škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bugün aracınız için ne yaptınız?

miyop · 477 · 131928

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.instagram.com/mysensorlog/
Bugün (geçen hafta), sürücü koltuğu altı için, bir eşya kutusu edindim.

Aracın içerisinde, oraya buraya tıkışmak zorunda kalan eşyalar, koltuk altındaki yeni bölüme yerleşti, ortalık biraz sakinleşti.

Eşya saklama çözümleri aracın orjinal donanımında eksik bırakılmış. Ön koltukların altındaki eşya saklamaya uygun alanlar için, ekstra aksesuar almak,  yada, üretmek gerekiyor.

Sağ ön koltuk için satılan çekmece aksesuarını, kendi aracımdaki BT modülünün oraya yerleştirilmiş olması nedeniyle, kullanamıyordım. Bunun için, daha önce, kendim bir çözüm üretmiştim. Bir klasör kutusunu, koltuk altında mevcut boşluğa ancak sığabilecek ölçekte kesip biçerek, cırt bant ile BT ünitesinin üzerine sabitlemiş ve araçla ilgili bazı dökümanları buraya alarak, torpidoda biraz yer açmıştım (bkz aşağıdaki foto).

Sıradaki işlem, sürücü koltuğunun altının değerlendirilmesiydi. Aşağıdaki resimde görülen boşluğun ebatlarını, yaklaşık, 28 x 22 x 13 cm  olarak ölçtüm. Buraya ve aracın tefrişine uyumlu bir kutu aramaya başladım.

İnternet üzerinden çeşitli kutu malzemeleri taradım, ancak, istediğim ebat ve türde bir ürün bulamadım. Daha sonra, tesadüfen, aşağıda detaylarına yer verdiğim kutuyu, Bauhaus’ ta gördüm. Ebatları, aldığım ölçülerle neredeyse aynıydı. Gri renkli olanı da, aracın içinde fazla sırıtmaz diye düşününce, aldım, koydum.

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erkki;632983
[MENTION=8414]mşah[/MENTION] teşekkürler buraya bir bakayım.

[MENTION=16667]Batistuta[/MENTION]  ürünün Etka kodu 5L0071069 baya oldu fiyat soralı %30 indirimle ne olacak tekrar sormalıyım.

indirimle 1000 lira civarına geliyor. Yapıştırma olayı çok içime sinmedi arkadaş link vermiş keşke paçalık gibi vidalı yada daha düzgün bir geçmeli sistem olsaymış.

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13655]miyop[/MENTION] kutu harika ölçüleri hemen not ettim. Ben koltuk altına sığacak kadar bu ölçüye yakın fermuarlı çanta kullanıyorum ama kutu daha kullanışlı.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende koltuk altına kilitli seffaf kutu aldım. markette her boy var. iki tane aldım torpidoda sağda solda ne kadar döküntü malzeme var attım içine. her taraf kapalı olduğundan toz falanda almıyor. içide görünüyor aradığım şey hangisindeyse onu açıyorum.
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2018, 19:09:33 Gönderen: mdindas »

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

Cumartesi bayiye uğrayıp çöp kutusu ve ön paçalık siparişi verdim. Ellerinde istediğim aksesuarlar olmadığı için istanbul merkez depodan gelmesini bekleyeceğiz. Ellerinde sadece koyu gri renk yetinin 1:43 ölçek modeli vardı onuda ayırttım bulabilirsem başka ilden beyazını almaya çalışacağım bulamazsam siparişlerimi almaya gitmişken ayırttığımı alacağım.

Bakalit kapı eşiği hiçbiryerde kalmamış sadece Konya'da gözüküyordu, onuda havale yolu ile oradan aldım.

Size sormak istediğim bir konu var.

Ben bu vites topuzunu getirtmek istiyorum ama serviste bende uyacağından emin olamadık.

http://eshop.skoda-auto.com/cz/en/b2c/leather-gear-stick-knob-6°-5l0064230dx--1

Skoda'nın shopunda ve çoğu sitede 2009 sonrası uyumlu yazarken servisteki katalogta bu makyajsız kasanın aksesuarı olarak geçtiği için 2009-2013 arası uyumlu yazıyor ve sistemede bu şekilde kaydedildiğinden dolayı aracın şasisinden sorguladığımızda uyumsuz diyor. Makyajda vites topuzu değişti ama yuvası değiştiğini düşünmüyorum. Benim için yurtdışından getirecekler o yüzden uyumlu olduğuna emin olmadan almak istemiyorum.

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Batistuta;633209

...
Skoda'nın shopunda ve çoğu sitede 2009 sonrası uyumlu yazarken servisteki katalogta bu makyajsız kasanın aksesuarı olarak geçtiği için 2009-2013 arası uyumlu yazıyor ve sistemede bu şekilde kaydedildiğinden dolayı aracın şasisinden sorguladığımızda uyumsuz diyor. ...

Skoda nın kendi mağazasında, bu tür bir yanlışlığın olacağını hiç sanmıyorum. Büyük ihtimalle, Türkiye bölümünün işgüzarlığından ötürü böyle olmuştur.

