škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.6 tdi greenline yakit deneyimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı babakaptan

• Süvari
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.okyanusum.com
Evet İstanbul Bostancı yada Beykoz'dayım sürekli,gerçekten tiguandeki sistemden sonra yeti müzik donanımı çok basit geldi.Acilen değişmem lazım yoksa arabayı değişmeme sebep olacak.:hh:

Çevrimdışı babakaptan

• Süvari
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: babakaptan;403870
Evet İstanbul Bostancı yada Beykoz'dayım sürekli,gerçekten tiguandeki sistemden sonra yeti müzik donanımı çok basit geldi.Acilen değişmem lazım yoksa arabayı değişmeme sebep olacak.:hh:
Şakası bir yana tiguanın (sportage,qasqai vb) yaktığı yakıt sözünü ettiğim güzergahta 10 litre/100 km benzindi yani km.de 50 kuruş,yeti 5.8 litre mazot/100 tüketiyor aynı güzergahta yaklaşık 25 kuruşta yeti tüketiyor.
Ayda minumum 2000 km. yol yapıyorum tiguan ile 200 litre benzin harcardım. 1.000 tl her ay yakıt gideri yılda 12.000 lira.
yeti ile 116 litre mazot 116 x 4360 = 505 lira yılda 6060 lira neredeyse yarısı kadar

AYDA 500 LİRA YILDA 6000 LİRA KAR :clap: neredeyse bir kişinin aylık asgari ücretine denk geliyor.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben 2.0 tdi 140 superble klima açık tam depo 850 km'yi %20'si şehiriçi olmak üzere devirdiğime göre sizin aracın rahatlıkla 1200 km yapması gerek.

Çevrimdışı musti612

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yapıyorda bizim milet aceleci greenline yeticiler (görmemiş) olamaz
doymuş insanlardır onlar...:kiki:

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: musti612;404460

kısaca diyorsun ki asfaltı ağlatmayı severler.:huh::++:

Çevrimdışı corova

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bayram icin Bursa'ya gittim ve Simdi donus yolunda arabali vapurdayim. Uzun yol yakıt tüketimine bakacaktım ama sagolsun trafik (Bayram trafiği) yine buna engel oldu! Ortalama hız 37 KM'de ve yakıt da 100 KM'de 6,7 litre. İstanbul trafiği gibi :))

Çevrimdışı babakaptan

• Süvari
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;404457
ben 2.0 tdi 140 superble klima açık tam depo 850 km'yi %20'si şehiriçi olmak üzere devirdiğime göre sizin aracın rahatlıkla 1200 km yapması gerek.

Alıntı yapılan: YEKE;404476
kısaca diyorsun ki asfaltı ağlatmayı severler.:huh::++:

Alıntı yapılan: musti612;404460
Hemen hemen son 3 yılda 10 a yakın çeşitli marka suv satın almış 20 yıllık bir kullanıcı tarafından yorum yapılıyor.Bi  bu kadar çeşitte gemi kullandım.:sopa:

Suzuki grand vitara 1.9 >
Nissan Qaskai 1.6 >
Kia Sorento 2.5 CRDİ >
Kia sportage 2.0 CRDİ >
Wv Tiguan 1.4 >
Dacia Duster 1.5 >
Land Rover 2.0 >
Skoda Yeti >>>>>>>>>>> 1 EKİM 2012 :kro1:
Bunların içinde yakıtta Dusterle aynı fakat Dusterın motoru iyi ancak yol tutuş ve rüzgar sesi iyi değil özellikle işcilik ve malzeme kalitesi çok hemde çok düşük...Diğerleriyle bir çok yönden + / - yarış edebilir ancak yakıtta hiçbiri Yetiye rakip olamaz.
SATIŞ TEMSİLCİLERİNİN YOK DEDİĞİ ESP ARAÇLARIMIZDA VAR,BAŞKA MARKADA BİR DÜĞME BİLE BALLANDIRA BALLANDIRA ANLATILIRKEN BUNLARIN EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞE YOK DEMELERİNİ ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL.BAGAJ ALTINDAKİ DÖŞEMEDE BULUNAN ETİKETTE 1AT KODU ESP'NİN OLDUĞUNU GÖSTERİYOR.

Çevrimdışı abcdiver

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bayram tatili nedeniyle 1280 km yol yaptım. Gidiş ortalama 5.3  lt/100 km, dönüş ortalama ise 5.2 lt/100 km, dönüşte bir miktar İstanbulda köprü geçişinde trafiğe takıldım ancak genel olarak trafik sakindi. 120-130 km/h ortalamayı geçmedim.

Çevrimdışı babakaptan

• Süvari
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Şehiriçi 1500 km.de ortalama 5.8 litre oldu 100 km.de tüketim, 5.5 litreye düşerim diye umudum var.

Çevrimdışı tcmtz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.busrapirlanta.com.tr
İstanbul şehir içi, kullanıyorum. Genelde 700-750km de ışık yanıyor. Ve ışık yandığından menzil 110 km gösteriyor. Aldığımdan beri aynı pek birşey değişmedi (araç 7000 km'de).
Extra bir deneyim : Şehirlerarası düz yol, 190 km sabit hızda anlık tüketim 10-10,5 lt\100km.
Şehir içi kullanımda diğer arkadaşların değerlerine yaklaşamamış olmakla birlikte o hızda o tüketim güzel bence.
 (bu arada araç 190 km'yi geçemedi, sizce normal mi?)

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tcmtz;407011
İstanbul şehir içi, kullanıyorum. Genelde 700-750km de ışık yanıyor. Ve ışık yandığından menzil 110 km gösteriyor. Aldığımdan beri aynı pek birşey değişmedi (araç 7000 km'de).
Extra bir deneyim : Şehirlerarası düz yol, 190 km sabit hızda anlık tüketim 10-10,5 lt\100km.
Şehir içi kullanımda diğer arkadaşların değerlerine yaklaşamamış olmakla birlikte o hızda o tüketim güzel bence.

Ben 195 yaptım ama sanki tatlı bir eğim vardı gibi geldi. Yüksek süratlarda rüzgar, yolun eğimi, ağırlık, hava sıcaklığı ve nem çok etkili oluyor. Birgün 190 gittiğiniz yerde başka bir gün 185de kalabiliyorsunuz. Bu arada 4. viteste de 190 yapabiliyorsunuz. Velhasıl hız felakettir. Arasıra deneyin ama alışkınlık yapmasın. 190 ile giderken saniyede 52 metre yol alırsınız. Tehlikeyi fark edip, ayanızı gazdan çekip, frene basıp, kaliperler diskleri tutup, lastikler yola yapışıp durana kadar siz tehlike ile karşı karşıya kalmış olursunuz. Allah korusun. Emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyin. sehir içi de olsa mutlaka takın. Kazasız belasız sürüşler...

Çevrimdışı corova

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Ben de Ayni degerlerdeyim. 700 KM'de Işık yanıyor. Zorlasak 800'u bulacak. Ama bu hep, İstanbul trafiğinden :)

Çevrimdışı babakaptan

• Süvari
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İstanbul trafiğinde 5.6 ila 5.7 arası olduğu normal bir kullanımda benim için kesin değerler oldu bu rakamda 1.6 lpg kullanan araçlardan daha ekonomik ve torku yüksek bir değer.yani daha düşüğü için bu araç:hako::kiki:

Çevrimdışı lezgin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Benim yetinin yol bilgisayarı düz yolda ve 5. viteste dip gaz yapınca 13 lt gösteriyor.bence makul.

Çevrimdışı mzantur

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: babakaptan;408969
İstanbul trafiğinde 5.6 ila 5.7 arası olduğu normal bir kullanımda benim için kesin değerler oldu bu rakamda 1.6 lpg kullanan araçlardan daha ekonomik ve torku yüksek bir değer.yani daha düşüğü için bu araç:hako::kiki:
Aracınız kaç km.de... bu değerleri ben şehir dışında zor görüyorumda. Kullanım tarzınız sakinmi? Arada bir bizim arabayı da kullanında göstergedeki ortalama biraz düşsün.:hanz:  Şu anda benim 1. ortalama 6.5, 2. ortalama 6.8 anlayamadım gitti...