škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

0 ARABAYA Xenon far Doğru Olurmu?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dikmentr

• O Şimdi Asker
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Fiyat bravo 2011 aldım bu sene eylül ayında ve arabanın gece sürüsünde farları bile fark etmiyorum:) hele araç kirli oldumu giç belli olmuyor..

forumda konu açtım  araçın 2 yıl elektrik garantısi varmış 3 fiat servisini aradım dedikleri şey takılır. ama elektirikle ilgili bir problem cıkınca farlarla ilgiliyse elektrik garantısı bozulur bakılmaz. ondan gerek yok dediler ama her konuşutugum servis bizim servisimizde takılırsa garantısı bozulmaz falan dedi ve konuştugum o servislerede şu soruyu sordum siz kendi bünyenızdemı garanti veriyorsunuz meseala fiat servisinde taktım başka bir fiat servisine gittim yapmadılar yapamayız diyebilirlermi dedim dedi sorun varsa tek bizim servis yapar garnti kapsamında yoksa başka fiat servisi bakmaz peki dedim ben askere gidicem bu ilk baharda araçı aileme bırakacam bir sorun olursa onlar uğraşamazlar garantiylede beni muhatap ederler askerde sıkıntı olur... diye düşündüm söyledim dedi şanş araçınıza en doğru şekilde montaj edilmesi lasım cünkü o araç bravoo direnç röle falan bişi koyuluyormuş ondan koyulmassa sgortayı attırabilir ışık yakar falan dedi bende skodaturkey ailesinde bulunan şahkan otoda serkan ustamla konuştum dedi garantiden cıkmaz öyle şeymi olur işgüzarlık falan yapar dedi öyle servis

şimdi yaptırsam askere gidicegim icin kasım ayında ilerde bir sorun yaparsa ozaman benım başım ağrıcak askerde laf gelicek peder dicek garantiyi bozdurmuşun falan napayım sizlere danışmam daha doğru olacaktır.. saygılar..

ben kararımı aldım 4300 h1 yeni nesil lambayı  söyledim şimdi taktırsammı taktırmasammı soru işareti var?
"OTO TAMiR SERViSi- Bizi denedikten sonra bi daha bi yere gidemiyceksiniz"

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Güle güle kullanın aracınızı.

Hayır garanti bozulmaz, 4300k yakışır bravo ya.. :)
-------------------------------------------------

Çevrimdışı dikmentr

• O Şimdi Asker
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
elektrik garantisinde sorun cıkarsa garanti bozulur dedı fiat servisi işin garibi? ama kendı yaparsa kendılerın vericegi elektirik garantisi olurmuş tek o serviste şaçma geldi
açaba yaparsam cilemi cekerim yoksa rahatmı ederim onu bilmiyorum

ben hep şansızım nerede ne karar aldıysam başıma bela geliyor.

geçen yapıştırma plaka kararı aldım 3 ustaya gösterdim yapıştıramadılar ön palaka yapışmadı tomponda plakalık yeri yokmuş oval tamponmuş plakalıkgı tekrar taktırdım dünya para cıktı cebimden şimdi elektirikle ilgili bir sorun olursa askerde peder abla arar böyle böyle söyler benı mutsuz ederler:D bugun arıcak serkan ustam cagıracak takmak icin geçeleyin farlar belli etmiyor sisfarları acıyorum arada :D
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2011, 10:11:51 Gönderen: dikmentr »

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Olmaz diye birşey yok, düzgün adapte edildiği sürece olur tabiiki.Arıza ışığını yakmayan yeni modeller de çıktı artık...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı dikmentr

• O Şimdi Asker
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
serkan ustam dedi yeni nesillerde sanmıyorum arıza ısıgı yaksın biz en iyi şekilde ederiz montajı ginede dedi araçım sıfır oldugundan farlarla ilgili bir yerde sorun cıkmasa bile fara bindiren servislerde var. herkezin şanzı iyi gidiyor benımkı kötü ne yaptıysam bugune bugun hep işim ters gitti :D en doğrusu araştırmak araştırmak araştırmak sonrası kolay..

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fazla araştırma, kafan bulanır...Kararını verdiysen düzgün biryerde düzgün bir cihaz taktır gitsin.Garanti sıkıntısı olduğunda da kolayca sökerler ve servise gidersin.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı dikmentr

• O Şimdi Asker
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
lambanın koruyucu kapagını delıyorlarmış anlaşılmazmı bide sorun cıktıgında askerde olcam uğraşan ya ablam olur ya peder:D bakalım inşallahbeni üzmez..

taktırayımmı taktırmayımmı :D son kez düşünüyorum:D
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2011, 10:51:04 Gönderen: dikmentr »

Çevrimdışı dikmentr

• O Şimdi Asker
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
düşüncelerinizi alabılırmıyım özellikle irfan hocamın:D

0 araba xenon far garantısı bişi olur dıye korkan ve elektırık bir şey yaparmı anormal araça? bide normal far arasındakı farkı cokmu fazla 4300k nın

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Tak tak, ben olsam 2 dk durmam. Bir şey olursa sökersin, kapak da bulunur.

Mercekli farda 4300'den sonra başka bir aydınlatma aramam şu anki teknolojide  :)

Çevrimdışı dikmentr

• O Şimdi Asker
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kapakları şahkanda bulabılırmıym merceklı farya sabit kapaklarmı yoksa fiat servisindenmi alırım? bide sgortada atsa şahkanotodakı arkadaşlar degişir okadar problem yaratmaz ama 250 tl 1 fara cokmu fazla açaba :D yoksa degermi bu sorunun yanıtını arıyorumm sendiyorsun deger:D başka soruyu aramam :D sağol serkan ustam aradıgı gibi karşıya ayak basıcam pazartesi arıcam dedi halen bekliyorum:D

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dikmentr;236275
ama 250 tl 1 fara cokmu fazla açaba

Kapakları Fiat servislerinde bulursun.

1 fara 250 TL demekle ne demek istedin anlamadım. Far mı alacaksın? Kiti tek fara mı alacaksın?

Farla işin yok, H1 kit alacaksın, halojen ampuller yerine xenonlar takılacak. :)

Çevrimdışı dikmentr

• O Şimdi Asker
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
onu demek istemedim be abi :) kit far olarak parasına degiyormu:D merçeklerde nasıl performans veriyor h1 mercek var bende performans düşermi korkum bundan yana.. başka bir elektirikciye gösterdim h1 performans bekleme dedi ne takarsan tak bu mercek xenon takarsan kör olur gider araba.. bende korkum bu yana.. adamın dedıgımı cıkarsa..:)
« Son Düzenleme: 31 Mayıs 2011, 13:07:09 Gönderen: dikmentr »

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
H1 mercek diye bir şey yok zaten, o senin ampul tipin. Elbette senin aracın mercek çapı yapısı vs. hakkında bilgim yok ama benim takada mercekli farda halojen ampul mum ışığı gibi kalıyor. Xenon sonrası herşey anlamlı ve olumlu yönde düzeldi.

Kötüye gideceğini sanmam, sonuçta lümen artacak, haliyle aydınlatman da  ;)

Çevrimdışı dikmentr

• O Şimdi Asker
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
h1 yeirne h7 takıla bilirmi bunu demek istiyorum arasında fark yok demi yoksa bu h1 h7 denilen olay aracın lamba yuvasına uygun lamba anlamımı taşıyor?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dikmentr;236289
h1 yeirne h7 takıla bilirmi bunu demek istiyorum arasında fark yok demi yoksa bu h1 h7 denilen olay aracın lamba yuvasına uygun lamba anlamımı taşıyor?

H1 yerine başka bir H takılmaz  ;)