škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

70 Liraya Dört Filtre?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi arabacı adamsın 3ün 5 in hesabına bakmayacaksın böyle bir durumda.Hadi onu geçtim ortalık zebil gibi parçacı kaynıyor onda yoksa yakınında başka bir dükkanda vardır fiyatlar totalde oynasa oynasa 5-10 tl aşağı yukarı oynar bu da senin ne fakir eder nede zengin.

Dizel arabanın bakımı pahalıdır algısı şimdi biraz ortadan kalktı önceden mazot kötüydü ustalar dizel arabadan anlamıyordu o yüzden kapı kapı usta usta geziyordunuz bunlarda hep artı masraf demekti ama benzinli arabada ustalarımız dizele göre daha başarılılar bundan dolayı benzinli daha cazip gelir bakım ve tamir konusunda :)

Bu arada yeni nesil birçok araba genelde 3,2-3,7 lt yağ alıyor.Bi bizim eski külüstürler yağ fıçısı içinde çalışıyor :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.8t motor olumune yagli bi motor her tarafindan yag dolaniyo onun. Bence guzel bisey bu durum fazla yag goz cikarmaz :D

Iyi de mustafa abi biz bosuna mi vw aliyoruz. Sikinti cikartmiyo kolay kolay. Lpg li arabaya da 5yilda bir sistem yeniliyosun 5yilda ortalama 2 takim bobin yiyyosun 2.5-3 milyari buluyo.

Enjektor turbo pompa dedigin nedir alayinin tamiri var neticede ;)

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
cebim biraz düzelsin enjektörleri bir bakıma sokacağım, şu aralar 100 kmde 0,5- 1 lt arası faz yakıyor. yağı mağı tamam aklıma enjektör geliyor.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;508559
Abi senin eski arabanin halt etmesiydi 3 litre yag nedir? Cim bicme makinesi mi bu?

Normalde arabalar 4-5 litre arasinda alir zaten

İşin özü 3 litre bile değil, 2.8 litre net olarak...:)
Motur küçükse tabii ki az yağ alacak,  5 litre alsaydı daha tuhaf olmaz mıydı???

Alıntı yapılan: mustklc;508588
.....................Engin ben bizim takaya 5-30 yag atıyorum,10-40 i nerden duydun ki ? Benim bildigim kalin gelir zaten 3 silindir sevabina calisiyor motor.

Benim eski HTPye yıllarca 10w40 koydu servis, sonra öğrendik ki bu motorlar 5w30 istermiş...
Bu dizel için de bir iki yerden 10w40 olduğu söylendi, sorarım servise...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;508750
İşin özü 3 litre bile değil, 2.8 litre net olarak...:)
Motur küçükse tabii ki az yağ alacak,  5 litre alsaydı daha tuhaf olmaz mıydı???

Benim eski HTPye yıllarca 10w40 koydu servis, sonra öğrendik ki bu motorlar 5w30 istermiş...
Bu dizel için de bir iki yerden 10w40 olduğu söylendi, sorarım servise...

1.4 pd tdi lere bildiğim 5-30 atıyoruz.
polocular da böyle dimiş:
http://www.clubpolo.co.uk/forum/index.php?showtopic=270713

fidel kastrol dayı da böyle dimiş

http://oilselector.castrol.com/w/tr/tur/recommendation/105df54f8719357f2cd983d4bfb9e99a/Skoda/Fabia-II-5J-(2007-)/Fabia-II-1-4-TDI-(51-kW)-(2007-2010)
« Son Düzenleme: 17 Nisan 2015, 16:16:05 Gönderen: mustklc »

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Motor yaslandikca 10-40 a donmek lazim 150k dan sonra falan ;) cok cabuk yiyyor yoksa

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;508762
Motor yaslandikca 10-40 a donmek lazim 150k dan sonra falan ;) cok cabuk yiyyor yoksa

motoru mu diyorsun?

Bence yağ eksiltiyorsa  kalına geçilebilir.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar birkaç gün önce hava ve polen filtresine özel serviste 40 TL verdim. Hep oraya giderim, başka bir yere hiç gitmedim. Filtreleri taktı, ne kadar, 40 TL, verdim çıktım. Ama şimdi yukarıda yazılanlara bakıyorum da biraz fazla vermişim galiba. Ne dersiniz?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yahu yapmayin etmeyin. Servis sahibi ne ekmek yiyecek? Calisana ne verecek? Tanesi 20₺ gayet makul bi fiyat.l

Çevrimdışı palandoken

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Servis çalışanları elbette el emeği alacaklar. Bunu çok görmüyorum.

O zaman yukarıda mesajı bulunan arkadaşlar filtreleri alıp kendileri takmış olmalılar.

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracım 2007 tdı fabia geçen hafta hava filtresi,yağ filtresi,polen filtresi 2 adet g12 pembe antifiriz ve castrol 5/30 edge yağ toplam 210 tl ye aldım. filtreler ve antifiriz 100 tl, yağ 110 tl bostancı sanayide...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Serkan Ustam bana filtre fiyat, çeşit ve özelliklerini söylediği 4-5 seçenek sunardı. Yan sanayiden orijinale kadar. 10 TL'ye Çin malı yan sanayiler bile var.

Bakım 200 de tutar, 400 de  :)

Bazı yerler bu bilgiyi ya da seçeneği sunmuyor.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
irfan hocam aynen öyle.

geçen gün yaptığım aks körüğü değişiminde, ustaların yönlendirmesi önemli. aks körüğü passat ile aynı 15 tl. ama 30 -35 tl isteyende var. fren balatasıasıası kale marka 45 tl ama 80 tl isteyende var. fren test merkezi ve disk tornalaması yapan benim alt komşum. fren balatası bmw olarak alırsan 80 tl aynı balatayı hyundai için alırsan 40 tl. ve piyasada lüks araçların fren balataları normal sayılan araç balataları ile aynı olmasına rağmen sırf araç markası yüzünden millet gazlanıyor. ve tabi birde malum kötü çin malları.

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Filtreleri 104  liraya aldım. bir de mobil1 5 30 super 3000 yağ aldım 68 liraya.

100 liraya mobil 1 esp 5-30 vardı , dpf li araçlar içinmiş boş yere para vermeyeyim dedim, onun yerine kromaj kapı eşiği aldım .

Sanayiye gidince dön dolan daha ucuza bulabiliyorsun ya da pazarlık edebiliyorsun, ama küçük yerde olunca bir de vakit az olunca internete muhtacız.

az önce de filtre aldığım yerden aradılar, modeli teyit ettiler, motor kodu falan sordular, hoşuma gitti, pata küte göndermiyorlar.

hava filtresi, polen filtresi kendim takarım. yağ zorlar, lift ya da kanal lazım aracın altına girmek için, onu artık birine yaptırırız.