škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Askı Rotu (Z Rot) Problemi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bomax01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba.

Aracım 4500 km'yi buldu. 3200'lerde sağ önden lok lok şeklinde ses gelmeye başladı. Ses başta olmuyor. Biraz yol yapınca, takriben 29-30 km sonra ortaya çıkıyor. Araştırmalarım sonucu z rot olabileceğini düşünüyorum. Z rotları elimle zorladım, sağ taraf tık tık oynuyor. Solda böyle bir durum söz konusu değil. En yakın servis 90 km uzağımda. Gidiş geliş 60 tl rahat yakarım. Maddiyatı bi kenara bırakın vw gurubunda da böyle durumlarla karşılaşanlar var. Servisten tam yanıt alamayan, farklı parçaları değiştiren ancak sorunu çözülmeyenler var.

Askı rotu 23 tl'ye trw (alman malı) marka buldum. Tabi içi yine plastik. Demir olanı da varmış. Lemförder marka. Trw'yi sipariş geçtikten sonra fark ettim. Oda 45 tl.

Sizde aracınızı dinleyin eğer ses varsa z rotlarınızı elinizle kontrol edin, ettirin.

Bir vw golfte değiştirilen z rot.

« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2013, 23:37:43 Gönderen: bomax01 »

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 45.000 bakıma gittiğimde sağ ön tarafın askı rotunun körüğü yırtılmış değişmesi gerek dediler,110 lira para ödedim işçilik dahil.. Ama plastik olanı tercih etmeyin sakat oluyor deniyor..

Çevrimdışı bomax01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;440702
Bende 45.000 bakıma gittiğimde sağ ön tarafın askı rotunun körüğü yırtılmış değişmesi gerek dediler,110 lira para ödedim işçilik dahil.. Ama plastik olanı tercih etmeyin sakat oluyor deniyor..

Peki sizde hiç lok lok ses gelmiyor muydu?

Plastik konusunda haklısınız ancak sipariş vermiş bulundum.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bomax01;440704
Peki sizde hiç lok lok ses gelmiyor muydu?

Plastik konusunda haklısınız ancak sipariş vermiş bulundum.

Ben ses hissetmedim hiç açıkçası. Ama zaten Passatın halihazırda bir lokurtu sesi hep var alt takımdan,sıfırdan beri böyleydi alıştım artık,o yüzden harici bir ses duymamış olabilirim yani..

Çevrimdışı bomax01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;440705
Ben ses hissetmedim hiç açıkçası. Ama zaten Passatın halihazırda bir lokurtu sesi hep var alt takımdan,sıfırdan beri böyleydi alıştım artık,o yüzden harici bir ses duymamış olabilirim yani..

Anladım. Teşekkürler.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dediğiniz lokurtu benim aracımdada vardı z rotlarının ikisi sağlam olmasına rağmen dördünü birden değiştirdim.Taktırdığım lemförderdi.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı bomax01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ugurcnplt;440715
Dediğiniz lokurtu benim aracımdada vardı z rotlarının ikisi sağlam olmasına rağmen dördünü birden değiştirdim.Taktırdığım lemförderdi.

Değişim yapılınca sorununuz umarım hallolmuştur.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sizin sorun da z rotlardan, doğru teşhis. Bende de 50.000 km. civarında değişti de önden gelen lokurtu sesinden kurtuldum.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bomax01;440699
Z rotları elimle zorladım, sağ taraf tık tık oynuyor. Solda böyle bir durum söz konusu değil...

Arabayı lifte kaldırıp mı yaptınız yoksa teker üstündeyken mi?

Çevrimdışı bomax01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kucless;440752
Arabayı lifte kaldırıp mı yaptınız yoksa teker üstündeyken mi?

Doğrusu lift üzerinde bakmak. Lift olanağım yoktu, zaten el ile belli oluyor. Amortisöre bağlanan noktada boşluk var. Güçlü sallayınca tık tık ses yapıyor.

Çevrimdışı bomax01

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar parçalar elime bugün ulaştı.

TRW marka z rot plastik değil demir yapım olarak geldi. Resimlere bi bakın.