škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yeti greenline yedek lastik sıkıntısı

alinca · 33 · 15790

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Baylas;384467
O zaman biz mini bir kompresör alalım kendimize :)
Birde lastik onarma seti :)
Stepne değiştirme işi ile hiç uğraşmayalım.

Ayrıca bu lastiğin içine koyulan birtakım sıvılar varmış lastik patladımı kendisi patlağını onarıyormuş falan nedir bunlar kullandınız mı hiç?

komresöre gerek yok. 10 tl'ye marketlerde hava tüpleri var. tamirciye götürecek kadar idare ettirir. yani oda teker tam inmişse kullanabileceğiniz birşey yoksa içinde 10 bar hava kalana kadar inse yada jant yere değmiyecek şekilde ve farketseniz indiğini sizi lastik tamircisine götürür. bu daha çok şehirdışı veya ücra bölgelerde geçerli olabilir. şehirde adım başı benzinlik var şişir şişir git. çok ciddi bir delik varsa bunların hiçbiri fayda etmez. o zaman illaki stepneye yumulacaksınız.

dediğiniz sıvı lastiği eriten tarzda birşeyse sakıncalı, lastiği elinizden çıkarırsınız. sıvı conta gibi birşeyse dışardan sıkıp geçici kapatma sağlayabilirsiniz. zaten patlatan cisim aynı zamanda bir nevi tıkaç görevide gördüğü için çabuk hava kaçmasını önler. aslında marketten sağlam cinsinden bir tüp silikon alıp oraya sıkarsanız. gene bir tutunma sağlar diye düşünüyorum.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Yedek lastiğin göbeğindeki kutumda aracımı alırken Yüce Oto'nun verdiği kompresör var, hatta lastik tamir sıvısı da vardı sette, süresi dolunca attım, hem stepne hem komp. varken ona gerek olmaz  :)

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.baylas.com
Alıntı yapılan: YEKE;384581
komresöre gerek yok. 10 tl'ye marketlerde hava tüpleri var. tamirciye götürecek kadar idare ettirir. yani oda teker tam inmişse kullanabileceğiniz birşey yoksa içinde 10 bar hava kalana kadar inse yada jant yere değmiyecek şekilde ve farketseniz indiğini sizi lastik tamircisine götürür. bu daha çok şehirdışı veya ücra bölgelerde geçerli olabilir. şehirde adım başı benzinlik var şişir şişir git. çok ciddi bir delik varsa bunların hiçbiri fayda etmez. o zaman illaki stepneye yumulacaksınız.

dediğiniz sıvı lastiği eriten tarzda birşeyse sakıncalı, lastiği elinizden çıkarırsınız. sıvı conta gibi birşeyse dışardan sıkıp geçici kapatma sağlayabilirsiniz. zaten patlatan cisim aynı zamanda bir nevi tıkaç görevide gördüğü için çabuk hava kaçmasını önler. aslında marketten sağlam cinsinden bir tüp silikon alıp oraya sıkarsanız. gene bir tutunma sağlar diye düşünüyorum.

Hava tüpünü ilk kez sizden duydum ama benim bahsettiğim kompresör ise çakmaklıktan çalışıyor praktikerden 13 tl ye aldım dün ufak ufak da olsa şişiriyor lastiği :)

Bahsettiğim sıvıda sibob çıkarılıp ordan lastiğin içine dökülüyormuş küçük patlaklarda işe yarıyormuş zaten büyük bişey olduğunda sizin de dediğiniz gibi stepne yi takacağız artık :)

Alıntı yapılan: lrfan;384596
Yedek lastiğin göbeğindeki kutumda aracımı alırken Yüce Oto'nun verdiği kompresör var, hatta lastik tamir sıvısı da vardı sette, süresi dolunca attım, hem stepne hem komp. varken ona gerek olmaz  :)

İrfan hocam bize size verdikleri hiçbirşeyi vermediler :)
Şimdi arayıp savaş çıkarıyorum bayide :)