škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Zorunlu trafik sigortası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı trblsl

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Devlet yarı fiyatına ptt ve ziraatten yapmaya başlamış daha teferruatlı bilgisi olan varsa paylaşabilir mi? Bilmeyenler de öğrenmiş olur..

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Haberde okumustum, ayni sigorta şirketlerinden teklifler aldığı için yari fiyatina trafik sigortasısın hikaye olduğunu yaziyordu.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
asparagas....musterı cekmenın baska yolu.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Attorney58

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bankaların daha uygun yaptığının ben de duydum ama hiç fikrim yok gittim 650 tl ye yaptırmıştım şimdiki aracımı

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugun bizzat gittim ziraat banka subesine,bireysel  musteri temsilcisi ile gorustum. Aracin bilgilerini verdim, ve beklemeye basladikberaber ancak sigorta ekrani acilmadi bile. Kendisine dedimki sosyal medyada ve bazi haber sitelerinde yari yariya prim cikiyormus dedim, yok beyfendi daha dusuk cikana rastlamadim dedi. Bu haber yuzunden sigorta danismanina donduk dedi. İnternette PTT ye sorgulattim gecenyil 4.450 tl ye yapilan sigortaya gurupamadan 21.572 tl, hdi den 8.593 tl, ray dan 7.534 tl fiyat verdi. Az once ziraat sigorta sitesini incelerken teklif al bolumunu fark ettim en alta kucucuk kutu koymuslar. Girdim bilgileri 8.272 tl verdi, 388 tl indirim ve 2.945 tl sürprim cikti. Anliycaniz iki ucu gresli degnek. Sigortamnetten fiyat alayim dedim internet uzerinden bilgileri girdim verilen fiyatlarda firma adi yok , telefonu vermez olaydim yapistilar yakama ve en dusuk 4.400 tl fiyat verdiler, ve acayip israr ettiler. Dedimki beni 3 gun sonra arayin ben bi arastirayim dedim. Uc gun sonra zir zir telefon dedim buyrun yok soyle yok boyle , dedimki ziraat sigorta 3.200 tl teklif veriyor siz ne verceniz yok kem yok kum daha fazla uzatmadilar dustuler yakamdan simdilik.

Bu arada arac 2007 model MAN tir cekicisi.
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2016, 23:32:13 Gönderen: mdindas »

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şaka mı bu geçen sene 17 ağustos ki fiyatların zaten yükseldiği bir dönemdi 480 tl ye yaptırdığım trafik sigortası bu yıl hasarsızlığa rağmen 780 tl çıkıyor ki 2000 tl çıkaran firmalar bile var. Ağam bizle dalga geçiyir.

Çevrimdışı OsmanŞENGÖZ

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hasarsızlıkta ücretin azalması gerekmiyo mu?
Devlet el atacak düzeltecek felan deniyordu, oda hikaye çıktı galiba.

Çevrimdışı 53AK53

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba.
Bende sigorta işini aileden dolayı yaşarak görüyorum. Ziraat ve ptt kötüleme karalama gibi bir niyetim yok ama şu bir gerçek ki sigorta işi başka bankacılık işlemleri başka. Bu işin niteliği bilir kişi olmaktır ve herkes bildiği işi yapmalıdır. 300tl yaptıkları araba sigortası motora ait kesilmiş bir poliçedir. Bir diğer fiyaskoysa ford cinsi kamyoneti otomobil olarak kesiyor ve müşteride ucuza işi bitirdiğini sanıyor ama bilmiyor ki allah korusun kaza yaptığında hasarı karşılanmayacak.
O yüzden dikkatli ve bilinçli tüketici olmak gerekiyor. Herkesin arabası kendine değerli, kimse başkası yüzünden madur olmak istemez.
Diğer bir konu fiyatlar. Art niyetli bazı insanlar yüzünden sözde zarar eşiğine gelen (kardan kaybeden) şirketler bütçelerini toparlama adına ortak karar alıp geçen seneye göre neredeyse her araç için minimum 2 katı fiyat vermeye devam ediyor. Devlet tarafından alınan en son kararda ''Bu fiyatların dahada üzerine çıkmaması mümkün mertebe minimumlarda tutulması'' konusunda çalışmalar düzenlenmiştir.
Geri ödeme yapılacaklar konu ise; geçmişte var olan poliçelerin referansını yani indirimini almadan, sisteme yeni giren araç gibi kesilen poliçelerin sigorta şirketi tarafından tekrardan yapılan düzenlemeyle muhtemelen cüzi miktarda tüketiciye yapılacak olan iade ödemeleridir.
Yanlış bilgi vermek istemem yanlışım varsada düzeltin. Herkese iyi forumlar dilerim.

Çevrimdışı Ayran_Buz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ptt ve ziraat'te yarı fiyatına düşüyor haberleri asparagas. Bu sektörlerde sayılırım. Belki düşük fiyatı verebilirler, en düşüğünü de verebilirler ama yarı fiyatına falan değil.

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet arkadaşlar Araştırmalarım sonucu  Bu ayın 22 sinde bitecek sigorta için ziraat 20 tl eksik fiyat verdi ama hasar anında kimse bulamayacağım için 700 tl ye axa dan yaptırdık .Hiçte öyle ucuz falan değil .Belki 3000 tl ye göre ucuz ama araştırınca öyle olmadığı ortaya çıktı

Çevrimdışı magicfriend

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben Mapfre Genel Sigortaya yaptırdım.

364 TL

1.6 Superb III  Style. Tekirdağ. Erkek. Yaş 39.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
rakam oldukça iyi. benim de ay sonuna sigortamın günü doluyor. 1 yaşına giriyor superbim :) umarım ben de bu civarda rakam alırım. kazam yok 1994ten beri. 40 yaşındayım. bakalım ne çıkacak.

Çevrimdışı magicfriend

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;587295
rakam oldukça iyi. benim de ay sonuna sigortamın günü doluyor. 1 yaşına giriyor superbim :) umarım ben de bu civarda rakam alırım. kazam yok 1994ten beri. 40 yaşındayım. bakalım ne çıkacak.

Benim de 21 Ağustosta doluyordu. trafik 364 TL. Kasko 978 TL. 7000 TL aksesuar bildirdim. Elektrikli bagaj, bixeon far, adaptif hız sabitleyici. bir de 3. yolcu kemeri uyarı sistemi diye. %60 indirimdeyim. bir kaza yapsamda hasarsızlık bozulmaması klozu var. sadece %50 indirime düşecek. Kasesuarları bildirmeseydim 938 TL olacaktı 978 TL ye çıktı.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ARACIN belgelerinde geçen opsiyonları da bildirmek gerekiyor mu? sunroof acc ve 19in phoenix jant var benim aracımda.

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet Bildirmeniz gerekiyor Fabrikada yapılsa da onlar ekstra olduğu için hasarv anında sıkıntı çıkıyyor