škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Saygısız, Dikkatsiz Komşular ve Söz dinlemez veletleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;624239
NE KAdar kolay para kazanıyorlar. 1.5 milyon tlye ev mi olur?

İşçinin, çalışanın hakkını sömürürseniz çok kolay bu rakamları kazanmak.

Siz/biz çalışan olarak maaşı aldığımız gün yaklaşık olarak %33 gelir vergisi vs. ödüyoruz. Ancak işverenler yediği yemeğin KDV'sini bile tahsis edebiliyor. Biz edemiyoruz!

Fazla söze gerek yok. İşveren de devlet de işçinin/emekçinin üzerinden geçiniyor.

2016 yılında ücretli çalışanların maaşlarından kesilen Gelir Vergisi yaklaşık 59,6 milyar ₺
Patronlarının ödediği Kurumlar Vergisi 43 milyar ₺

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla ben de o patronlardanım. Sonuçta işverenim. 19 senedir eczacılık yapıyorum. yediğim içtiğim kendi düğünüm, çocuğumun sünneti dışında bir arsa alabildim yarısını halam ödedi. bir de 2015 de superbi aldım 4 yıl vadeli kredi ile. kaçıran hamuduyla götürüyor. geri kalanı yediğimiz içtiğimiz.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zengin olmak istiyorsa ya devletten çalacak ya işçiden yada başka yoldan yoksa o para birikmez ha gerçekten hak yemeden durumu iyi olanlarda var ama o da yüzde kaç.

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Biz de esnaflık yapıyoruz toptan olarak , borcu borçla ödüyoruz öyle kolay olsa keşke. Mal mülk serveti sahibi de değiliz halimize binlerce şükür, elhamdulillah.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yanlış anlaşılmasın lafım tüm işverenlere değil. Sonuçta işçisine çok güzel imkanlar sunan işverenler de mevcut. Ya da hakkıyla kazanan, ve hakkıyla dağıtan da çok fazla işveren var.