škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bir yapiştirma plaka faciyasi..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dikmentr

• O Şimdi Asker
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ARKADAŞLAR DÜN PLAKALARI SOKUP TİNER İLE KENAR CİZGİLERİNİ TEMİZLEDİM ARKASINDAN 5 TL ALDIGIM 200 DERECELİK SİLİKON KOÇTAŞTAN ONUNLA ARKA PLAKAYI YAPTIKTAN SONRA VİDALAYARAK İŞLEMİ BİTİRDİM SÜPER OLDU SIRADA ÖN PLAKA VARDI BAŞLADIM ÖNÜ YAPMAYA YAPIŞTIRMA SİLİKONU ALDIM VE SÜRDÜM CİFT TARAFLI BANTLA BANTLADIM VE BAŞLADIM  YAPIŞTIRMAYA VE ARABANIN TAMBON ŞEKLİ BÖYLE OVAL OLDUGU İCİN PLAKALIK KENARDAN ŞİŞME YAPTI SOKTUM TEMIZLEDIM SİLİKONLARI VE PLAKAYIDA DELDIM TAM BİR FACİYA SİLİKONLARI KOLONYA İLE İZLERİNİ SİLDİM SIRADA BENDEN BİLİNÇSİZ AKSESUARCI YA GITMIŞIM ADMA 403 BALİ İLE YAPIŞTIRMAYA KALKTI ARABA 0  BAŞIMA GELEN İŞLER SÜPER VE BANT CEKTI ERTESİ GÜN OLDU KENARLARDAN SÖKÜLMEYE BAŞLADI GİNE CİRKİN BİR GÖRÜNTÜ ADAM 15 TL İSTEDİ :++:DEDIM NE YAPTIN TRABZONLU DEDI KARDESIM KABUL ETMİYORSAN ARACI CIKARTAMASSIN DEDIM KAFANA GÖRE KONUŞMA AL 10 OLMAZ FALAN TAM CİZİYORDU DEDIM AL 15 ORDA PLAKAYI CIKARDIM HEMEN SÖKTÜM BİTANE ŞEREFLİ İNSAN YOKKİ DEDİM CIKTIM GELDIM KAPORTACIMA ADAM SELIOZIK TINERLE CIKARTTI O 403 Ü SONRASINDA TEMİZLEDİ VE ALİMİUM AKSESUARCIDAN PLAKALIK ALDI 5 TL 5 VİDA ATTI ESKİSİNDEN İYİ OLDU ARAÇ ÖN KISMINDA HATIRALAR VAR GİZLİ HATIRALAR AKLIMA GELDIKCE ŞEYTANA UYUP ÖN TARAFA LOCAL BOYA ATTIRASIM GELIYOR:d ŞUANDA BİŞİ BELLİ ETMİYOR PLAKALIK KAPATTI YAPIŞTIRMA PLAKAYIDA YAPTIGIMDA ESKİ DELDİGİM CİVİ İZLERİ ACIKTA KALIYOR ONDAN DOLAYI OLMADI...

İŞ BİR ANDA FACİA DÖNDÜ CIKAN PAR 5 + PLAKALIK 5 TL MONTAJ 15 TL YAPIŞTIRMA YAPAN ÖZÜRLÜ BİR İNSAN + 5 TL KENDI ALDIGIM SİLOKON..= 30 TL AĞLIYASIM GELİYOR ARKADAŞŞŞ
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2011, 17:15:46 Gönderen: dikmentr »
"OTO TAMiR SERViSi- Bizi denedikten sonra bi daha bi yere gidemiyceksiniz"

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Plaka her zaman yapıştırılacak yüzeyin kavisine uydurulmalı, geçmiş olsun  ;) BU sayede vidaya da gerek olmaz...

