škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 TSI DSG Cut Out

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ozan SARAÇ;577549
Çok ayrıntıya girmek istemiyorum Emin, sadece ses; orta susturucuyuda içini deldirip geri monte ettirmeyi planlıyorum ama egzozcu tiz ses verir dedi aklımı karıştırdı.

Son susturucudaysa ses çok artıyor diye biliyorum, [MENTION=7581]viperking[/MENTION] siz ne dersiniz?

[MENTION=194]dgn[/MENTION] tsi passatında biyeri söküp biyere de çizik attırmıştı güzel patarası falan da vardı o bakınca söyler sana

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle hiç bir susturcuyu deldirmeyin.Ortayı söktürün.Sesi beğenirseniz öyle kalsın.Eğer beğenmezseniz sonsusturucu öncesi yalnız susturucuda değil boruda hafif bi delik açsınlar.Ses bir tık daha artar.Oda olmazsa sonu söktür :D

Yalnız orta susturucu ile pek ses çıkmıyor hatta hiç ses çıkmıyor yeni araçlarda.Haberin olsun.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Katılıyorum,

Ortayı sök tak zaten çok basit bir işlem. susturucularınızın hiç birini deldirmeyin veya içini boşalttırmayın.

Orta susturucuyu sökün, yerine orjinal çaplı aynı olan düz boru kaynattırın. Eğer çapı çok artırırsanız geri basınç kaybolacağından alt devirleriniz ölür.

Alıncak ses gelirse; bu öncelikle motor hacmi ve yapısına bağlı bir olay. Misal ben GTC de orta iptalinde homurdayan bir ses almıştım, arkadaşım Fx Coupe sinde GTC ye göre bira daha tiz bir ses aldı. Bu sesi sevip sevmemek de tamamen zevk meselesi.

Orta iptalinin güzelliği şu; rölantide ve normal kullanımda son susturucu iptali veya spor son susturucuya göre çok sessiz. Neredeyse aracın stock sesi. Ama dip gaz ve yüksek devirlerde, ani hızlanmalarda kafa ütülemeyen ancak spor bir ses verir.

Octavia7_ nick'i arkadaşımız Aykut geçen haftalarda 1.4 TSI'a yaptırdı orta iptali ve şu an çok memnun, isterseniz onunla iritibata geçebilirsiniz
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2016, 14:24:13 Gönderen: viperking »

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Siz yaptırdınız mı [MENTION=9642]octavia7_[/MENTION] ?

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ozan SARAÇ;578772
Siz yaptırdınız mı [MENTION=9642]octavia7_[/MENTION] ?

Evet orta iptali yaptırdım ve çok memnunum sorularınızı cevaplayabilirim :)

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia7_;578925
Evet orta iptali yaptırdım ve çok memnunum sorularınızı cevaplayabilirim :)

Alt devirlerde çok ses farkı yok ama üst devirlerde tatlı bir homurdanma? :)

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ozan SARAÇ;578942
Alt devirlerde çok ses farkı yok ama üst devirlerde tatlı bir homurdanma? :)

ilk çalıştırdığında çıkan ses muazzam rolanti devri düştükçe ses 0 oluyor. Düşük devirde tatlı bir ses geliyor ama bunu tabi çok fazla duyamıyoruz dışarıdan duyuluyor ve rampa yollarda düşük vites ile 3.4 bin devirde çıkan ses çok iyi vites geçişide çok güzel oluyor rampa yollarda. Uzun yol ve yüksek hızda ses mes araç içine gelmiyor dışarıdan duyuluyor :D

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octavia7_;578965
ilk çalıştırdığında çıkan ses muazzam rolanti devri düştükçe ses 0 oluyor. Düşük devirde tatlı bir ses geliyor ama bunu tabi çok fazla duyamıyoruz dışarıdan duyuluyor ve rampa yollarda düşük vites ile 3.4 bin devirde çıkan ses çok iyi vites geçişide çok güzel oluyor rampa yollarda. Uzun yol ve yüksek hızda ses mes araç içine gelmiyor dışarıdan duyuluyor :D

Dün ortayı söktürüp düz boru yaptırdım, psikolojik mi bilmiyorum ama biraz dediğiniz gibi oldu; özellikle marşa bastığındaki haifi homurdama çok tatlı, onun dışında çok fark göremedim.

Elaman susturucuyu söktüğünde bi böyle bakalım sesine dedi, korkutacak gibi değil ama gürültülü tabi. O sesi duyduktan sonra  ortayı geri taktırıp sonu kısmen iptal ettirmeyi düşünüyorum.

Çevrimdışı octavia7_

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ozan SARAÇ;579745
Dün ortayı söktürüp düz boru yaptırdım, psikolojik mi bilmiyorum ama biraz dediğiniz gibi oldu; özellikle marşa bastığındaki haifi homurdama çok tatlı, onun dışında çok fark göremedim.

Elaman susturucuyu söktüğünde bi böyle bakalım sesine dedi, korkutacak gibi değil ama gürültülü tabi. O sesi duyduktan sonra  ortayı geri taktırıp sonu kısmen iptal ettirmeyi düşünüyorum.

arabayı birisine verin bi tur atsın gazlayıp ve sizde dışarıdan bi dinleyin o zaman bu ses yeterli diceksiniz zaten içeride ses yok dışarıda tüm güzellik :)