škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sıfır Octavia mı İkinci El Superb mi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skodaturkey

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar hepinize merhabalar,

Forumdaki ilk mesajım. İsmim Anıl. Ankara'dayım. Bir büyükelçilikte Mali Müşavir olarak çalışmaktayım. 30 yaşındayım.

Skoda marka araç almak istiyorum.

Yaptığım kilometreyi baz alırsak dizel şart. Octavia TDI DSG Style "0" kilometre ya da Superb TDI DSG Style 30k - 50k kilometrede bir araç mı alsam diye düşünüyorum. O fiyatlara Renault Megane Sedan DCI EDC de alınabiliyor. Ancak şansımı Skoda dan yana kullanmak istiyor gibiyim. Octavia kullanan arkadaşlar araçlarından memnun mudur? Sıfır teslim bir araç almak herkes gibi bana da ayrı bir haz verir sonuçta :gut:

Destekleriniz ve yorumlarınız benim için çok önemlidir.

Çok teşekkürler.

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İki aracada epey para vereceksiniz. Ben sizin yerinizde olsam sıfır Octavia alırdım. Superb daha iyifakat 30-50 k daki bir araca o kadar para verip nasıl kullanıldığını bilmemek canımı sıkardı :)

Çevrimdışı skodaturkey

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavix;621679
İki aracada epey para vereceksiniz. Ben sizin yerinizde olsam sıfır Octavia alırdım. Superb daha iyifakat 30-50 k daki bir araca o kadar para verip nasıl kullanıldığını bilmemek canımı sıkardı :)

Aynı duyguları paylaşıyorum Görkem bey. :) Peki.. Superb Comfort paket sıfır kilometre araca çok kendimi zorlayarak çıkabilirim. Octavia style daha mı iyidir? Yoksa bu kadar kendimi zorlamaya değermi Superb?

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Eğer çok zorlanacaksanız benim nacizane fikrim gerek yok octaviada ful paketi sizi gayet memnun edecektir performansı yakıt tüketimi yalıtımı gayet iyi araç. 2016 tdı dsg style sahibiyim. 1 senede 30 bin yaptım ve son derece memnunum:) uzun yol yaptığım kadar şehiriçinde de kullanıyorum o yüzden superb park ve manevralar için baya büyük bu konuyu da düşünmekte fayda var :) ama uzun yola sık gidiyor ve rüzgar sesidir yol sesidir sizin için çok önemliyse superb daha çok memnun eder

Çevrimdışı skodaturkey

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavix;621684
Eğer çok zorlanacaksanız benim nacizane fikrim gerek yok octaviada ful paketi sizi gayet memnun edecektir performansı yakıt tüketimi yalıtımı gayet iyi araç. 2016 tdı dsg style sahibiyim. 1 senede 30 bin yaptım ve son derece memnunum:) uzun yol yaptığım kadar şehiriçinde de kullanıyorum o yüzden superb park ve manevralar için baya büyük bu konuyu da düşünmekte fayda var :) ama uzun yola sık gidiyor ve rüzgar sesidir yol sesidir sizin için çok önemliyse superb daha çok memnun eder

Daha çok şehir içi. Bende sizin gibi senede 30k yapan bir insanım. Kuru DSG şanzıman haricinde pek bir endişem yok. Renault EDC olduğu için acaba mı diyorum ancak sanırım Octavia alacağım :)

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodaturkey;621688
Daha çok şehir içi. Bende sizin gibi senede 30k yapan bir insanım. Kuru DSG şanzıman haricinde pek bir endişem yok. Renault EDC olduğu için acaba mı diyorum ancak sanırım Octavia alacağım :)

12 sene renault megane  bindikten sonra alırken yine megane4 çok cezbetmişti beni fakat Octavia daki kalite ve oturaklılık yok meganede, genişliğide cabası. Bagaj çok geniş olması önemli değil desemde epey işime yaradı bu sürede :) dsg çok konforlu bir şanzıman ben alırken garantiyi 2 yıl uzattım ayrıca çok da dikkatli kullanırım o yüzden dert etmiyorum arızasını. Tercih yapacağınız araçların hepsi güzel tercihler bence fakat octavia alırsanız meganeyi düşünmessiniz :) ayrıca renaulttaki edc de çift kavrama ve aynı fabrikada üretiliyor diye biliyorum

Çevrimdışı skodaturkey

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavix;621690
12 sene renault megane bindikten sonra alırken yine megane4 çok cezbetmişti beni fakat Octavia daki kalite ve oturaklılık yok meganede, genişliğide cabası. Bagaj çok geniş olması önemli değil desemde epey işime yaradı bu sürede :) dsg çok konforlu bir şanzıman ben alırken garantiyi 2 yıl uzattım ayrıca çok da dikkatli kullanırım o yüzden dert etmiyorum arızasını. Tercih yapacağınız araçların hepsi güzel tercihler bence fakat octavia alırsanız meganeyi düşünmessiniz :) ayrıca renaulttaki edc de çift kavrama ve aynı fabrikada üretiliyor diye biliyorum

Garanti uzatma konusunda bende aksiyon alırım diye düşünüyorum. Bedeli ne kadar? Birde Vag-com kablosu almak lazım. Google chrome mu kullanıyoruz Skoda Octavia mı bilemedim? Oturup kod tanımlayacağız birde özelliklerinin açılması için :)

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodaturkey;621693
Garanti uzatma konusunda bende aksiyon alırım diye düşünüyorum. Bedeli ne kadar? Birde Vag-com kablosu almak lazım. Google chrome mu kullanıyoruz Skoda Octavia mı bilemedim? Oturup kod tanımlayacağız birde özelliklerinin açılması için :)

Ben ilk aldığımda yanlış hatırlamıyorsam 1000 lira ödemiştim garanti uzatımı için. Özellik açtırımı bende yapıcaktım fakat skoda için bazı özelliklerin düzgün çalışmadığını duydum vazgeçtim. Yaptıracak arkadaşta vazgeçti :)

Çevrimdışı durma

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba. Octavia 1.6 TDI style dsg liste fiyatı 119 kusur.
Superb 1.6 TDI comfort dsg liste fiyatı 124 kusur.
Ben olsam Superb alırdım.
Ama ben 2. El Octavia aldım [emoji16][emoji16][emoji16]
1.5 sene önce 2 yıllık garanti uzatmaya 2 bin TL verdim. Euro kuru ile hesapliyorlar.

Lenovo A7020a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı AYKUTTT

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skodaturkey;621688

Merhabalar. DSG şanzıman kullanımı da önemli. örneğin çok sıkışık trafikler de S mod da sürmek, yokuş yukarı ve aşağılarda park ederken yükü el frenine vermek gibi detaylara dikkat ederseniz sıkıntı çıkacağını düşünmem. şimdiden hayırlısı olur inşallah.

Çevrimdışı Nitro 37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sıfır Octaviam var çok memnunum. Fakat üst komşum ikinci el 2016 model 2.0 dizel 4x4 Süperb almış. Hayran kaldım. Octavia dan sonra alacağım araba kesinlikle 1.4 tsi act süperb olacaktır diyebilirim.