Çevrimdışı dikmentr

• O Şimdi Asker
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
o degil plakayı deldik koskocaman delik o silokon izlerinide 473 polisajla aldım gitti bide o şerefliyim diye şerefsiz cıkan ustalardan soğudum sırf onlar ıcın hatalara katlanıyorumm..

girdim dukkana dedi gel abi bunu böyle yapıştıramassın dedı dedım bişi yapacak cift taraflı bantladı ve 403 bali ile yapıştırınca tepem attı tutmadı dırek cıkarttım admla kavga ettim 15 tl istiyorum cizerim diyor cıkarken tornavida falan fırlattı bende ağza alınmıcak küfürler ettım sinirimden serefsiz ustalardan sogudum gittim kaportacım sorunu ilk bana getırsen plakayı adam gıbı keser yapıştırız kesemeden olmaz sen yapıştırdıgın şey cıkmıyor flaan dedı geçmiş olsun en iyi buna alimium plakalık aynı yapıştırma tarzında onu aldı aksesuarcı arkadasında selıozık tınerle 403 silokonu adam akıllı temızledı yoksa local boya falan dedı ilk etapta korktum son anda döndurdu :D evin önüne geldim kalan izleride 473 polisaj uygulaması yaptım 3000 zımpara yaptım bağzı yerlerı 1 2 el makına ile geçtim fazla gözüken alanları tertemiz oldu ama arkasındaki silokonlar hatıra oldu bana:) yapıştırmadan soğudum kalsın öyle :D derine indikce peder devreye girer iş cığrından bizzat cıkıcak:)

adam siyah silokonla yapıştırman lasım dedi iceri aldı sormadan para falan siyah silokonla yapıştırmadı 403 civi denilen zıkkımı sürdü bali tarzında dedım o tutarmı ustam dedı tutar civi gibi yapıyor dedım yapıştırdı bantladı 40 dk bekle dedi sokucez bantı bi cıkartı kenardan esnedı kaportacım dedı ilk defa görüyorum boyle bir yapıstırma tarzı :D

şimdi 4300 k zenon yaptırcam 0 araba benım şansım yağver gitmiyor açaba yaptırmasammı ordada bir olay cıkarmı garantisi var arabanın pfff ulen hem seviyorum hem yaptırıyorum sorun cıkıyor uğraştırıyor:D  serkan ustam dedigi şey elektırıkte sorun cıkarsa garantıden duser lamba yakar ama araya direnç koyarsak sorun kalmaz bakıcaz artık pazartesi haber edicem dedi...

arabanın arkası yapıştıma plaka önü alimium :D gören dicek bune:D
« Son Düzenleme: 28 Mayıs 2011, 18:43:07 Gönderen: dikmentr »

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bana promosyon olarak takdim edildi oto boyacım tarafından.geçmiş olsun Allah sabırlar versin.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı dikmentr

• O Şimdi Asker
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bravoların tampon kısmı eğımlı kenarlardan yapıştırsanda gerıldıgı ıcın seklı almıyor plakayı eğdik falan olmadı yerini alışmadı ne yapsakta olmadı aksesuarcıma gıttım abı dedı kessem kenarlarını bu sefer olmaz yapışmaz rezıl olursun plakalıgada olmaz kaynak yaptırırsın risk para en iyisi siyah araba krom renkte bir plakalık taktım arkasıda yapıştı düzdü

bizim kaportacım dedı yok böyle bir yapıştırma stılı sakızlanmı yapıştırmış bide kavga ettıgım o usta 15 tl alan dedım ustam o 15 ısı ben zaten yapmıştım dedi araçı burdan cıkartamassın cizerım zaten kavga edıcektım adam tekın bırısıne benzemıyor yerde tekın bır yer di yoksa cıkartırdım arkadaki adaletımı :D

düz tampona sende yapıştırırdın dedı adam bana plakayı ama böyle oval tamponlara yapışması güç ben riske girmem dedi 3 aksesuarcıma 1 kaportacıma gösterdim dedi senın ısın ters gitmiş baştan bana söyleseydın yapıştırmadan önce yapışıp yapışmacagını söylerdim yapmazdın palalıgı kazıdım spatulaylan 2500 zımpara izleri yok ettım kucuk bir alan boya açılması oldu plaka altı kımse bakmıyor diye ellemedım polisaj bağzı yerlerde silikon war onları ellemedım ama halen içimi kemiriyor onları temizle halil diye..
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2011, 21:35:04 Gönderen: dikmentr »