Maket araç, bana da sempatik geliyor. Şu anda, Skoda nın sitesinde, makyajlı kasanın şeker beyaz rengi, 285 CZK = 52 TL.

Çevrimdışı Batistuta

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: miyop;633223
Skoda nın kendi mağazasında, bu tür bir yanlışlığın olacağını hiç sanmıyorum. Büyük ihtimalle, Türkiye bölümünün işgüzarlığından ötürü böyle olmuştur.

Maket araç, bana da sempatik geliyor. Şu anda, Skoda nın sitesinde, makyajlı kasanın şeker beyaz rengi, 285 CZK = 52 TL.

Şuan %30 indirimle 64 liradan 44 liraya düşüyor gayet makul, evde 40 kadar model aracım var kendi aracım yetide olsun isterim o yüzden alacağım.

Vites topuzunuda yarın sipariş geçeyim umarım şubat ayı içerisinde gelirde aksesuar indirimi yansır.

Çevrimdışı e.atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar istanbul üsküdardayım aracım 2011 octavia makyajlı kasa acaba orjinal şaft tünel paspası alabileceğim bir yer link olursa daha iyi olur var mı .. bu havuzlu paspas içinden çıkanlar uyumlu değil çok kötü yerinde durmuyr bile kalıp gibi oturanlardan istiyorum yardımcı olabilecek olan var mı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15548]e.atakan[/MENTION]

Forumun "AKSESUAR" bölümüne bakabilirseniz, oradan yönlenme imkanınız olur.

Yüncüler Otomotiv satış yetkililerine, forumdan özel mesaj veya e-posta ile ulaşabilirsiniz.

Çevrimdışı e.atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bilgilendirme için teşekkürler kendileriyle görüştüm ancak a5 kasa octavia için şaft üstü paspas yokmuş artık kalıp çıkartıp kendimiz birşeyler yapacagız

Çevrimdışı miyop

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün (hafta başında) aşağıdaki arkadaşları sipariş ettim. Fırsat bulursam haftasonunda, havalandırma kanalları için, ortadakinin uygulamasını yapacağım.

Aracı alalı iki seneye yaklaşıyor. Ortamlarımız hep tozlu.

Havalandırma sisteminde, (koku, tozlanma, vb. yönlerinden) henüz bir sorun yok gibi.. Bu yüzden, daha derin (klima kondansatörüne inilerek) temizlik yapan ürünler olmasına rağmen, bunu tercih ettim. Yapınca, sonuçları paylaşırım.

Soldaki arkadaş, yeni araç kokusu diye satılıyor. Aldığım gün, arka koltukların altındaki ve bagajdaki döşemelere sıktım.  Araca girince fark edilen, hoş bir ortam kokusu ortaya çıktı (ama, koku işi biraz göreceli bir konu, herkesin hoşuna gitmeyebilir de..)

En sağdaki ürünü (nam-ı diğer balata spreyi) ise, bir temizlik jokeri olarak aldım. Üzerinde, plastik ve boyalı aksam üzerinde kullanım ile ilgili, çekince yaratan uyarılar var (Benzeri uyarılar, muadil ürünlerin çoğunda da mevcut). Kaputun altında hızlı kir tutan kuytu yerleri düşünerek aldım. Uygulaması ile ilgili önerilere açığım.

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: miyop;633349
Bugün (hafta başında) aşağıdaki arkadaşları sipariş ettim. Fırsat bulursam haftasonunda, havalandırma kanalları için, ortadakinin uygulamasını yapacağım.

Aracı alalı iki seneye yaklaşıyor. Ortamlarımız hep tozlu.

Havalandırma sisteminde, (koku, tozlanma, vb. yönlerinden) henüz bir sorun yok gibi.. Bu yüzden, daha derin (klima kondansatörüne inilerek) temizlik yapan ürünler olmasına rağmen, bunu tercih ettim. Yapınca, sonuçları paylaşırım.

Soldaki arkadaş, yeni araç kokusu diye satılıyor. Aldığım gün, arka koltukların altındaki ve bagajdaki döşemelere sıktım.  Araca girince fark edilen, hoş bir ortam kokusu ortaya çıktı (ama, koku işi biraz göreceli bir konu, herkesin hoşuna gitmeyebilir de..)

En sağdaki ürünü (nam-ı diğer balata spreyi) ise, bir temizlik jokeri olarak aldım. Üzerinde, plastik ve boyalı aksam üzerinde kullanım ile ilgili, çekince yaratan uyarılar var (Benzeri uyarılar, muadil ürünlerin çoğunda da mevcut). Kaputun altında hızlı kir tutan kuytu yerleri düşünerek aldım. Uygulaması ile ilgili önerilere açığım.

Yeti dediğin temiz olmalı. Şimdiden kolay gelsin.

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen hafta tavan barı aldım. Port bagaj ve bisiklet taşıyıcıya hazırlık.

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=64]MURATE[/MENTION] hayırlı olsun. Nerden kaça temin ettiniz?

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcb951;633371
[MENTION=64]MURATE[/MENTION] hayırlı olsun. Nerden kaça temin ettiniz?

460 tl geldi. Çakıroğlu skoda'dan.  Aksesuar'da %30 indirim var.:ok: