škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yolluk talebi :)

abeyy · 20 · 4385

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Simdi bu klima guncellemesi icin superbleri servise davet ediyorlar ya. Benim en yakin servise uzakligim 150km git gel 100 lira yakar 100de yiyip icsem 200lira mantik olarak benim bu parayi firmadan istemeye hakkim yokmu bu fabrikasyon bir hata?

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hukukun işlediği bir ülkede olsak evet.

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Öyle bir dünya yok maalesef

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence olayın hukukla v.s. alakası yok. Aracı alırken bayi, servis ağını göze alarak alıyoruz nihayetinde. Türkiyenin bir sürü yerinde Skoda servisi dahi yok. Alan herkes bunu göz önünde bulundururak almalı her türlü eşyayı.

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: simurgson;570154
Bence olayın hukukla v.s. alakası yok. Aracı alırken bayi, servis ağını göze alarak alıyoruz nihayetinde. Türkiyenin bir sürü yerinde Skoda servisi dahi yok. Alan herkes bunu göz önünde bulundururak almalı her türlü eşyayı.
Bu dusuncene katilmiyorum servis olayi ayri ayipli urun cok ayri bisey tabiki servislik bir is icin bunu istemek mallik olurda ama ayipli bi urunun bedelini benim cekmem kadar sacma bisey yok arkadaslarin dedigi gibi burasi turkiye olmasa o parayi catir catir alirdimda burda kime sikayet edecez :( ama bu durumu mutlaka dogusa ve fabrikaya yazacagim...

Çevrimdışı faocsu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bence haklısınız. Servis başka ayıplı ürün başka. Hatta Doğuş biraz akıllı davransa bunu bir reklam malzemesi bile yapabilir. Müşterisini önemseyen firma vs diyerek.

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracımın yağ sensörü arıza yapmıştı. Servise götürdüğümde "değişmesi lazım elimizde yok talep edeceğiz" dediler. Ben de eğer bir zararı yoksa bakıma getirdiğimde değişirsiniz dedim kabul ettiler. İki ay sonra bakım için götürdüğümde sensörü de değişeceklerini hatırlattım. Servis bakımı yapmış ancak sensörü değişmemiş. Ben bunu 125km sonra evime gidince fark ettim. Hemen servisi aradım ve neden değişmediniz diye çıkıştım. Onlar da tamam gelin yakıt paranızı vereceğiz dediler ve verdiler.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Cok hayati bir ariza degilse bakim zamanina denk getirin derim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı Frequency

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Araba seçimini yaşadığım yere göre yapmayı tercih ederim, çatlak tamponumu şaşmaza götürecek kadar bile vaktim yokken 150 km servise gitmek bana zor...

Çevrimdışı Physicist16

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ilgili servise yazılı talepte bulunun. Ödeme yapmazlarsa gerekli belgelerle tüketici hakem heyetine başvurun. Masrafı  fazlasıyla alırsınız. Süreç gayet basit.

Çevrimdışı Hipek

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kızmayın bana ama hakkınız var mı bilmem ama eğer vakitiniz varsa 100binlira araca veripte 200liranın peşinde koşmazdım ki muhtemelen o kadar bile harcamazsınız. Cumartesi sabahtan gidip aracı teslim edip, ailenizle beraber farklı bir şehirde gezmeye gitmiş gibi düşünün derim.

Çevrimdışı Hipek

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sipartacus;570237
Kızmayın bana ama hakkınız var mı bilmem ama eğer vakitiniz varsa 100binlira araca veripte 200liranın peşinde koşmazdım ki muhtemelen o kadar bile harcamazsınız. Cumartesi sabahtan gidip aracı teslim edip, ailenizle beraber farklı bir şehirde gezmeye gitmiş gibi düşünün derim.

Valla arkadaşım ben verdiğim o 100000 tl ye acıyorum. birgün otobanda gidiyorum bir baktım göstergede 260 var benim araç onuda geçmiş 270 le gidiyorum. meğer gösterge kafayı yemiş. araç 2 sefer servise çağrıldı toplam 4 gün serviste yattı. 2 ayda zor düzelttiler, gösterge değişti. Aracım manuel olmasına rağmen düşük devirlerde vites geçişlerinde ses yapıyor. Sebebini bilmediğim bir uğultu çoğu zaman çalışıyor. Araç değişimi talep ettim fakat ikiside kronik hata çıktı. 0 araçlarda bile var. ya ben bahtsız bedeviyim, yada bu araba parasının arabası değil

Çevrimdışı abeyy

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sipartacus;570237
Babamin oglumu bu adamlarda 200un pesinde kosmayacagim. Evet es dost olur haklisiniz. Sirtimizdan deli para kazaniyorlar onlarin zenginliklerinin yaninda bizimkisi devede kulak bile olamaz onlar boyle ufak seylerin bile uyanikligini yaparken musteri memnuniyetini onem vermezken benmi bunlara minnet etmeyecem tabiki yapacam 200 degil 50 lira bile olsa pesinde kosarim o 100bini yolda bulmadim her kurusu helal ve anlimin teri...

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
0 aldığınız mercedes ya da bmw'lerde bile bu tip hatalar çıkabilir, oradaki belki en büyük fark onların sizinle ilgileniş biçimleri olabilir. Ancak o araçların fiyatları da ona göre zaten. Bizler arabalarımızın Türkiye değelerine bakarak o kadar para verdik diyoruz genellikle. Ancak araçların vergisiz fiyatlarını göz önünde bulundurmanız da önemli. 50 bin tl'lik bir araba size yaklaşık 90 bin tl'ye geliyor vergilerle. Hele bir de bunu 2.0 motor gibi düşünürsek 50 bin TL'lik araba 120 bin TL'ye çıkıyor. ama araçta çıkabilecek en ufak sıkıntı bile insanın canını sıkmaya yetecektir...