škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kapılar Sert Kapanıyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kolay gelsin arkadaşlar superb 1.6 tdi Prestige  aracım ve kapıları biraz sert kapanıyor  bir çoğu kez ikinci sefer çekmek zorunda kalıyorum. Geçenlerde comfort paket bir passattaki kapı yumuşaklığını görünce kapılarımdan şüphe ettim. Başka bir superb de teyit etme şansım olmadı. Acaba tüm araçlarda da aynı mı yoksa benim kapı ayarlarımda problem mi var?

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de aynı.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence ayarlarına baktırın. ağustos 2015ten beri kullanıyoruz bir sıkıntı yok.

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Özellikle ön kapılar zor kapanıyorsa sorununuz kapı lastiklerinde ve bir süre sonra da arka kapı nikelajınız kalkacak.
Benim araçta da kapılar zor kapanıyor ve açılırken bir takılma oluyordu. Servise gittim kapı lastiğini soyup içine silikon sıktılar, önceleri iyi idi son birkaç aydır yine ön kapı lastiği arka kapı lastiğine doğru uzadı ve arka kapı lastiğine sürttüğü için kapı zor kapanıp zor açılıyor.
Sizde kapıları kapatıp iki kapı arasındaki mesafeye bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız. İki kapı arasında kaportada 0,5 cm mesafe var ama en tepedeki lastikler birbirine sürtüyor.

Çevrimdışı Rifle44

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Forever;612740
Özellikle ön kapılar zor kapanıyorsa sorununuz kapı lastiklerinde ve bir süre sonra da arka kapı nikelajınız kalkacak.
Benim araçta da kapılar zor kapanıyor ve açılırken bir takılma oluyordu. Servise gittim kapı lastiğini soyup içine silikon sıktılar, önceleri iyi idi son birkaç aydır yine ön kapı lastiği arka kapı lastiğine doğru uzadı ve arka kapı lastiğine sürttüğü için kapı zor kapanıp zor açılıyor.
Sizde kapıları kapatıp iki kapı arasındaki mesafeye bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız. İki kapı arasında kaportada 0,5 cm mesafe var ama en tepedeki lastikler birbirine sürtüyor.

Hocam ön çıta nikelajı bende de dediğiniz gibi sürekli yerinden ayrılıyordu servise randevu alıp götürünce gerekli işlemi yaptılar şimdilik bir problem yok.Ancak 4 kapıda normalden biraz sert kapanıyor gibi geliyor.Çıtaların onarımı sağlanıp servisten çıkacağım sırada aklıma gelip konuyu ayaküstü danışmana sordum.Onlarda kasa ağır kapılar normaldir dediler ama bir başka araçta teyit şansım olmadığı için kafamda soru işareti oluştu.Konforun ön planda tutulduğu prestige paket bir araçta buna normal deniliyorsa bu bir eksidir.Geçenlerde passat 2016 comfort modelde arka kapının gayet yumuşak hafif bir meyilde bile yerine oturacak şekilde kapandığını görünce sizlere de sorarak teyit etmek istedim.

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar küçük meseleler için aracınızı hiçkimseye emanet etmeyin. Elinizden biraz iş geliyorsa emin olun siz daha iyisini yaparsınız. Bu tür istekler servise angarya gibi geliyor. Baştan savacak yöntemlerle kurtuluyorlar. Benim felsefem bu. Daha farklı garanti dışı bırakacak ya da ileriye dönük büyük sorun oluşturacak durumlarsa mutlak servise giderim

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben aracın kapısındaki o açarken ağırlığı biraz sertliğini seviyorum lüks hissettiriyor yani kuş gibi açılıp kapanan kapıları hiçbir zaman sevmemişimdir ki bir audi kapısı da passatın kapısı gibi kuş gibi hafif değildir ayarsızlık kapanmama ayrı bir olay ama kapıların o ağırlığına bayılıyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi