škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dizel DSG octavia motorundan gelen garip ses...

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Haluk Çakmakcı

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese Merhaba Ekli videodaki motordan gelen sesin aynısı (2015 DSG Dizel) bende de var, özellikle motorun kayış kısımlarına yaklaşınca alçalıp yükselen çok rahatsız edici bir ses sanki hırrr hırrr ötüyor, videodaki kişi servise gitmiş herşey normal demişler ama ben normal olduğunu düşünmüyorum, özellikle aracında böyle bir ses olan kimse var mı? yada bu sesin kaynağını bilen birisi bana yardımcı olabilir mi?

https://files.sikayetvar.com/complaint/1251/12513601/youcut20190829120637398-1567070554.mp4

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Motorun çalışmasını engellemediği belli. Her ne ise motorun titreşimininden farklı rezonansta titriyor. Motorun üstündeki plastiğe elinizi koyunca hissediliyor mu? Motor kulaklarını ve takozlarını kontrol ettiniz mi?

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben bu sesin ne olduğunu sordum ve servisteki tanıdık bizzat bana bilgisayardan gösterdi serviste. Skoda nın bu sese verdiği cevap ve hatta videolu cevabı araçta vakum pompası mı vakumla alakalı bir parça varmış ve onun çıkardığı ses olarak normalmiş araç ısındıktan sonra bu ses ortadan kalkıyormuş. Motor sıcakken de bakar mısınız aynı ses var mı acaba ? Olay motorla alakalı Dsg ile hiçbir alakası yok Dsg dizel görünce artık dsg yerinde otursa bile suç üstüne kalıyor gibi oluyor :))

ASUS_X00QD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı octa

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
5-6 TDI motorlu araç kullandım. Böyle takırtılı ses duymadım. Ne soğukta ne sıcakta. Videoyu bir ustaya dinlettim. Şarj dinamosunun sesine benziyor dedi.

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bir önceki mesajda arkadaşında dediği gibi benim aracımdada soğuk motorda bu ses çıkıyor ama motor biraz ısınınca hemen normale dönüyor, 0 km den beri böyle

Çevrimdışı mavıcnc

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Dsg den geldiğini düşünüyorum aynisi başimiza gelmişti farkli da olabilir ama ayni ses vardi kavrama zamanla boşluk yapmiş tikirti vardi böyle.

Çevrimdışı muratulas40

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende de aynı sorun var. Bende rahatsız oluyorum. Araba şuan 13 bin km de.
Son 3-4 bin km dir yapıyor. Isınınca da geçmiyor.
Bana göre kayış bilyelerinden.
Servise gideceğim. Normal diyecekler ama normal değil. Başka araçlara baktım dinledim böyle bir ses yok.
Çözümünü kesin bulan ya da yaptıran olursa haberleşsek iyi olur.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı rocky62

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
5 yıldan fazladır  1.6 dizel DSG Yeti de bu sesi ne soğuk nede sıcak havada ve motorda duymadım. Bu ses normal değil gibi motor garip sesler çıkararak çalışıyor. Servisin normal demeside çok ilginç

Çevrimdışı salcek

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı salcek

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elliyedi;653002
Bende de benzer bir ses var. Videoyu indirip izleyebilirsiniz.
https://dosya.co/w5ofye914oxg/20191030_165121.mp4.html

Sizinki biraz daha sanki avare bilya veya gergi bilyasından geliyor gibi