoca dogru soyluyor kaliteli cam filmini 160tlye yaptirmak imkansiz gibi birsey..perde fiyat/risk bakimindan +1 sahsen Canin dedigi gibi 2 numarali 3M filmi goz ardi etmemek gerek:)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Normal camdan UV'nin çok büyük bir kısmı geçemiyor zaten, o açıdan sorun olmaz  ;)

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hiko;236711
Polisler her ay veya belli bir dönemde belli bir sayıda uygulama yapmak zorundalar. O sayıyı dolduramazlarsa dediğin gibi fili bahanesi ile ceza yenebilir.

aynen öyle, yunus cevirmelerinde basrolde siyah camlılar var:D

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende yaz öncesi camlara film cekmistim, bana göre arabanın rengine gitmedigi icin filmi söküp portatif perde takmıstım, böyle profesyonel olmamasına ragmen perde daha kullanıslıydı bana göre,
örnek iki resimde asagıda, perdeli hali veya en acık siyah filmli hali,

Uploaded with ImageShack.us

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim ufaklı doğduğu zaman yaptırmıştı babam halada kullanıyoruz 5 senesini doldurdu artık köşelerde açılmaya başladı ama F/P olarak görevini yaptı diyebilirim 150 tl ye yaptırmıştı tanıdık olduğundan ucuza kapattı çizilmez ve kaliteli bir filmdi tabi 3M kadar değil ama işini iyi yaptı en açık tonda polisler pek sorun yaratmadı 5 senede 3 kere çevirdiler ama bir şey demediler.Muaynede ise adamlar fark etmedi bile o yüzden açık ton film diyorum bebişte rahat eder yoksa bu perdeler pek dayanmaz ufaklıklar asılıp koparıyor 1-2 ay güneşlikle idare etmeye çalıştık ama olmadı :D