škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yol Bilgisayarı Sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı eren1977

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar.. 2016 model Superb aracımda yol bilgisayarındaki yakıt aldıktan sonra yapılan mesafe ve ortalama tüketim bazen kendiliğinden sıfırlanıyor. Aynı sorundan Passat B8 ile ilgili forumlarda da bahsedilmiş. Sizde durum nasıl ve neden oluyor acaba?

Çevrimdışı Mecheng89

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sorunun kaynağının aracın fazla sarsılmadan dolayı yakıt deposunun içinde yakıtın yukarı aşağı hareket ederek sensöre ulaşıp araç sanki yakıt almış gibi algılamış olabilir. Asıl sorunu bilmiyorum ben daha önce yaşamadım.

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Her 100 saatlik sürüş süresinden sonra genel sıfırlama yapar. Belki ona denk gelmiştir.

Çevrimdışı eren1977

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Celalsn;622218
Sıfırlanan km göstergesi hangisi peki?

"Yakıt aldıktan sonra" ortalama yakıt tüketimi ekranı.

Alıntı yapılan: Mecheng89;622215
Sorunun kaynağının aracın fazla sarsılmadan dolayı yakıt deposunun içinde yakıtın yukarı aşağı hareket ederek sensöre ulaşıp araç sanki yakıt almış gibi algılamış olabilir. Asıl sorunu bilmiyorum ben daha önce yaşamadım.

Öyle bir sensör mü var? Passat b8 forumunda da aynı şikayet mevcut.

Alıntı yapılan: kolgezer;622224
Her 100 saatlik sürüş süresinden sonra genel sıfırlama yapar. Belki ona denk gelmiştir.

Sürüş için yüz saat uzun bir süre, o kadar zaman geçmediği halde birkaç kez sıfırlandı.
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2017, 18:58:02 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yakit icin bir sensor oldugunu sanmiyorum. Deponun dis kapagini actiginizda icteki kapagi acmasaniz bile yakit aldiktan sonra bolumu sifirlaniyor bilginize

Çevrimdışı lordthebar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu sorun benim araçta da mevcut, bir gelişme var mı? Servis çözüm bulabiliyor mu? Bu yüzden resmen yolda kaldım.

Çevrimdışı lordthebar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bu sorunla karşılaşan oldu mu yardımlarınızı rica ederim. Servise götürmeden biraz bilgi sahibi olmak istiyorum.

Çevrimdışı eren1977

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Değişik zamanlarda sıfırladı, neye göre sıfırladığına dair herhangi bir bağlantı kuramadım. Bazen yüzlerce km sıfırlamıyor. Depo dış kapağının açılıp kapatılmasıyla da herhangi bir ilgisi yok. Her araç yıkadığımda kapağı açıp içindeki suyu kuruluyorum ve özellikle takip ediyorum sıfırlamıyor. Neyse ki "uzun dönem" ekranı var da oradan takip edebiliyorum.

Çevrimdışı lordthebar

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Son zamanda araçta, yakıt ibresi de kendiliğinden yükselmeye başladı. Hem yakıt aldıktan sonra bilgisini sıfırlıyor- kalan gidilebilir km artıyor, hem de yakıt ibresi yarım birim kadar yukarı çıkıyor. Genelde son kırmızı noktaya geldikten sonra oldu. Bu yüzden benzinim bitti yolda kaldım. Zamanım kısıtlı servise bırakamıyorum? Son çare tabii servis.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim de bir kaç kez başıma geldi. bilgiler yakıt almamama rağmen sıfırlandı. acaba dedim akü zayıfladı da marş basarken mi sıfırlandı. ama o zaman da günlük km vs de sıfırlanması lazım.