škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yol tutuşu tabiri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13384]Forever[/MENTION]

Ben Superble yüksek hızda aldığım güveni c segmentte alamıyorum abi bence sen araca ön yargılısın abi.Sen 140 ı geçmiyorsan Superble Mondeo Talismana binen adam napacak :) ben uzun yolda yüksek hızda kullanıyorum hiç sorun yaşamadım ne uzun soluklu virajlarda ne de başka bi yerde tedirgin dahi etmedi.Test kanallarının yaptığı gibi de virajdan viraja atmadım ki onu c segmente binen birisi de yapmıyor e segmente binen birisi de.Yapacaksa zaten sportif bir araç alıyor.Ancak otobanda çok kez 200 üstü hızlarda virajda döndüm 150-160 la hiç bir sorun yaşamadan uzun süre de bastım.Bence biraz araca ön yargılısınız araca biraz opsiyon tanırsanız düşüncenizden çok daha iyi olduğunı göreceğinizden eminim.Hacim derken birçok araç zaten 4.5 metreden uzun özellikle d segmentler hemen hemen aynı uzunluklarda ancak superbte bu boyutlar çok iyi kullanılarak güzel bir hacim elde edilmiş.Birçok c segment hb sedan araçta sürdüm d segmentte Superbin yol tutuşu kesinlikle ortalamaların altında değil bence bir tıkta üstünde benim düşüncem böyle Superb için.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çağrı kardeş yanlış anladın, güvensizlikten değil, uzun yola ailemle gittiğim ve araçta birisi 6 aylık 3 tane çocuk bulunduğu için basmıyorum. Evlenmeden önce bizde çok delilik yaptık, otoban ve şimdiki araçlarda yoktu, 200km sürati tek şerit yolda şahinle yapıyorduk :)
Superbte sadece şehir içinde tek başıma olduğum için agresif kullanıyorum ve konfor odaklı amartisörlerin aşırı salınımı hızlı hareketlere izin vermiyor ben bundan bahsediyorum. Şimdiye kadar en az 20 tane B, C ve D segment aracı 10bin km üzerinde kullandım onlarla mukayese ediyorum.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13384]Forever[/MENTION]

Anladım abi bugün tek başıma yol boşken bir kavşağa genişten 70 le girdim araçta salınım var ama kafası içeri çekiyo sürekli kırdığın yere birde 19 lastiklerinde etkisi olabilir bilmiyorum ben superble biraz delilik yapmayı çok seviyorum insanlara farklı görünüyo bu araçla olunca. Bi scirocco ile yapsan sıradan geliyo ama aynısını ben bunla yapınca oooo arabaya bak tepkisi veriyor herkes :)

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aman dikkat. yoldaki bir bozukluk, dökülen yağ gibi olağan üstü nedenlerle başına bişi gelmesin.

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;619977
aman dikkat. yoldaki bir bozukluk, dökülen yağ gibi olağan üstü nedenlerle başına bişi gelmesin.

Yok abi kontrol etmediğim bilmediğim yerde veya trafik olan bi yerde ne kendimi ne de bir başkasını riske atmam o konuda tedbirimi elimden geldiğince alıyorum :)

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
skoda one app deki g-metreye göre +/- 0.4 g leri dönüyoruz sorunsuz. üstüne gerek olmadı :)

Çevrimdışı Engin E.

• H u r d a c ı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Bırıdgestone Turanzalardan çok memnunum,otobanda 200 le giderken Kartal anıden sollama yaparak benim şeridime girdi.Ani frenlemede ne arac sapma yaptı nede lastikler kendini saldı,olduğu yere yığıldı..Önceki aracımda da aynı lastikten kullandım hiç bir sorunla karşılaşmadım

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Turanza standart kullanımda çok iyi bir lastik. Dayanıklı, balon yapmaz, yıllarca kullan çatlamaz, 80bin de bile muayeneden geçecek diş derinliğine sahiptir ama eskidikçe konforsuz, sert ve yol tutuşu vasat bir lastik olur.
Piyasada tüm özellikleri tek lastikte birleştiren marka yok. Birazda ülkemizin iklimi buna el vermiyor. Kuru zemin performansı iyi olan tüm lastiklerin ıslak zemin etiketi F gürültü 73dB ve üzeri. Islakta iyi olan lastikte kuruda yol tutmuyor. Ben kışlıklarla geziyorum canavar gibi ama ön akstakilerin dişleri tamamen parçalandı, 7bin km yol yapmasına rağmen bu kışı zor çıkartır.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Michelin alacağım ben. henüz 23000kmdeyiz 2 yıl oldu. p7lerle devam şimdilik. 19 inç boyutta verdiği lastikler spor tip. çok sessiz olmayacaklar gibi.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Falkenlerde fena lastik değilmiş.Superbden diğer araca taktım kullanıyorum tepkıleri çok ıyı.Birkaç defa sert çukurlara düştüm balon yapmıştır dedim ama çok şükür problem çıkmadı.Ön yargılı olmamak lazım.Alır almaz Falkeni diğer araçtaki Turanzalarla değiştirmiştim.