škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Havalandırma Izgarası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar sol havalandırma ızgarasının yönlendirme tutacağı ızgaradan içeri düşmüş vaziyette duruyor. Havalandırma ızgarasını komple yerinden çıkarmadan onu da çıkarmak mümkün değil. Kapıyı açınca sigorta paneline ulaşılan bir kapak var. Buradan ızgaranın sanırım arka tarafına ulaşılıyor. İttirerek yerinden çıkar mı? Bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı durum benim de başıma geldi; sizdeki ne kadar içeride tabii o önemli; zira ben kendim ızgarayı sökmeden çıkarabilmiştim.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ender üstat kolu çıkardım ancak içeride yönlendirme yapan ve kolun takılı olduğu bir parça var onu çıkaramıyorum. Çıksa bile zaten anladığım kadarıyla ızgara komple sökülmeden yerine takılmaz artık. En iyisi bir elektrikçiye gideyim.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Dediğin gibi çıksa bile fayda etmez artık; zira ben 2 parçayı da çıkarmıştım. Havalandırma kanalının komple sökülüp o şekilde bir tamirata gidilmesi gerekiyor.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün kendi çabamla ızgarayı dışarı aldım. Diğer arkadaşlara yardımı olur diye paylaşmak istiyorum.

Şoför tarafında kapıyı açınca içinde sigortaların olduğu bölmeye ulaşmak için kapağı açıyoruz. Hiçbir beceri gerektirmiyor. Çok ince uçlu bir düz tornavida ile bir tarafından hafif kaldırınca yavaşça tırnaklarından çıkarıp kenara alıyoruz. Izgaranın arka paneli görünüyor. Aydınlatma fişini çıkarıyoruz ki ileri doğru iterken zorluk çıkarmasın. Zaten hafif bir itmeyle dışarı çıkıyor.

Gelelim ikinci kısma yani mekanizmanın kurulmasına. Bunu tam halledemedim işimin yoğunluğu dolayısıyla. Izgaraların bağlı olduğu bir segman var. Tüm yatay ızgara çubukları buna bağlı ancak bende buda yerinden çıkmış içeri düşmüş.

Şimdi işin ilk bölümünü hallettim. Yönlendirme plastiğini orta ızgara ve dikey yönlendirme çubuğu ile güzelce sabitledim. Dikey yani sağa sola hava akışında sorun yok ancak ızgaraların aşağı yukarı birlikte hareket edebilmesi için bu segmana monte edilmesi gerekiyor. Bunun için de boş vaktimde uğraşmam gerekiyor.