škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hafif rampalı yerden kalkışta sol ön tekerden ses...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alinca

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2012 1.6 TDI yetimle hafif rampalı veya araç dolu olduğunda kalışta, sol ön tekerden ses geliyor.Bu sorunu yaşayan arkadaşlar var mı?Bulunduğum il'de skoda servisi de yok...Cevaplarınızı bekliyorum iyi günler....

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı ses bende de var. Sesin debriyaj baskı balatadan geldiğini düşünüyorum. 50.000km geldi ve çok şehir içi kullandık. Bundan kaynaklı olabilir. Sanırım 60.000 değiştiririm...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ses nasl bir ses? Tik tik tik diye bir ses mi? Aracla saga donerken sol onden gelen ses var mi? Hafif gazlayinca falan?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Doğukan'ın sorusu önemli. Çözüm icin önce ses nasıl bir ses bilmek lazım. İmkan varsa videoya kaydedip buraya koyun derim.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Valla abi ben videodan da anlamiyorum. Arkadas bana telefondan dinlettiydi yatak sesi sandim itici sesi cikti mesela ama acayip benziyodu telefonda yatak sesine. Daha o kadar olamadim ben

Çevrimdışı alinca

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bence de baskı balatadan gelen bir ses ama, aracım henüz 35.000 de ve bulunduğum il'de yoğun bir trafik de yok. Çıkan sese gelince vuv diye bir ses  (ne kadar açıklayıcı oldu bilemem) Arkadaşların bahsettiği ses ise daha önce de basıma gelmişti. Balatanın arasına giren mucurdan kaynaklıydı. Balatayı açtırıp mucuru çıkarınca sorun da halloldu.

Çevrimdışı alinca

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Değiştirmek gerekir zira bilyası dağılmış oluyor.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araçta aldığım günden beri ön tekerleklerde uğultu vardı servise kaç defa götürdüm bir şey yok dediler, kendim tekerlekte boşluk olduğunu fark ettim poryada yada rulmanda sorun olduğunu en sonunda kabul ettire bildim. haftaya servise bırakacağım, kullanırken vuruntu şeklinde ses yoktu ama uğultu vardı

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kaptan52;511332
Aks kafası olabilir

Aks kafasında problem olması sürekli ses yapmaz mı? Bizdeki ses sadece kalkışlarda debriyaj kavrarken yapıyor...

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aks kafasindaki problemler genelde kalkışda ve ani gaza yuklenmelerde belli eder. Direksiyon tam saga yada sola çevriliyken kalkiş yapinca vurma sesi yapar