škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

17 Mayıs bulusmasındaki TDI turbo güç degerleri

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Serkan Usta,

sagolasın 17 Mayıs Ducce buluşmasında TDI larımızı makineye baglayıp turbo performanslarımızı kontrol ettin, bu konuda bizleri biraz bilgilendirebilirmisin acaba. ölçüm sonuclarına göre aracımızın motorlarının durumu nasıl?
Malum 100 bini devirdigimiz için azda olsa endişe var.

Tesekkurler.

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yaw musti en iyi turbo seninki çıkmıştı.... bi 130000 daha gidersin sen....:ok:
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ama bu degerlerin neyle alakalı oldugunu biraz daha ayrıntılı bilmek daha iyi olmazmı?
hani Serkan usta iki deger söyledi 3000 devirde ürettigi güc ve daha yüksek devirde ürettigi güc den mi? durumundan mı bahsetmisti?
yani kurum baglamasındamı? gücündemi? motorla alakalı daha iyi bilgimiz olsa, daha erken tedbir alırız, dimi?

mesela baska turbo dizel motorlarda bir söylenti var, iste 160 binde turboya bir islem yapılması gerekiyormus gibi filan,

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
tabi o konularda bilgi vermesi çok iyi olur... sevgili müdürümüzden cvp bekliyoz...
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı s.alkan

• Servis Müdürü
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
cevap veriyorum

150.000 km yapan arkadaşlarımız tedbir için turbo değişimi yapmalıdır.
motor yağını sürekli olarak 7500 km değişen müşterilerimizden 3 tansi şuanda 230.000 km ile 275.000 kmde halen turbo sorunu yaşamadılar ancak 15.000 km de yağ değişen ve katalogtaki değerlere uyan müşterilerimiz 30.000 km ile 70.000 km arasında turbo değiştirdiler.

kısaca motor yağını ,yağ filtersini,hava filtresini(rahat hava alması motorun fazla ısınmamasına sebeb oluyor ve turbonun tozsuz hava almasıda kurumlanma sıkışmalara engel olur.) zamanında (7,500 km )değişen kişiler turbo sorunu yaşamaz.
---------------1.4 TSI 180 HP-------------------------

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tesekkür ederim Müdürüm, icimizi rahatlattınız, biz tedbirimizi alalımda, malum turbo pahalı bisey,

sizin buldugunuz değerler ne degeriydi acaba, kurum baglamasıylamı ilgili degerlerdi?
« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2009, 14:17:55 Gönderen: mustisahin »

Çevrimdışı s.alkan

• Servis Müdürü
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aşımadan kaynaklana değerler
kurum bağlamada çekiş düşüklüğü olur
araç istenilen performansı vermez

Çevrimdışı s.alkan

• Servis Müdürü
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şu anda birtek ahmet debriyajdan yolda kalır fazla bir sorunu olan kimse yok

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
turboda ki kurum bağlamayı nasıl çözecez... ben hala bu çekiş düşüklüğüne takmış durumdayım... bi türlü çözemedik... arızalı yerde bulamadık... tek kalan turbonun kurum bağlaması...

Çevrimdışı s.alkan

• Servis Müdürü
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
turbo tamircileri var
hiç bir garantisi yok 200ile 350 tl arasında dağıtıp topluyorlar temizliyorlar turboyu ben tavsiye etmiyorum 2 müşteride turbo kesti bir tanesine motor yaptık birtanesi ben denerken kesti fark ettim aracı çekici ile getirdim servise motoru kurtardım 30 saniye daha çalışsa motor gider basınç düşüyor jetler pistonu yağlamıyor pistonlar kedi tırmığı gibi çiziliyor. her zaman yeni turbo derim risk alamam .karar senin ama sende çekişdüşmesi ciddideğil boşa sökme

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: s.alkan;14101
cevap veriyorum

150.000 km yapan arkadaşlarımız tedbir için turbo değişimi yapmalıdır.
motor yağını sürekli olarak 7500 km değişen müşterilerimizden 3 tansi şuanda 230.000 km ile 275.000 kmde halen turbo sorunu yaşamadılar ancak 15.000 km de yağ değişen ve katalogtaki değerlere uyan müşterilerimiz 30.000 km ile 70.000 km arasında turbo değiştirdiler.

kısaca motor yağını ,yağ filtersini,hava filtresini(rahat hava alması motorun fazla ısınmamasına sebeb oluyor ve turbonun tozsuz hava almasıda kurumlanma sıkışmalara engel olur.) zamanında (7,500 km )değişen kişiler turbo sorunu yaşamaz.

7.500 de değişmeme eleştiride bulunanlara güzel cevap olur. :ok:

Çevrimdışı s.alkan

• Servis Müdürü
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
7.500 km de dizel araçlarda yağ değişimine gerek yok diyen hiç kusura bakmasın BOŞ adam dır.göğsümü gere gere savunurum kimse kusura bakmasın

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: s.alkan;14109
şu anda birtek ahmet debriyajdan yolda kalır fazla bir sorunu olan kimse yok

yahu içinemi doğdu...:kiki: bu akşam ahmetin debriyaj pert... evin önüne zor çekti arabayı... yarın halledecez artık... parça için ararız...:ok:

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;14221
adama boşuna Serkan Ustam demiyoruz Beytullah Ağabeyim....

yok yok kesin o bilgisayarla debriyaja bişey yaptı...:hanz: ahmet bi 50000 daha gitmeyi planlıyodu...:kiki: