škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yüksek su birikintisinden geçmek

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cncskn52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle konu daha önce açıldıysa affola aradım bulamadım o yüzden açma gereği duydum. Superb aracımızın yanı sıra 2017 model bir seat leon aracımız var bugün sağnak şekilde yağmur yağdı ve kanalizasyon taşmış araçla derin bir suya girmek zorunda kaldım geçtim ve gittim araçta herhangi bir sorun gözükmedi ancak kaputu açtığımda damla şekilde bazı yerler ıslaktı ve kaput döşemesine su sıçramıştı. Motora veya aracın herhangi bir parçasına zarar vermiş olabilir miyim? Yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler...

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba korkmanizi gerektirecek bir durum yok. Normal birsey bu tek sknti o su damlaciklari bazi plastik aksamlarin solmasina tabi bir seferden olacagini pek dusunmuyorum. Ama motor bolgelerinde su kalmamasi lazim cunku motor yurur vaziyetteyken isinmia durumda oluyor ve o su haliyle buyar oluyor ama izi kalabilir orada. Herhangi bir parcaya zarar vermesi bana gore %10 cok dusuk.
Ama iciniz rahat olsun istiyorsaniz würth marka motor temizleme spreyi var ondan alin sıkın motorunuzu tertemiz yapacaktir ve elektrik aksamlara hicbir zarari olmayan madde koyulmus icine o madde elektriye girmiyor. Kirec lekesi motorda en ufak lekeyi dahi yok ediyor motor sifir gibi gorunuyor.

Çevrimdışı Cncskn52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yorumunuz için teşekkür ederim dediğiniz ürünü de deneyeceğim. Bahsettiğim su lastiğin yarısına kadar gelen bir yükseklikteydi o yüzden endişelendim biraz. Ama aracı denedim herhangi bir sorun motorla veya şanzımanla ilgili yok gibi yine dr sormak istedim