škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Alınık - 16" 5x112 Orijinal Skoda Jant

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar elimde önceki aracımdan kalan sıfır 215/55/R16 ebadında Continental marka kışlık lastiklerim var ve lastik ebadını karşılaştırdığımda 225/45/R17.ye çok yakın ebatta olduklarını gördüm. Üstelik kışın kullanmak için daha dar taban daha da avantajlı.

Replika jant kullanmaktansa orijinal üretim jant kullanmayı tercih ederim. Olur ya 17-18" janta geçmiş 16" jantlarını satmak isteyen arkadaşlar olur değerlendirebiliriz.

Sanırım 2011 SuperB bijon aralığı 5x112. Octavia jantları da sanırım buna uygun.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia ve superb jantlari 112.

Eger bulamazsaniz vag grubundani baska araclarin jantlarina bakin derim.

Yine icinize sinmezse hic dusunmeden cms alabilirsiniz. Hem yerli mali hemde vag grubu dahil olmak uzere onde gelen otomobil ureticilerinin oem tedarikcisi. Yani ha orjinal ha cms fark yok arada ;)

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Seat forumda 16 ebat sıkma satılığa çıkıyor.  Takip ederseniz denk gelir..

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tavsiyeleriniz üzerine Seat Foruma üye oldum ve satılık jantlara baktım. Model beğenip sahibinden.com üzerinden Artvin.den şu çok kollu 16" Seat Leon jantını almayı düşünüyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-seat-leon-vw-golf-polo-passat-jant-183817423/detay/

Arkadaş yarın Trabzon'a gelecek. Yanında getirecek. Kış için de uygun olduğunu düşünüyorum kollar çoklu ve sık. Disk ve balatalar için dış etkenlerden az etkilenmesi adına iyi olacağını düşünüyorum.

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahcekapiliyavuz;517497
Tavsiyeleriniz üzerine Seat Foruma üye oldum ve satılık jantlara baktım. Model beğenip sahibinden.com üzerinden Artvin.den şu çok kollu 16" Seat Leon jantını almayı düşünüyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-jant-seat-leon-vw-golf-polo-passat-jant-183817423/detay/

Arkadaş yarın Trabzon'a gelecek. Yanında getirecek. Kış için de uygun olduğunu düşünüyorum kollar çoklu ve sık. Disk ve balatalar için dış etkenlerden az etkilenmesi adına iyi olacağını düşünüyorum.
Güzel günlerde kullanın..

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun. Jantlar orjinal ise fiyatı bedava. Bende de 16' minoris var. Düşünüyorum da o fiyata verirmiyim, hayatta vermem. Üstelik kargoyu da kendisi karşılıyormuş.

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Jantın iç tarafındaki yazıları fotoğraflayacağım. Jant CMS üretimi. Hatta Made In Turkey yazıyor. Ayrıca orijinal ebat ve SEAT yazısı da var.

Güzel bir tevafuk oldu. Arkadaş Tıp Fakültesine babasını getiriyordu. Dün gece yazıştım sanki planlı programlı gibi oldu. Nasip işte.

Şimdi arkadaşlar zaten yazmış ha CMS ha orijinal. CMS.nin birçok firmaya jant ürettiğini de biliyoruz. Muhtemelen orijinal Seat jantı. Yani çocuk yemin etti Seat arabadan söktüğüne. :)

Çevrimdışı genious61

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahcekapiliyavuz;517577
Jantın iç tarafındaki yazıları fotoğraflayacağım. Jant CMS üretimi. Hatta Made In Turkey yazıyor. Ayrıca orijinal ebat ve SEAT yazısı da var.

Güzel bir tevafuk oldu. Arkadaş Tıp Fakültesine babasını getiriyordu. Dün gece yazıştım sanki planlı programlı gibi oldu. Nasip işte.

Şimdi arkadaşlar zaten yazmış ha CMS ha orijinal. CMS.nin birçok firmaya jant ürettiğini de biliyoruz. Muhtemelen orijinal Seat jantı. Yani çocuk yemin etti Seat arabadan söktüğüne. :)
Golf 7nin 16' dover, 17' dijon, 18' durban jantlarının hepsi CMS üretimi. Onlarda Türkiye, made in TURKEY, made in Türkiye yazıları mevcut. İçiniz rahat olsun. Tekrar hayırlı olsun.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tam 1 yil once 30 is gunu CMS de staj yaptim. Kendi ellerimle dokunup gozlerimle gordum.

Vag grubu
Bmw
Mercedes/amg
Porsche
Renault
Ve daha hatirlayamadigim bir cok markanin jantlari izmirde cms tarafindan uretiliyor.

Linki acamadigim icin jantlarinizi goremedim. Ancak icerisinde cms yaziyorsa seat jantiysa oem dir ;)

Ayrica cok kaliteli jantlar aliyorsunuz. Tasarim asamasinda ustun Türk muhendisligi var sonrasinda bircok testten geciyor. Seri uretimde ise dokulen jantlar xray den geciyor. Dokumu hatali olan jant kesinlikle geri eritiliyor.

Omurluk jantlar kisacasi gule gule kullanin

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle