škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ön takımdan ses geliyor..

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
O ses benim araçta da var abi :D
Sesin nedeni burçlar.
Değişmişti 2 sene önce filan , yine çıkmaya başladı.
Önemli değil açıkcası.
Müzik filan açık değilse tümseklerden geçtiğimde geliyor ses sadece o kadar ;)
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Viraj demir lastikleri zamanla parçalanıyor bazen metal metale vururmuş gibide ses yapabiliyor :)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;209309
benim octide sağa sola direksiyonu kırarken gacır gucuuuuuurt ses oluyor ama hareket halindeyken yok olduğu yerde oluyor.neden olabilir sizce?
benim octideki neyden olabilir,debriyajdan ayağımı kaldırırken sanki titriyor gibi daha doğrusu titremede değil sesli bir şekilde esniyor gibi:++::++:yorumlarınızı bekliyorum.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kronik "sorun" değil kronik "ses"tir bu bahsettiğiniz sesler :) Arabanın, gidişinde, duruşunda, dönüşünde dinamik yönden bir sıkıntınız yoksa kafaya takmayın fazla :) hatta takmayın:) yeri geldiği zaman hiçbir durumda hiçbir ses çıkmaz, yeri gelir gocur gocur gidersiniz :) En ilk sebebi viraj demirinin lastikleridir, değişimden sonra bir süre hiç ses gelmez sonra gene gelmeye başlar daha sonra kesilir tekrar başlar falan, hiç olmasın isteyen devamlı lastik değişecek :) ikinci sebebi dururken tam sağa veya sola dönüşte olanlarda helezon tablalarının ordan gelir, dönüşte içte kalan helezon feci derece bu tablalar arasında sıkışma eğilimi gösterir, tabla üzerinde bu gerginlik ses yapabilir. Sizin standart araçlarda yoktur ama bende spor helezon takılı olduğundan helezonların tabla yüzeyine temas eden kısımlarından hortum takılı:) o hortum sesi engeller, kısa olan helezon birde kasılınca standarttan daha feci ses yapabiliyor çünkü :)söktürüp helezonları hortum taktırın demekten başka çözümüm yok :) Bende bahsettiğiniz bu seslerin hiçbiri yok mesela şu anda:)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FF;211443
Kronik "sorun" değil kronik "ses"tir bu bahsettiğiniz sesler :) Arabanın, gidişinde, duruşunda, dönüşünde dinamik yönden bir sıkıntınız yoksa kafaya takmayın fazla :) hatta takmayın:) yeri geldiği zaman hiçbir durumda hiçbir ses çıkmaz, yeri gelir gocur gocur gidersiniz :) En ilk sebebi viraj demirinin lastikleridir, değişimden sonra bir süre hiç ses gelmez sonra gene gelmeye başlar daha sonra kesilir tekrar başlar falan, hiç olmasın isteyen devamlı lastik değişecek :) ikinci sebebi dururken tam sağa veya sola dönüşte olanlarda helezon tablalarının ordan gelir, dönüşte içte kalan helezon feci derece bu tablalar arasında sıkışma eğilimi gösterir, tabla üzerinde bu gerginlik ses yapabilir. Sizin standart araçlarda yoktur ama bende spor helezon takılı olduğundan helezonların tabla yüzeyine temas eden kısımlarından hortum takılı:) o hortum sesi engeller, kısa olan helezon birde kasılınca standarttan daha feci ses yapabiliyor çünkü :)söktürüp helezonları hortum taktırın demekten başka çözümüm yok :) Bende bahsettiğiniz bu seslerin hiçbiri yok mesela şu anda:)
ses gelmesin dersek maliyeti ne olur bana buun?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı ALi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
eger viraj denge cubugu lastiklerindense ben yaptirdim malzeme iscilik 40 tl.
birde bu adrese bak tanesi 8 tl http://www.otomarketiniz.com/?urun-5386-ViRAJ-LASTiGi.html
« Son Düzenleme: 25 Mart 2011, 20:12:22 Gönderen: ALi »