škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Klima (AC) kendiliğinden devreye giriyor

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar, kış aylarına girdiğimiz şu günlerde arabayı çalıştırdıktan sonra sıcak hava vermesi için kaloriferi çalıştırıyorum. Sıcaklık düğmesi en sonda, fan 1 konumunda. 1 veya 2 dakika içinde klima düğmesinin yeşil ışığı yanıyor ve sıcak hava yerine soğuk hava geliyor. AC düğmesine basıp klimayı kapatınca motorun ısısına bağlı olarak sıcak hava girişi başlıyor. Her defasında da aynı durumla karşılaştım. Sorun ne olabilir, ya da bir özellikten dolayı olan bir durummu, fikri olan? (Bu arada ara. Yeti 1.6 Greenline, Ambition donanım, yani manuel klima)

Çevrimdışı Artukbey

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Süleyman hocam benim arabada araba yeni çalıştığında kaloriferi cama yönlendirdiğimde klima otamatik açılıyor. Cam harici konumda öyle bir sorun yok. Sanırım sizinkide cama yönlendirdiğinizde açıyordur. Her defasında yaptığı için normaldir diye kafaya takmadım. O açıyor nasılsa ben kapıyorum :)

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.baylas.com
Süleyman abi geçmiş olsun, bu gün öğlene kadar servisteydim erken yazmış olsaydın ustalara sorardım olayı. Yetilerin kliması nasıll biilmiyorum abi bir görsel ekleyebilirmisin?

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yeti.avc;413329
Süleyman hocam benim arabada araba yeni çalıştığında kaloriferi cama yönlendirdiğimde klima otamatik açılıyor. Cam harici konumda öyle bir sorun yok. Sanırım sizinkide cama yönlendirdiğinizde açıyordur. Her defasında yaptığı için normaldir diye kafaya takmadım. O açıyor nasılsa ben kapıyorum :)

:+1::)

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Hakikaten :hmm: camlara yönlendirince klima açılıyor. Dur ben bunu deneyeyim.

Alıntı yapılan: Baylas;413331
Süleyman abi geçmiş olsun, bu gün öğlene kadar servisteydim erken yazmış olsaydın ustalara sorardım olayı. Yetilerin kliması nasıll biilmiyorum abi bir görsel ekleyebilirmisin?

Abartma la :D, o kadar büyük sorun değil. Klima fabia'nınki ile aynı.

Çevrimdışı Baylas

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.baylas.com
Alıntı yapılan: Suleyman;413324
(Bu arada ara. Yeti 1.6 Greenline, Ambition donanım, yani manuel klima)

Alıntı yapılan: Suleyman;413335
Abartma la :D, o kadar büyük sorun değil. Klima fabia'nınki ile aynı.

Abi bende Octavia 2012 Elegance TDI ve Fabia 2012 Combi Scout TDI var benim klimalarım otomatik ondan sordum :D

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

+1 benim Fabiş de aynı, sorun yok

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Baylas;413338
Abi bende Octavia 2012 Elegance TDI ve Fabia 2012 Combi Scout TDI var benim klimalarım otomatik ondan sordum :D

Valla benimki otomatik neyin değil, anam babam usulü, kışın araba ısınınca kapatıyon yada sıcaklığı düşürüyon soğuyunca da tersi :lol: manueltronik anlayacağın.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: Suleyman;413343
Valla benimki otomatik neyin değil, anam babam usulü, kışın araba ısınınca kapatıyon yada sıcaklığı düşürüyon soğuyunca da tersi :lol: manueltronik anlayacağın.

Aynen, ben de ilk başta şaşırdım, alıştım, gerçi hemen kapatıyorum klimayı, zira buğu derdi yok dışarıdan gelen hava yetiyor

Çevrimdışı GNC75

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
klimamızın ismi klimatik yani yarı otomatik gibi bişey.

Çevrimdışı Salih28

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı GNC75

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Salih28;413370
klimatronikte cama yönlendirsenizde geçmiyor ac ye
o konumda ac yi kapatdıysanız geçmeyebiliyor.yani son konumu hafıza alıyo galiba

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
superbde de elektronik olduğu halde bu şekilde hemen ac düğmesi yanıyor.

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet bu sabahda denedim, cama yönlendirildiği an AC çalışıyor ama motor ısınmışsa sıcak hava üflüyor. Sanırım camlardaki buzu hızlı çözmek için bu ayarı yapmışlar.

Çevrimdışı arinalw

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Suleyman;413427
Evet bu sabahda denedim, cama yönlendirildiği an AC çalışıyor ama motor ısınmışsa sıcak hava üflüyor. Sanırım camlardaki buzu hızlı çözmek için bu ayarı yapmışlar.

bende de durum aynı.fanı cama yönlendirince dediğiniz gibi,buğu veya buzu hızlı açması için tasarlanmış bir özellik bu.o yüzden kapatmamakta fayda var diye düşünüyorum.