škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

15.000 km bakımı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
Marka farklı ama bilgi olması açısından yazıyorum.

Aracımın 15.000 bakımı gelmişti. Servisi aradım ve 211 YTL'lik fiyatı öğrendim

Filtre değişimi- yağ değişimi yapılacaktı sadece :)

Sonra mobil'in sitesinden izmir toptancısını oradanda iyi bir bayinin adresini aldım. Adamlar sadece mobil satıyorlar ve tek işleri yağ. Güzel bir sohbet sonrasında 5-40 Tam sentetil Mobil 3000 serisi yağ aldım. Mobil 1 0-40 seriside vardı ancak aracım için lüks olacağını düşündüğümden almadım. Bilgi amaçlı 5-40 tam sentetik yağın fiyatı 60 tl. 0-40 ise 70 tl idi.

Daha sonra parçacıdan hava filtresi ve yağ filtresi aldım, (15 TL). 10 lirada ustaya el emeği vererek toplam bakımımı 85 TL ye halletmiş oldum.

Hadi yağı biraz daha ucuz alsaydık yine mobil'in 10-40 yarı sentetik serisi vardı o da 40-45 lira civarındaydı. 20 liraya sentetik yağ koyarak vicdanımı biraz daha rahatlattım :)

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler
Mobil markasını da sen soktun aklıma zaten :) Yoksa yine gider elf alırdım.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun bu arada orjinal filtre ile dışardakiler bir değil haberiniz olsun bunu bizzat servis müdürü ikisinide parçalayarak gösterdi.Piyasadaki filtrelerde petekler arasında resmen karton var diğerinde öyle değil gözenekli değişik bir madde var :)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Symbol;72551
Teşekkürler
Mobil markasını da sen soktun aklıma zaten :) Yoksa yine gider elf alırdım.

Mobil iyidir, aşırı iyi bir yağ bile bir benzinli motor için. Motor ömrü muntazam değişme ve kaliteli yağ kullanımı ile uzar.

Alıntı yapılan: kadir_;72552
Hayırlı olsun bu arada orjinal filtre ile dışardakiler bir değil haberiniz olsun bunu bizzat servis müdürü ikisinide parçalayarak gösterdi.Piyasadaki filtrelerde petekler arasında resmen karton var diğerinde öyle değil gözenekli değişik bir madde var :)

Aynı olanıda var olmayanıda. Gidip yerli malıda bulabilirsin, Çin malıda, ama ben özellikle Yetkili Servislerin parçacılarında gidiyorum, perakende satmıyorlar toptan veriyorlar ama depodan zorla çıkarttırıyorum adama. Sıradan bir parçacıda pek ala bahsettiğin kıytırık filtreler alabilirsin.

Dışardan alıyorum, ama yine Hengst alıyorum ;) Keza hava filtreside öyle, yetkili servisin taktığının aynısının ta kendisi :) Made in Austria ;)

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende 2 3 hafta önce toledonunkini değiştim ama 25  liraya mal oldu :D

eskişehirde bir parçacım var orjinal parçalarıda satıyor. iki tane filtre + 4 lt castrol magnatec (10 - 40 yarı sentetik) aldm. bizim şirkete fatura kestirdim faturaya fazladan debriyaj seti yazmış bir gün öncenin hesabını kapatmak için ben 73 lira verdm 75 lira kdv iadesi alcam şimdi :D ustayada 15 lira 4 lt yetmedi 1,5 luk daha aldık onada 15 lira toplamda 25 30 lira gibi bir rakama yağ değişimi :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlısı olsun :) Çok iyi fiyat..

Benim bakım zamanı geldiğinde servise giderim muhtemelen, yada denk gelirse(zor ihtimal ama) Şahkan otoya..Ama yağ kesinlikle terkos suyu olmayacak :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mxengine

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Anladıgım kadarı ile aracının ilk bakımıydı.Aracının artık garantisi yok malesef.Ben aracımda ilk bakımı yetkili serviste yaptırmıştım garantisi bittikten sonra sanayide ustamda yaptırdım.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun bakımınız,güle güle kullanın :)
Herhangi bir sorun yoksa 15 bin bakımında bir yağ ve 2-3 tane filtre değişir topu topu zaten.Bu kadarcık bakım için 200 küsür lira çok fazla tabi normalde.En hafif bakımdır ama servis oldumu hafifi mafifi kalmaz.En güzeli böyle alacan kendin değiştirecen:ok:

octaviaman

• Ziyaretçi

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç 2005 model, garantisi yok. Ancak bugüne kadar hep yetkili serviste bakıma girdi. Bende arıza ve büyük bakımlarda yetkili servisi tercih edeceğim, rutin bakımlarda ise sanayi :)

Alıntı yapılan: mxengine;72559
Anladıgım kadarı ile aracının ilk bakımıydı.Aracının artık garantisi yok malesef.Ben aracımda ilk bakımı yetkili serviste yaptırmıştım garantisi bittikten sonra sanayide ustamda yaptırdım.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2005 model ve 15.000 km ? Süper :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sanırım 15.000 km olayı yanlış anlaşıldı :)

Araç 80.000km ye geldi. Bakımları 15.000 km 'lik periyotlarla. O sebeple 15000km bakımı dedim.

Şimdi diyeceksiniz 15000de yapılıyorsa neden 75000de yaptırmadınız. Arada bir yerde kaçırmışız kmyi :) 5000 km uzadı :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu bakım periyotlarını eminim pek çok kişi düşünmüyordur..

Ben 15.000 km'de bakıma girdim. Yağ değişti vs..

1 sene geçti Araç 22.000 km'de yağ değişecek..

Belki 6 ay sonra 30.000 olacak.O zaman 30.000 bakımına bir daha girmesi gerekecek??Buji, fren sistemi kontrolü vs için..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP